Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Apák miért lesznek letörve...

Az Apák miért lesznek letörve (egy kicsit vagy nagyon lényegtelen), ha kiderül, hogy lány babájuk született?

Figyelt kérdés

Nekem anya mondott olyanokat, hogy apa mikor még nem születtem meg akkor nem is igazán akart (pedig nem hirtelen jött teherbeesés volt).. De aztán mikor megszülettem változott a véleménye.


A többit nem írom le még mit mondott, de egy kicsit érzékenyen érintett ez a dolog, hogy fiút akart volna inkább:S


2011. ápr. 23. 23:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
32%
a legtöbb apa fiút szeretne mert a lányokhoz annyira nem értenek... :)
2011. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Az én férjem örült, mikor megszületett a lányunk, kimondottan lányt akart. Azt mondta, hogy olyan aranyosak, sokkal bájosabbak, mint a fiúk, szóval nem tudom, fura:)

28N

2011. ápr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem feltétlenül igaz. Az én férjem nagyon szeretett volna lányt, és lányunk lett. Nagyon-nagyon szereti.

De tény, hogy vannak olyan férfiak, akik tovább akarják adni apai tudásukat, és egy trónörököst szeretnének.

Bár szerintem ez még nem jelenti azt, hogy aki fiút akar inkább, az ne szeretné a lányát, ha megszületik. G

ondolom Te is érzed, hogy szeret apukád.

2011. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Mert beléjük van nevelődve egyfajta "pozitív" előítélet a fiú utóddal kapcsolatban. Főleg falun van még példa erre a jelenségre (a sógorom is ilyen volt és nem tudtuk neki megmagyarázni, hogy a szemléletmódjával van a baj és nem azzal, hogy másodszorra is leánya született).
2011. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 lóf4szJankó válasza:
71%
Nemtudom, en pasi vagyok ,25eves leszek , es nemisnagyon szeretnek gyereket ,de ha valasztani kene ,egyertelmuen inkabb lanyt szeretnek.
2011. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Mikor én megszülettem, akkor "nagyüzem" volt a szüleim barátai között, pár hónapon belül 4 gyerek is született. Az apák, nagypapák között játékos versengés volt, hogy kinek lesz fia, hát... mind a négyen lányok lettünk. XP Apa szerintem leginkább azért akart fiút, hogy legyen még egy pasi mellé a családba, de anya mesélte, hogy mikor kiderült, hogy lány lettem és a barátok jól körberöhögték, azt mondta, hogy száz fiúért sem adna el. Szóval végül nem volt igazán csalódott.
2011. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Na nálunk elsőre fiú lett,nagyon örült a férjem, anyósom már kevésbé, mert már a 3. fiúunokája lett.Másodikra szintén fiút vártunk, amit a férjem nem akart elhinni és kezdett elkenődni, hogy nem lesz lánya.Fiunk lett ismét, majd persze nem tervezve becsúszott egy 3. gyerek, akit először abortálni akartam, mivel spirál melett fogant, ám levetettem a spirált a 11. héten és az orvosok azt mondták 80%, hogy emiatt al fogok vetélni.Nem vetéltem el.Gyönyörű egészséges LÁNYUNK született!!!Mindenki (főleg a 2 bátyus)legnagyobb örömére.Apáról és anyósról ne is beszélve...
2011. ápr. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Én azt nem értem, hogy édesanyád miért mondott neked így el ilyesmit...


Tudod, az a fura, hogy az én férjem nekem anno azt mondta, hogy ő fiút szeretne, márpedig azért, mert őt tudná mindenfélére tanítani. Meg vele lehetne focizni, xbox-ozni.. stb.:)

Aztán terhes lettem, a kislányunkkal. :) A férjem már akkor oda volt érte, mert mikor megfogta a pocimat, a pici mazsola egyből odanyomta a hátát apu kezéhez..és tök nyugisan feküdt a pocakban. Amint elvette a kezét, egyből elkezdett rukkapálni :)

Mikor megszületett, a férjem el volt olvadva tőle.. Az első perctől rajongással szereti. :) Ugyan úgy játszanak, most már, hogy tud járni is a picúrkánk, fociznak együtt. :)


Tehát, érthető, hogy a pasik először nem tudják magukat úgy elképzelni, mint lányos apuka. Gondolom a te apud is így volt vele, és ezt elmondta anyudnak. Viszont, mikor megszülettél, és miután megismert, 1000% h nem bánta, h kislány lettél:) sőt.

Én tényleg csak azt nem értem, hogy anyukád miért mondja neked azt, h apud fiút akart. Vagy ha már mondja, akkor miért nem teszi hozzá, hogy "de lány lettél, és ennek nagyon örült.." vagy nem is tudom. Mert ez olyan tüskét hagyhat egy gyermek szívében, ami örökre ott marad..

üdv. 24/N

2011. ápr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem éppen azért mondta el, mert semmi jelentősége nincs. Ha úgy gondolná, az apja jobban szeretne egy olyan életet élni, ahol fia született, akkor nem mondaná a lányának.. Való igaz, a férfiak nehezen képzelik el magukat lányos apának, soha sem voltak kislányok, félnek tőle.. egy fiúnak értik a gondolkodását, tudják, mire számíthatnak nagyobb korában. Hanem ha a kislány megszületik, általában teljesen "beleszerelmesednek" a babába, a lányok általában kedvesebbek, ragaszkodóbbak, hamar belopják magukat az apjuk szívébe. Én kizárólag olyan lányos apákat ismerek, akik az életüket adnák a kislányukért..
2011. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz!Az Én férjem oly annyira kislányt szeretne,hogy el sem tudja képzelni hogy fiú legyen.Mindig mondja,hogy majd ha viszi a játszótérre a lányt,akkor majd néz neki szép kisfiút,meg ilyeneket mond..ha mondom,hogy mi lesz ha fiú lesz,teljes döbbenet az arcán,hogy fiú nem lehet,csak kislány.Mindig bújja az utónévkönyvet,és kizárólag lány nevek vannak neki kiírva,és mindig kérdezi,hogy szerintem melyik lesz jó név a picinek.Tervezzük,próbálkozunk...Nem is tudom mi lesz,ha fiú lesz..
2011. ápr. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!