Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit, és hogy csináljak, hogy...

Mit, és hogy csináljak, hogy jobb véleménnyel legyenek a barátomról?

Figyelt kérdés
Tudni illik szűz voltam még. Tehát teljesen megfontoltam, és átgondoltuk ezt az egészet. És ugy közösen döntöttünk. Nem volt semmi baj. Nagyon jó volt vele. Egyetlen baj van. Mégpedig a szüleim. Rossz pletyka terjeng a barátomról. Drogozik. Apa állandóan a fejemhez vágja. És így félek lehozni, vagy épp bemutatni őt. Nemtudom, hogy csináljam. Még nem beszélt apa meg ő. De anya látta már,sőt még "át is lopott náluk". Igaz,egyetlen lányuk vagyok. Van egy öcsém és egy bátyám. Tehát apuci szeme fénye. De tudtára szeretném adni,h én is FELNŐTTEM, vagy ha nemis felnőttem,de boldog vagyok a barátommal, és szeretném ha ők is jó véleménnyel lennének róla,és nem tiltana tőle.(egy aggódó lány)
2009. márc. 5. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:

BOCSI KEZDŐ VAGYOK. KICSIT ÖSSZE KEVERTEM A SORRENDET. EZ A HELYES:


Tehát. (16 éves vagyok.) 10. osztályos. Amikor elkezdtem a 9.-et rá egy hónapra Októberben összejöttem ott egy (mostmár 20éves) sráccal. Több hónapig voltunk együtt. Voltak kisebb nagyobb félreértések de mindig jól jöttünk ki belőle. Aztán nyáron külön voltunk. Most megint összejöttünk Szeptemberben. Október végén először lefeküdtem vele. Ezt mai napig nem bántam meg. Tudni illik szűz voltam még. Tehát teljesen megfontoltam, és átgondoltuk ezt az egészet. És ugy közösen döntöttünk. Nem volt semmi baj. Nagyon jó volt vele. Egyetlen baj van! Mégpedig a szüleim! Rossz pletyka terjeng a barátomról. Drogozik. Apa állandóan a fejemhez vágja. És így félek lehozni, vagy épp bemutatni őt. Nemtudom, hogy csináljam. Még nem beszélt apa meg ő.De anya látta már,sőt még "át is lopott nálluk". Igaz,egyetlen lányuk vagyok. Van egy öcsém és egy bátyám. Tehát apuci szeme fénye. De tudtára szeretném adni,h én is FELNŐTTEM, vagy ha nemis felnőttem,de boldog vagyok a barátommal, és szeretném ha ők is jó véleménnyel lennének róla,és nem tiltana tőle.

2009. márc. 5. 20:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, fontos része a dolognak, hogy a barátod valóban drogozik, vagy csak ezt pletykálják róla. Ha tényleg drogozik, akkor apukád joggal aggódik.

Ha meg rendes gyerek és nem drogozik, miért nem viszed haza bemutatni? Sokkal jobb, mint titkolózni. Miért pletykálják róla ezt? Extrém a kinézete, vagy ilyesmi? Ekkor is jobb lenne bemutatni, mint hoyg apukád meglásson benneteket az utcán. Habár ez attól is függ, hogy mennyire szigorú. Ha őrjöngene-bezárna-megverne, akkor jobb a titkolózás, de ha nincs ilyen veszély, akkor mutasd be a srácot.

2009. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt kérdezném, hogy a barátod tényleg drogozik vagy valami rossz akaró terjeszti ezt róla? Ugyanis ezen áll vagy bukik az egész. De van egy olyan mondás, hogy "nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél", szóval ha valakire nagyon sokan azt mondják, hogy drogozik, akkor valami alapja csak lehet, hisz ezt nem mondják csak úgy bárkire...


És most engedd meg, hogy válaszoljak, mint szülő: én tuti, hogy nem engednélek a közelébe, ha kiderülne, hogy tényleg drogozik. Soha nem engednélek el hozzá. Nem vagy még elég idős ahhoz, hogy ezt el tudd dönteni racionálisan. Szerelmesen sok olyat tesz az ember, amit tiszta fejjel nem tenne. Szerintem gondolj bele a szüleid helyzetébe is. Ha tényleg drogozik az a srác, te jobbat érdemelsz és természetes, hogy a szüleid féltenek. Minden szülő így reagálna, sőt!

2009. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Helyesbítek. Nem kell komoly drogra gondolni. "Csak" füvezeik.. Vagyis épp füvezett. Mert engem zavart. És legutóbbi szakításunkkor emiatt szakítottam. De rájött,h én fontosabb vagyok neki,így "letette." Persze most jön a kétely,h tényleg letette-e vagy sem. Hisz nem lehetek mellette éjjel-nappal. De úgy érzem eddig,hogy tényleg nem "csinálja" már. Tudni illik én észrevettem rajta, meg aztán ott a huga. Ő is, és azt mondta,h szte sem csinálja. Ő sem vette észre rajta. Meg azt is tudnotok/tudniuk kell,h én elbeszélgettem sokszor vele erről. Ő sosem csinálta rendszeresen. Csak mikor néha rossz napja volt. És ez 100% biztos! :-) Kérdésetekre válaszolva, azt hiszem 100%,h már nem füvezik. Itt inkább az a baj,h a szüleim féltenek. Jó,igazuk van. Joggal. Hisz fiatal vagyok,és a mai világban eléggé oda kell figyelni magunkra. De az a baj,hogy így nem sok minden derül ki rólam. A koromhoz képest,igen érett a gondolkodásom,stb. Némelyik 18-20 évesnél is racionáliasbban tudok gondolkodni. Sok mindenen keresztül mentem már. Sok mindent átéltem,amiről néhány velem egykorú lány még rémálmában sem mer álmodni. Na,ezt aztán megírtam.. :-) De ez így van.. Már több felnőtt is mondta nekem ezt. Csak a szüleim féltenek. Más barátom is volt már,és persze benne is találtak kifogást... Sajnos. Csak nekem ez már "sok". Lassan egy éve van egy büszke,nagyképű,nagyszájú sógornőm. Aki először ártatlan bárány volt. (persze csak a szüleim előtt,előttem mutatta a foga fehérjét) De idővel anyumék is igazat adtak nekem. A sógornőm egy hárpia. És itthon kikészít idegileg a folytonos beszólásaival;szúrkálódásaival.. stb. Még velünk laknak.. Remélem nem sokáig!! Szóval tényleg nem bírom.. Ez nekem már nagyon sok. Tudom,hogy még ennél sokkal nagyobb és rosszabb dolgok várnak rám az életben,de egyenlőre ezt nem bírom... És ezért gondoltam,hogy itt kérek segítséget.
2009. márc. 7. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!