Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, hogy mondjam...

Terhes vagyok, hogy mondjam el anyunak? És mikor?

Figyelt kérdés
23 éves leszek, múlthét szerdán csináltam tesztet, pénteken pedig orvosnál is voltam. A barátommal 4 éve vagyok együtt, nagyon meglepődött, de aztán elkezdett könnyezni, azt mondta, hogy most nagyon furán érzi magát és hogy ne aggódjak, minden rendben lesz. Már annyit sírtam én is..tudom, nem vagyok kamasz, de nem jókor jött ez most, most csinálom a szakdogámat, dolgozni dolgozom, de még messze nem indult be a karrierem, mivel a diplomára várnom kell, nem lakom együtt a barátommal, bár sokat vagyunk egymásnál. Nagyon nehéz lesz:( Hétvégén anyukáméknál voltunk, illetve csak vasárnap, akkor nem mertem felhozni a témát, mert most nincs jó passzban, sok gondja van, és nem akartam ezzel terhelni, mert tudom, hogy ki fog akadni. Ő 26 évesen szült engem, de megkereste a pénzt a saját házára, kocsira, saját vállalkozása volt, és én jelenleg nem vagyok ilyen helyzetben. Nagyon félek neki elmondani, legközelebb hétvégén találkozunk, de lehet, hogy inkább nem megyek haza, vagy még mindig várok. Nem könnyű dolog ez..tudom, hogy azt hiszitek, annyi az egész, hogy megmondom neki nyíltan, de nem fogadná jól és nem akarom hirtelen rázúdítani ezt is. Szerintetek mit tegyek? Csak normális válaszokat kérek, nem vagyok a legjobb passzban most.
2011. ápr. 26. 21:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%
A levelet azt úgy javasolnám, hogy ha elutaztok valahova, és onnan küldtök egy képeslapot borítékban, vagy ilyesmi. amúg meg én nem kapkodnám el a megmondást. Végül is, nem egy tini lányka vagy. Még ha hátráltat is bizonyos dologkban, felnőtt vagy, dolgozol is, nem kötelező, hogy bevalljad, mint valami bűnös dolgot. Ne zúdítsd rá, valóban okosabb, ha vársz vele. Majd elmondod, ha már látszik, vagy ha úgy hozza a helyzet. Semmiképpen ne félj, mert ezzel ártasz a babának. Mostantól a lelki béke az, ami kötelező.
2011. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
46%

Hat, ha komolyan szandekodban all megtartani, akkor meg kell beszelned vele nyugodtan.

Ne haragudj, hogy kerdem, de hogyan sikerult terhes maradni? Nem vedekeztetek? Ha igen, hogyan?

2011. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
52%

mond el telefonba, vagy írj egy levelet neki,

és te örülj neki, hogy lesz, mert ha látja rajtad, h te nem akarod akkor annál jóban ki fog akadni..-.- bátorság! hajrá

2011. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok. Mindenképpen személyesen akarom neki elmondani, mert ha nem látnám, ahogy megtudja, akkor aggódhatnék, hogy rosszul viseli és nagyon kiakadna, hogy ilyen formában közöltem. Eléggé el vagyok keseredve, mármint még azt sem tudom, mi lesz, nem is érzem jól magam, meg a szakdoga miatt is stresszelek, úgyhogy még át sem gondoltam ezt az egészet teljesen.
2011. ápr. 26. 21:34
 15/29 anonim ***** válasza:
27%
Pedig próbálj meg nem stresszelbni! Már a baba miatt is. Gondolj arra, hogy ha másértr nem miatta meg kell csinálnod a szakdogát és sikerülni is fog :P Gondolom elég ki vagy most borulva a baba miatt de később örülni fogsz, hidd el!! (Remélem mindenképp megtartod!!!!)
2011. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%

Mi elmondtuk, párommal karöltve. Kis cipőcske.

Ajtót mutatott, két évig nem beszéltünk. Megszületett az első, majd a második unoka. Aztán egyik napról a másikra megjelent, és ha nem is tudja pótolni az elveszett 2évet, de nagyon próbálja. Imádja mind a kettőt:)

Nem biztos, hogy repesni fog azonnal, de végül jó lesz. Nálunk látja, hogy nem csak a világba szültem, stb. Nem lett igaza. No meg egy 2éves szívdöglesztőnek ellenállni:)

2011. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
Már írtam neked, de leírom a történetem is hátha tudsz belőle egy kis erőt meríteni. Én 21 évesen estem teherbe, a barátom 100%-ig mellettünk állt. Vizsgaidőszak volt pont ( alap stresszforrás) és tudtam, hogy a szüleim nem fognak neki örülni. Elmondtam, iszonyatosan kiakadtak. A vizsgaidőszak elmúlt és az ő "haragjuk" is. Ma a kisfiam a szemük fénye.
2011. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
67%
Én nem értem hogy vághatja egy anya ilyenért a gyerekére az ajtót!!??? max ha kedvtelésből embert ölt. Na de azért mert terhes lett??
2011. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
51%

Az lemaradt a nagy miatt egy évet halasztottam, a kicsi most a vizsgaidőszakban született. Jövőre remélem én is államvizsgázok.(hacsak nem jön közbe egy újabb szülés:P)

24éves vagyok, 22hónapos a nagy, 3hónapos a kicsi.

2011. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%-os, csak gratulálni tudok a kitartásodhoz és hozzáállásodhoz!!!! :)))
2011. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!