Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a ballagás a pénzszer...

Manapság a ballagás a pénzszerzésről és ajándékozásról szól?

Figyelt kérdés

Folyton olvasom itt, hogy ballagásra 10-20 ezer Ft-okat adnak, csomó ajándékot és megy a versengés, hogy melyik gyerek kapja a legtöbb pénzt.

Én annak idején csak virágot kaptam meg valami apróságot, ettünk süteményt és ennyi (pedig nem 20 éve ballagtam).


2011. ápr. 25. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én 2 éve ballagtam,a mamám és apám akit meghívtam a ballagásomra(elváltaka szüleim),azért adtak pénzt pénzt mer tannyira nem ismert egyikse h tudja minek örülnék
2011. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a licitálás ezerrel. 50-100 körül szednek össze kb. rokonságtól függően. Mondjuk ha oda kerülök, hogy nekem kell perkálni, természetesen én is adok ha lesz miből.
2011. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen,arról. Az én osztályomban volt olyan,aki 25 mehívót rendelt,és számolgatja kitől mennyit fog kapni.

Szerintem ez szánalmas,de ez van.Ha valakinek elbírja a gyomra,hogy más pénzén szedi meg magát,hát rajta.

2011. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Ez nekem is furcsa. Én 3 éve ballagtam és már akkor is ez ment. Nem értettem, hogy ezt mire föl kell így megünnepelni...

Meg is lepődtem, hogy anyuéktól kaptam egy órát. Nagyon örültem neki!

Pedig volt osztálytársam aki lakást vagy autót kapott... Mindegy, ahol megtehetik végülis miért ne? Csak ezt a versengés részét nem értem.

2011. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 10 éve ballagtam, már kkor is a pénzszerzésről szólt, leginkább az osztályfőnök keresett az egészen, mert aki az öltönyöket csinálta meg a virágokat is azok mind jattoltak neki jutalékot.


Meg különböző címeken szedtek be pénzeket iagazgatói ajándékra stb re amikről egy számlát nem mutattak, hogy akkor végülis mennyibe is került?


Pénz meg nem járt vissza senkinek semmiből, nehogymár pontosan ki lett volna kalkulálva a dolog, furcsa is lett volna...

2011. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van, pedig szerintem nem ebbe az irányba kellene menni. A karácsony és minden egyéb ünnep a pénzről szól. A tesóm 6 éve ballagott általános iskolából, az egyik gyereknek a csokra nem virágokból, hanem hajtogatott 20ezresekből állt. Szerintem ez azért már túlzás.
2011. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én középiskolás osztályomban volt aki még sátrat is rendelt, annyi fizető vendéget hívott meg magához. Szerintem a fele pénz amit beszedett elment a sátor és étel költségeire, bár ki tudja.

Én szomorúnak tartom, hogy a ballagás erről szól. Ahogy a locsolkodás is. Mindenki azért csinálja, hogy megszedje magát.

2011. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Lemaradt, bocsi: szóval mindenki, tisztelet a kivételnek.
2011. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Bocs de ebben az országban mi nem a pénzről szól?
2011. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Én most ballagok, de már rosszul vagyok a családi ebédtől... látom mindenkin h nem jön szívesen, mert ezenkívül 1 évben 2x, ha látjuk egymást, és ülünk egymással szemben művigyorral a suliról "beszélgetve"... egy élmény lesz, már érzem...

Az anyagi részéről csak annyit, hogy én a 8.os ballagásomra össz kb 15E kaptam, szerintem az nem olyan hatalmas összeg, azon kívül egy karláncot meg a virágokat.

2011. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!