Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha édesanyám...

Mit csináljak, ha édesanyám az őrületbe kerget?

Figyelt kérdés
Más városban lakok albérletben, mert egyetemre járok. Édesanyámat szeretem, és hálás vagyok neki, hogy minden körülményt biztosít, hogy tanulhassak, és hogy mindenem meglegyen. De nagyon erős személyiség, és nagyon nehezen jövünk ki egymással. Jelenleg az 'zavar' nagyon, hogy állandóan hívogat telefon, napjában 2-3szor. Ha nem mondok neki a telefonba semmit (mert hát azóta az 1óra óta mióta beszéltem vele, nem történt semmi...), akkor miért nem beszélgetek vele. Meg miért nem hívom soha én? (alkalmam sincs rá...). Ha mégis hívom ő nem ér rá. Ha nem veszem fel (direkt), öntelt vagyok és csak magammal törődök. Ha nem veszem fel (mert nem érek rá), addig hívogat, míg nem veszem fel, akár 10szer is. (tudom, aggódik...) Jót akar, de nem úgy, ahogy nekem jó. Megőrjít, de nekem van lelkiismeret furdalásom, mert ő mindent megtesz értem. Mit csináljak? 19/L
2011. ápr. 26. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
este msn-en elmeséled milyen volt a napod így lenyugszik sőt webcamot is berakhatsz így tökéletes lesz a családi kapcsolat oly közel és hál égnek mégis oly távol:D
2011. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnak volt egy ilyen időszaka, megmondtam, hogy naponta egyszer fogok vele beszélni, ha hív nem veszem fel, nem is hallom, mert az ő számát a némához tettem (az Naponta egyszer felhivtam. 2 hétig hisztizett, aztán elfogadta,sőt még bocsánatot is kért.
2011. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem nagymamám ilyen ,roppan rosszindulatu birtoklási mániás nő,ha nem ő van a középpontban már kavar,iszonyat mire képes,minden gyerekének tönkre tette a házasságát.Telefonszámcserét alkalmaztam mert napi 40 szer hívott,aztán volt vagy 100 nemfogadottam betelt a pohár,szeretem ,tisztelem,de elég belőle az ünepi találkozás,és nem fogja fel a mai napig,hogy a gyerekeit is ő maga üldözte el maga körül,van aki évek óta rá se néz.
2011. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

kb velem is ez a helyzet, és én se tudom kezelni, de ráadásul anyám még be is osztja az időmet mikor mit csináljak és a 10perces telefonbeszélgetésekből 8 perc arra megy hogy hogyan csináljam.... idegörlő nagyon ez a szitu és plusz még az önállóságom is hanyatlik mert semmit nem tudok a magam módján intézni... kitartást és ha látok vmi építő jellegű kommentet akkor azt magaménak is betudom :D

25/f

2011. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem rájött, hogy már "nagy vagy" (nem azért idézőjeles, mert nem vagy az :D) és megijedt, hogy ilyen hamar kirepültél a fészekből, és valószínűleg, már nem is fogsz huzamosabb ideig otthon lakni...

Magyarázd el neki, hogy ezzel nem segít a helyzeten, hívjon nyugodtan egy kettőtök által megbeszélt időpontban, és azért látogasd meg néha!!! Csak hiányzol neki (szerintem)

2011. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy bizony egyetemistaként nem egy leányálom az élet, és sok a dolgod, legyen szíves ne zavarjon. Nem tudom mennyit találkoztok, de jó lenne ha szerveznétek közös programokat, ne csak telefonon beszéljetek.
2011. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!:) úgy 2 hetente azért hazajárok, szóval találkozunk, elmegyünk együtt vásárolni, stb. Többször próbáltam vele ilyesmikről beszélni, de annyira mások vagyunk, hogy nem jutunk dűlőre. Én mondok valamit, ő teljesen mást fog fel belőle, mint amit közölni szeretnék, és így tovább. Néha úgy hiszem kilátástalan.
2011. ápr. 26. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van középkorú ismerősöd, vetesd fel vele, és adja ki magát a tanárodnak.
2011. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tanítsd meg msn-ezni, akkor közben csinálhatsz mást két válasz között, akár haverozás akár házimunka.


:-)


ne vedd fel a telefont írj smsst hogy bocsimost suliban vagyok / dolgozom, este beszéljünk! stb.

2011. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért adja ki magát a tanáromnak?:) ezt nem igazán értem... Msn-ezni már nem fog megtanulni azt hiszem, úgyhogy ez kilőve. Hiába beszélem meg vele, hogy egy időpontban hívjon, eleve úgy érzi, hogy ekkor nagyképű vagyok vele, mert magamat tartom a legfontosabbnak, hogy időpontot kötök ki neki. Ha mégis hajlandó rá, pár nap alatt elfelejti, és akkor hív, mikor eszébe jut (szóval folyton).
2011. ápr. 27. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!