Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Reménytelen.

Mit tegyek? Reménytelen.

Figyelt kérdés

röviden: Megismertem egy srácot aki be egyből beleszerettem. De a szüleimnek ez nagyon nem tetszik. Mert más a vallása mint nekem. Az Ő szülei nagyon jó fejek nekik nincs ezzel gondjuk. A szüleim hallani se akarnak erről a dologról. Hogyan győzhetném meg őket hogy adjanak neki egy esélyt, hogy legalább megismerhessék?


20/L


2011. ápr. 25. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
De sajnálom a korlátolt embereket aki vallás stb alápján ítélkeznek.Milyen vallású a fiú,hogy ennyire negatívak felé?
2011. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
20 éves vagy csináld azt ami jólesik.
2011. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én zsidó. A barátom katolikus.
2011. ápr. 25. 23:07
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Kérj segítséget a fiú szüleitől. Lehet, hogy a szüleid téged meg sem hallgatnak, de két felnőttel akikkel egy súlycsoportban vannak, biztosan nem mernek ennyire elutasítóan és lekezelően viselkedni.
2011. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
*vagyok
2011. ápr. 25. 23:08
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem feltétlen kellene gond legyen.

Ha eltudjátok fogadni egymásét és mindkettőt gyakorolni, akkor mehet. Ti kettőtök dolga ennek a tolerálása, nem szülőké.

De az igaz lehet a szülőkben, hogy nem mai gyerekek tudják, hogy a szerelem múlik, változik idővel, és előtörnek a dolgok az emberben, hogy mit kellett feladjon. Jól gondolkodj el, beszélgessetek a pároddal el, hogy mit vártok el egymástól ezen a területen. Félnek, hogy elakar majd csábítani vallásilag is esetleg, és azt nehéz lenne nekik feldolgozni. De egy szülőnek a gyerekét élni kell hagyni, de a zsidóknál ez különösen komoly téma. Próbálkozz beszélj a pároddal, majd a szülőkkel, és szépen lassan ha a barátoddal dülőre juttok, utána beadod a szülőknek, és hátha elkezdenek felengedni.

2011. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Minden ember egyforma. A szuleid nem normalisak!
2011. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes egy helyzet az már biztos! Az az igazság hogy én is katolikus vagyok de nekünk azt tanítják az egyházban hogy először kell jó embernek lenni és csak utána jó katolikusnak én a szüleid helyében ebből indulnák ki azaz ne azt nézzék hogy milyen vallású hanem hogy jó ember-e? Bár zsidó vallásúaknál ez tényleg nem egyszerű... :/
2011. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Van némi igazsága a szüleidnek, amennyiben gyakoroljátok a vallásaitokat a pároddal. Ha kicsit múlik a szerelem, akkor azért tud ez problémát okozni. Pl ha én meggyőződéses katolikus/református/jehova tanúja/zsidó stb vagyok, akkor az a meggyőződésem, hogy az én vallásom biztosítja a legnagyobb jót halálon innen és túl, és ezt kívánom a családtagjaim ill. a párom számára is. Szóval okozhat ez komoly konfliktust, ha netán át akarjátok téríteni egymás (esetetekben inkább a párod téged, hiszen a zsidó vallás nem missziós jellegű), vagy a leendő gyermekek vallási neveltetése is kemény dió lehet.


Amennyiben nem vagytok vallásgyakorlók, akkor természetese n ez nem probléma, akkor csak azt kell mérlegelni, hogy megéri e ez a fiú a családi béke megtörését.


Alapvetően egy társ mellett a helyed nem a szüleid mellett, de gondold meg jól, hogy mit áldozol föl miért!

2011. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Itt nem a zsidóság, hanem a bigottság a probléma szerintem.
2011. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!