Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen reménytelen...

Mit tennétek ilyen reménytelen helyzetben?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,barátnőm 18 éves.Itt alszik már szerda(6.-a) óta,és azóta anyám tiszta ideges,pedig nem volt kötelessége ideengedni őt.Felhívta a barátnőm anyukája anyámat,aztán mondta,hogy nem mennék-e fel Pestre(Üllő).De anyám azt mondta neki,hogy megbeszéljük még.Tudom,hogy nem engedne úgy sem,de én meg elakarok innen menni,mert annyira rossz,hogy kibeszélik őt is meg engem is..:( azt mondják,hogy olyan "búskomorak" vagyunk..dehát mit csinálnánk az ebédnél?Nem vihoghatunk,meg röhöghetünk.Azt mondják,hogy nem hozzám való barátilag..stb.Pedig van más barátnőm is,csak ő a legjobb.:/ Egyszerűen nem tudom mit tegyek:( anyukája pedig rendes,nem engedne minket sehova,mi sem mennénk nagyon,maximum sétálni oda a környékre.120 km a távolság sajnos.Nem egyszerű odamenni,1 és fél óra.Mindenki ellenzi őt itt,csak ezért mert nem vihog,meg nem egy idióta,aki hangosan kiabál,mert ők meg süketek.. :( igen is tud viselkedni,másoknak nagyon szimpatikus..csak nekik nem és nem értem,hogy miért.Miért kellene vihogni meg ostobán viselkedni?Nem iszunk,nem pasizunk,nem drogozunk,nem ment rajtunk végig a falu meg a város.Nem is feküdtünk még le senkivel.Nincs is miért aggódniuk,főleg nem értem,mert tudok magamra vigyázni,és egy normális családba megyek,még az sincs,hogy a szülők elváltak.Semmi sincs ésszerű kifogás,a barátaimat ÉN válogatom,ebbe annyi beleszólásuk lehetne,hogyha utcaszéli k.rvával barátkoznék,meg egy drogos majommal,na akkor szólhatnának.Azt kellene csinálnom..

Na mindegy.:/ ennyit erről.Egyébként örökbe fogadtak,apám alkoholista 60 éves nyugdíjas,anyám meg 56 éves,de ez mindegy,csak a családi körülmények náluk jobbak,sokkal jobb lenne nekem is egy olyan helyen,ahol nem terrorizálnak lelkileg.Nagyon nem érzem itt már jól magam..nevethetek,mosolyoghatok,hülyéskedhetek..de az csak a látszat:( és az nem csak néha,hanem mindig csal.

Mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 10. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hüüha nehéz helyzetben vagy... az a baj 15 évesen hova tudnál menni? Szerintem szüleid azért nem nézik jó szemmel azt hogy egy 18 éves lánnyal barátkozol, hogy ő már nagyobb tapasztaltabb és ők azt hiszik bele visz minden rosszba majd egy idő után...Vagy egyszerűen csak irigyek rád hogy van egy lelkitársad! Apukádat meg sajnálom, hogy alkoholista!! :S És amugy nem tudod az iagazi szüleid hol vannakvagy miért adtak örökbe?
2011. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs,de azt tudom,hogy anyum(a vérszerinti) ott hagyott a kórházba..szerintem azért,mert nem tudott volna eltartani.Jobban tette ha ott hagy,lehet,hogy nem tudott vállalni..:( pedig Pesten születtem.. ha most ott lennék,akkor elmehetnék Üllőre.De így.. nem tudok.És nem merem őket itt hagyni,pedig tudom,hogy nekem is jobb lenne.És miért vagyok búskomor?Azért,mert anyám lelkileg terrorizál..nagyon rossz:( fogalmam sincs mit tegyek..csak sírni tudok.Ja és bezzeg én mindent megteszek neki,szóval segítek.
2011. júl. 10. 13:29
 3/16 A kérdező kommentje:
Felhívnám barátnőm anyukáját,mert talán tudna annyit segíteni,hogy beszél a fejemmel..:( de többet nem hinném,hogy tudna.
2011. júl. 10. 13:31
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tud lelkilek terrorizálni? Nem gondolod hogy a munkahelyi stresszet rajtad vezeti le? Bartátnőd anyukája szerintem nem sokat tud segíteni...bár ki tudja...
2011. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Dehogynem,erre is gondoltam.De ez nem megoldás,hogy hallgatok és tűrök.Azért gondoltam,hogy tud az ő anyukája segíteni,mert biztos átélt hasonló helyzetet..vagy én nem is tudom.Annyi véletlen egybeesés van köztünk,hogy az már hihetetlen..:/ kijövök vele meg minden.És nem értem,hogy miért nem tud a saját anyám is ilyen lenni.Vagy hasonló.De ezt a családot sem én választottam,mert nekem még csak beleszólásom sem volt 9 hónaposan.

Gondoltam,hogy tudna barátnőm anyuja segíteni,mert olyan sulit végzett,ahol tanultak pszichológiát(egészségügy),és talán ésszerű megoldást is tudna mondani.

Én csak sírok,és nem bírom tovább..pedig tudom,hogy lehetne rosszabb.

2011. júl. 10. 13:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen rossz helyzetbe arra kell gondolni hogy lehetne rosszabb is... És ha megpróbálod elengedni a füled mellett amit mondanak? Amugy a szűlők egész nap otthon vannnak vagyis apukád? Amugy mind a ketten csesztetnek?
2011. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Apám otthon van egész nap majdnem,illetve a nagy részében,kivéve ha kocsmába megy,vagy mamához(kertbe dolgozni).Ő is sokat piszkál..:(:/

Anyám is sokat piszkál.

Hátha elengedném mindezt a fülem mellett,akkor mindennap sírhatnék..:/ és kérdeznék mi a bajom,akkor ha elmondanám,akkor azzal is csesztetnének,mert senki sem ért meg,csak barátnőm.:( ő érti a helyzetemet egyedül.

2011. júl. 10. 13:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Mit szólnál ahhoz ha felvennéd a kesztyűt velük szemben?
2011. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de én már összeomlottam:( most meg azt mondja barátnőm,hogy inkább máshoz megy,mert ez nem jó neki..:/:( és olyan rosszul vagyok..
2011. júl. 10. 14:01
 10/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ez nem a te kérdésed volt?

Ha igen, akkor ezek szerint az a problémád megoldódott; anyukád, ha nem is túl nagy örömmel, de beleegyezett abba, hogy a barátnőd nálatok vendégeskedjen.

Őszintén szólva nem igazán értem mi a problémád?

Azért az a "lelki terrortól" elég messze van, ha 15 évesen nem szívesen enged el 120 kilométerre, egy hozzád képest felnőtt lány idegen családjához. És ennek semmi köze ahhoz, hogy vér szerintiek-e a szüleid, vagy örökbe fogadtak.

Nem tudom milyen válaszokra számítasz, de nekem kicsit úgy tűnik, mint ha bíztatást várnál, hogy "cseréld le" a szüleidet olyanokra, akik elengednek Üllőre. Lehet, hogy anyukád túl szigorú. Valószínűleg nem akarja a saját gondját tetézni azzal, hogy az alkoholista férje mellett, még azon is aggódnia kelljen, kikkel, hol mászkálsz, mit csinálsz? A bizalmát neked kell elnyerned, és megtartanod, de nem úgy, hogy folyton magadat sajnálod.

Múltkor még az volt a "tragédia", hogy a barátnőd nem mehet. Ott van, most az a bajod, hogy anyukád nem repes az örömtől, és nem enged el. Ha elenged, akkor 2 hét múlva az lesz a baj, hogy miért kellett hazamenned??

2011. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!