Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érettségi előtt pár...

Miért érettségi előtt pár nappal van a szerenád, meg a ballagás? Én pihenni szeretnék és készülni az érettségire és nem ilyen marhaságokkal bohóckodni.

Figyelt kérdés

Nagyon felidegesít, hogy még ilyenkor is ilyenekkel kell foglalkozni. Évekig álltam sorfalat más ballagóknak, mert kötelező volt. Már akkor is utáltam, de most, hogy nekem kell ballagni egyenesen megundorodtam az egésztől. Rossz az összes dal, túl magasak, nem bírom őket kiénekelni és ami a legjobban zavar, hogy rengeteg időt elvesz, amit tanulással, pihenéssel tölthetnék.

Senki ne mondja nekem, hogy most már minek tanulok, mert pl. az olvasónaplókat (vagy 30 mű, amiket én annó tényleg el is olvastam) pl. most lenne ideális átolvasni, hogy minél frissebb legyen... A törivel meg csak simán le vagyok maradva... :(


2011. ápr. 26. 12:32
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
jah és utálom az iskolámat, szóval semmilyen érzelgős búcsúzóra nincs lélekben szükségem, örülök, hogy végre megszabadulok tőle...
2011. ápr. 26. 12:34
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Ne menj el, és kész!
2011. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ezt én is hülyeségnek tartom,nyugodtan lehetne utána is.
2011. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Èn imádtam a sulimat de tényleg stresses így a vizsgák elött.

szerintem úgy kellene hogy a 4 évet lezárni egyszerüen, kiadják a biziket és késsz. semmi nagy móka.

amit meg lehetne ünnepelni az az érettségi vagy is akkor nagy családi banzáj, iskolai banzáj stb...

2011. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
A masodik kommentodban jon ki a valasz, meg hogy megis mi a problemad. Ne zard el magad a tarsasagtol, szukseg lesz ra a jovoben. Egyedul nem sok mindent tudsz megletesiteni. Kell neha egy mosoly, valakihez hozzaszolni az eletben.
2011. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Szerintem elég nyilvánvaló, hogy nem tehetem meg, hogy nem megyek el. Azt hiszem erre mondják, hogy "hív a kötelesség". Sajnos nem bírná ki a lelkiismeretem, ha kihagynám, ebben az iskolában elég erős kötelességtudatot nevetlek belénk.
2011. ápr. 26. 12:39
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem a társasággal van baj. Szeretem az osztályomat. Az iskolával nem vagyok megelégedve.
2011. ápr. 26. 12:41
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Ez a ket valasz volt 2009 Januar 12-en, ugyanilyen kerdesre, mint a tied.


Mert a ballagással a 4 évet zárja le a diák.

Elvileg nem kötelező érettségizni, a négy év attól megvan, ha nem bukik tantárgyból.



Az iskolát befejezted, elballagsz. Érettségizni később is lehet, sőt, attól, hogy valaki megbukik az érettségin, nem kell megismételnie az utolsó évet sem. Tehát mindenki ballag, aki elvégezte az iskolát, de csak az érettségizik, aki akar.

2011. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Az érettségi nem olyan nagy dolog, mint amilyennek most tűnik. Ha egyetemre mész, akkor fel kell készülnöd rá, hogy ilyen sőt még durvább megmérettetések lesznek minden félévkor... Ha neked ennyire megterhelő egy sima érettségi, akkor lehet érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy érdemes-e továbbtanulnod.
2011. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
FromOz: Ez most tisztára úgy hangzik, mintha a ballagás fontosabb lenne, mint az érettségi és az én kis buta szeszélyem lenne, hogy érettségizni akarok, miközben ott a nagyon fontos ballagás.:D
2011. ápr. 26. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!