Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy tönkremegy...

Nagyon félek, hogy tönkremegy a házasságom, valami elromlott benne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, 4 éve vagyunk házasok, van egy 3 éves lányom és egy 9 hónapos fiam. A férjemmel nagyon szerelmesek voltunk egymásba mindig, én már 22 évesen tudtam, hogy nekem nem kell más. Mindig közösen valósítottuk meg a terveinket, olyan jól működött minden, ráadásul felnőttem mellette.

Mióta megszületett a fiam, kezd elhidegülni tőlem. Kedves, odafigyel rám, de valahogy már nem a régi. A gyerekekkel foglalkozik, azzal nincs gond, de velem már nem tölt olyan sok időt kettesben. Miután a lányom megszületett, rögtön elkezdtem edzőterembe járni, hogy leadjam a 8 kiló felesleget, ami még rajtam volt, most a fiamnál is ennyit híztam kb, ez is már lement. Nem híztam meg, a hajamat ápolom, hogy ne töredezett hosszú legyen, ismét átváltottam a magassarkúra, nem hanyagoltam el magam semmilyen téren. Ezeket azért mondom el, mert én úgy érzem, megtettem mindent azért, hogy ne látszódjon meg rajtam a 2 szülés. Mégis úgy érzem, hogy már nem szeret annyira, nem dicsér meg olyan sokszor, nem akar velem annyit lenni. Nem dolgozik olyan sokat, hogy ne tudjon velem elmenni sehova este, mégse jön, akárhova hívom. Azt mondja, fáradt, vagy már nincs kedve. Hétvégén, mikor itthon van, inkább elmegy megsétáltatni a kutyát, nekiáll festeni valamit, vagy akármi, ahelyett, hogy eljönne velem valahova. Ráadásul furán kezdett el viselkedni, ha hazajön pl. nekiáll vasalni az öltönyét meg az ingét, meg fényesíteni a cipőjét, és ezt csinálja órákig, mikor ezt én is megcsinálom helyette, de ő erre pazarolja az idejét. Nem értem ezt az egészet, olyan feszült vagyok már, legszívesebben sírni tudnék. Mit tehetnék szerintetek? Kb úgy érzem magam, mintha már 60 éves lennék, aki 40 éve él házasságban 4 helyett..


2011. ápr. 23. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele, és őszintén beszéljétek meg a gondokat. Nyugodtan nem vádaskodva, hogy bezzeg én vagy bezzeg te. Szerintem nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Nekik is kell egy kis magány hidd el.
2011. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is mondta, rátok most leginkább egy kiadós beszélgetés szükséges.

Ha nem tudtok összehozni erre egy időpontot, amikor nyugodtan tudtok lenni, akkor mindegy, hogy mivel akar kibújni, keress egy olyan időt, amikor bármit is csinál, le tudj ülni mellé, és elmondod neki, hogy mi bánt. Ne hisztizve, ne kétségbeesve, hanem tárgyilagosan.. Hogy ez Neked nem jó, és szeretnéd, ha újra harmonikus lenne a kapcsolatotok, mint ezelőtt, és hogy mit szeretne ő, mit érez, vagy hogyan látja, gondolja ezt az egészet..

Nagyon szorítok, hogy össze tudd szedni magad kellőképp, hogy véletlenül se vita legyen a vége, hanem higgadtan meg tudjátok beszélni!!

2011. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de a férfiak akkor kergülnek meg így (cipőfényezés, öltönyvasalás) ha valami nő van a dologban.

Mit gondolsz, tenne ilyesmit a férjed?

2011. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már beszélgettünk erről, illetve én elmondtam neki, hogy mi bánt. De nem jutottunk dűlőre, az lett a vége, hogy elhülyéskedte, megcsókolt, meg ilyenek.
2011. ápr. 23. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Ő hány éves? Neki te voltál az első? Vagy voltak előtted párkapcsolatai?
2011. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Voltak, sok lánnyal járt régebben, 29 éves lesz 2 hónap múlva.
2011. ápr. 23. 21:34
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megcsalna, nagyon hűséges típus és sosem kellett neki más rajtam kívül, mióta együtt vagyunk, pedig akadtak rá nők rendesen.
2011. ápr. 23. 21:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm..hát őszintén nem tudom akkor, hogy mi lehet. Egyébként az elég rossz, ha nem lehet vele megbeszélni.


Nagyon határozottnak kell lenned. Ne nevess mikor próbálja elhülyéskedni. Mond meg, hogy ez sokkal komolyabb annál, hogy ő most itt bohóckodjon. Mond meg neki, h ez igazán bánt téged, és legyen szíves komolyan venni.

Régen az én férjem is próbált így módon elbagatellizálni egy-egy komolyabb beszélgetést. Amire nagyon hamar ráuntam és meg is mondtam neki, hogy fejezze be ezt az egészet, mert elegem van, hogy felnőtt létünkre nem tudjuk normálisan megbeszélni a gondjainkat.

Ekkor elkomolyodott, és végre lehetett vele beszélni.

2011. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elhidegült,pontosan úgy ahogy írod.Megszokott,megunt,ilyesmi.Szokott így lenni,egy idő után.Elmúlik a nagy lángolás,kialszik a tűz,marad a parázs,ha marad.Két gyerek mellett gondolom teljesen elhanyagoltad,na nem úgy,hogy nem mostál,vasaltál rá,hanem érzelmileg.Megölelted,megcsókoltad,megsimogattad Őt azóta mióta meg vannak a gyerekek?Szexuális élet rendben van?
2011. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod, hogy elhanyagoltam. Miután megszületett a lányom, én ismét beleszerettem, mert olyan oldalát ismertem meg, amit addig nem volt alkalmam. Láttam, hogy mennyire örül a gyereknek, mennyire sokat segít nekem, bármiben lehet számítani és hihetetlen érzés volt, hogy olyannak szültem gyereket, akibe teljesen szerelmes vagyok. Nő tudtam mellette maradni, nem pedig egy lestrapált anya. De most meg már akármit teszek, az nem jó, hiába kedveskedem neki, nem értékeli vagy nem tudom, közömbös. Ráadásul semmi gyengédség nincs benne, hiába megyek oda hozzá, hogy csak úgy elkezdem a haját matatni vagy az arcát simogatni, rögtön leteper, meg ilyenek, pedig nem ez a fajta. Egyébként két gyerek mellett nem tudok minden percben az Ő kívánságaival foglalkozni, akármennyire is tisztelem és szeretnék a kedvében járni, ott van mellette két olyan ember, akik abszolút nem tudnak magukról gondoskodni. Szerintem ez érthető.
2011. ápr. 23. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!