Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Itt a ballagás....

Mit tegyek? Itt a ballagás. Meghívjam vagy ne? ) Többi lent)

Figyelt kérdés

Most ballagok általánosból. Szüleim a nyáron elváltak, másik városba költöztünk anyuval és 2 testvéremmel.

Nagyon szeretem apumat, de nagyot csalódtam benne az évek alatt..láttam, hogyan veszekedtek anyuval és apu hogyan ivott stb. Látom, hogy most hogyan csúszik le...szörnyű, mert én szeretem, sőt! Kiskoromban ő volt a példaképem.


De ha valahol felléptem soha nem jött el megnézni, nem sokszor mentünk kirándulni se, mert neki nem volt kedve stb.


Most itt a ballagás...nem tudom, hogy meg hívjam e.


Egy az, hogy ha meghívom vagy eljön, vagy nem...ha nem akkor az nekem egy újabb csalódás. (ha nem hívom meg, legalább akkor tudom, hogy azért nem jött el, mert nem hívtam meg)

Lehet, hogy ott is csak veszekedne velem vagy vmi...mert sokszor veszekszek vele, hogy változtatnia kéne az életén. A veszekedést sem szeretném.

Aput se szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, hogy nem tud nekem ajándékot venni (de nem is kell!!), meg ott lesz mamám (anyu anyukája) és neki ő már "ex anyósa"

Nem tudom =/


2011. máj. 20. 14:59
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, ha kicsit zavaros, de tényleg nem tudom. Mondják, hogy hát csak az apám és egyszer ballagok általánosból, de akkor is...
2011. máj. 20. 15:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Hívd meg, és a ballagáson tanusított viselkedéséből (pl. eljön-e?) leszűrheted, hogyan állj hozzá a jövőben.


Az egy dolog, hogy apukád elvált anyukádtól, de neked ugyanúgy szülőd, ne folyj bele a családi viszályokba.

2011. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
háát... Én biztos meghívnám.
2011. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene hívnod, hiszen nem gyűlölöd őt, nem vagytok különösebben rossz kapcsolatban. A csalódást úgy védheted ki, ha már előre kéred, mondja meg, ha el tud jönni, és azt is, ha nem, megérted, ha nem szeretne mondjuk találkozni édesanyáddal és a mamáddal.. Csak szóljon róla, különben nagyon rosszul fogod érezni magad miatta! Veszekedésre közöttetek nem hiszem, hogy sor kerülne, hiszen rövid ideig találkoztok, aztán ki-ki megy a saját útján - gondolom lesz nálatok összejövetel, amire ő már nem biztos, hogy menne. Ezen az egyetlen napon csak el tudtok kerülni minden összezördülést:)

Valójában én azt hiszem, ha már megindult a lejtőn, akkor csak még gyorsabban csúszik tovább, ha még a lánya is hátat fordít neki.. Persze ez nem a te felelősséged, de sokkal jobbat teszel neki azzal, ha hagyod hogy részese legyen az életednek, és néha piszkálod az életformája miatt, mintha rá hagynád az egészet.

2011. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is meghívnám. az első válaszolóval tökéletesen egyetértek. (lehet a többivel is, de azokat még nem olvastam el) :)
2011. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha azzal "védekezik" hogy nem akar családi viszályt, kényelmetlenséget, akkor egyezz ki vele, hogy csak az ünnepségre jöjjön el, az otthoni ünneplésre meg ne. Az ünnepségre jöhet teljesen függetlenül, mégcsak találkoznia se kell olyannal akivel nem akar. És akkor tud neked gratulálni.
2011. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 flora08 ***** válasza:
Hívd meg, így a te lekiismereted tiszta lesz, aztán ez rajta múlik, hogy eljön-e vagy sem. Az ne zavarjon, hogy ott lesz, az "ex-anyósa" is, nem kell együtt lenniük az ünnepség alatt. Nekem is elváltak a szüleim, nem is beszélnek egymással, de én mindkettejükkel nagyon jóban vagyok. Mindkét ballagásomon ottvoltak, mindig jó meszzire álltak egymástól, szinte nem is találkoztak. Lehet nem ez a legjobb megoldás, de még mindig jobb, mint a veszekedés. Bocsi, hogy hosszú lett:)
2011. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!