Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnak az emberek diák...

Mit gondolnak az emberek diák hitelröl?

Figyelt kérdés

Akarok járni egyetemre, és tudnék kapni svéd diák kölcsönt, mert itt (ott) élek.

Magyarországon akarok tanulni, és hát ha nem sikerülne valami jó fizetésü hétvégi munkát találnom, akkor a diák kölcsön tutira legalább fél millióra nöne évente.


Ha 5 évet tanulok, ez már legalább 3 millió lessz..


Egyrészt azon gondolkozom, hogy utána sok idöbe fog tellni vissza fizetni mind ezt. 25 év alatt kell majd vissza fizetnem..

Persze minél kevesebb pénzt akarok kölcösnözni,

de mégis kiváncsi vagyok mit gondolnak emberek erröl.

Mert 5 év alatt azért remélem találkozok valami lányal akivel komolyabb kapcsolatott kezdhetek, és hát nem tudom mit gondolnának, hogy ennyi tartozásom lenne, és hát hogy minden pénzem amim van, kölcsönböl van..


Svédországban ez normális, kb mindenki aki tanul fel vessz kölcsönt...


2011. ápr. 24. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én csak arra hívnám fel a figyelmedet hogy itt Magyarországon még az sem biztos ami le van írva (pl.: szerződés) Értem ez alatta azt, hogy ha aláírod a szerződést teszem azt 8,9%-os kamattal (amit csábító ugyan) de ne vegyél arra mérget, hogy az annyi is marad. (elvileg a kormány által támogatott hitel konstrukcióról van szó, amiről tudjuk hogy semmire sem garancia: tehát ha "kedves" kormány úgy gondolja, hogy kell a büdzsén spórolni, akkor a fejemet tenném rá, hogy ezen is szorítani fognak, és egyik napról a másikra az a 8,9% akár 28,9%-ra is emelkedhet... tudod mert ilyen a magyar mentalitás (sajnos)


Úgyhogy ezt is azért kalkuláld bele!


Ja igen! És ha úgy döntesz hogy ne folyósítsák tovább neked, mert nincs rá szükséged, akkor azonnal el kell kezdeni törleszteni, illetve ha végzel lesz 3 hónapod hogy munkát találj... ami meg nonszensz... Ha meg megnyered a lottót és úgy döntesz hogy visszafizeted a teljes összeget, azt meg nem engedik! Sőt ha jól tudom még büntetnek is érte!

2011. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

bocs, de most elöször is nem magyar hitelröl van szó hanem svédröl.

Nem tudom pontosan mi a különbség, csak azért szólok, hogy most az utolsó mondta hogy magyar mentalitás satöbbi, hát magyarországnak és kormányának, sajnos vagy nem sajnos attól függ mien szemszögböl nézzük, de nincs nagy befolyásuk azon hogy a svédek hogy változtatják a kamatukat :D


Mint írtam, nem venném fel, és nem is akarom igazán, de diák kölcsön vagy hitel nélkül nem igazán lessz semmi a tanulmányaimnak.


Hogy igazából nem az a kérdés hogy vegyek e fel, mert ha nem kellene fel vennem akkor nem, sajnos olyan szituban vagyok, hogy ha nem KAPOK tölük támogatást, akkor el is felejthettem hogy menjek tanulni...


Arról kérdeztem mit gondolnak emberek arrol hogy nagy kölcségem lessz majd, mondjuk ha egy lány között kialakul egy komolyabb kapcsolat, akkor talán az akadályozna hogy tudja hogy 10-20 év alatt azt is kell törlesztenem?

2011. ápr. 25. 22:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Én azt hittem a magyar diákhitelről kérdezel ezen a (magyar) oldalon. Ezért írtam azt amit.


Ráadásul szerintem itt kb 0,1% esélyed lesz hogy találsz olyat aki tud segíteni a Svéd diákhiteled ügyében. Sajnos én arról nem tudok semmit (gondolom nem vagyok egyedül), és összehasonlítani sem lenne érdemes, mert a részletek ( és a csapdák) az apró betűs részben rejlenek... Pl.: nem tudom mi van kint a svédeknél, de nálunk ha veszel fel banki hitelt / kölcsönt, akkor annak vagy minimum 1,5x-ét vagy a 2x kell visszafizetned., annak ellenére hogy 18%-os kamatot számítanak fel illetve hirdetnek! Tehát ha veszel fel 1.000.000 Ft-ot akkor a törlesztésed végén az 2.000.000 Ft lesz (holott arra számítanál hogy ez az összeg 1.180.000 Ft lenne, és azért van különbség)


Szerintem nem jó ómen úgy kezdeni a nagy betűs életet, hogy egy rakat tartozásod van.


Azt tanácsolnám, ha ennyire érdekel a svéd diákhitel, hogy keress egy svéd oldalt/ fórumot, ahol többen és aktuális információkkal tudnak téged útba igazítani...

2011. ápr. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!