Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem, külföld, ki adja...

Szerelem, külföld, ki adja fel az álmait?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel nem régóta vagyunk együtt, az ő álma, h egy német egyetemre menjen, és tényleg ez minden vágya, h jövőre ott kezdjen. Én viszont Magyarországon szeretnék, ráadásul így pár hét után nem költöznék miatta én is oda. Ilyenkor mi van? Van értelme a kapcsolatunknak? Ő nyár elején költözne, én meg egyre jobban szeretem, de felelőtlenségnek érezném itt hagyni ezt a sulit, ami meg az én álmom....volt valaki hasonló helyzetben?

köszönöm


2011. ápr. 26. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ahogy magamat ismerem, én feladnám a saját álmomat és mennék a szerelem után... De nem tudom, mi a helyes döntés. Ha ez olyan könnyű lenne, akkor azt mondanám, hogy hagyd ott most rögtön, az lesz a legjobb...
2011. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

En voltam hasonlo helyzetben, vegre ott dolgozhattam ahol mindig szerettem volna, de 1 honap utan otthagytam az allast es elkoltoztem a parommal kulfoldre. Megbantam. 4 evig birtam ki, 2 het mulva koltozom haza es megprobalok visszakerulni a regi munkahelyemre. Jol gondold at, hogy mi valojaban az almod, megeri-e kockaztatni, akar eveket elvesziteni.

27/N

2011. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Darcy01 ***** válasza:
100%

A barátnőd ott is akar majd esetleg élni? Vagy csak egyetemet szeretné Németországban elvégezni? Ha az utóbbi igaz, akkor a távkapcsolat is megoldás lehet...tudom, hogy ez egyáltalán nem ideális, de ha nincs más...

Az egyetemet szerintem ne hagyd ott semmiképpen. Ha esetleg úgy döntesz, hogy utána mész külföldre és mondjuk mégis szakítotok, akkor te jöhetsz haza és még végzettséged sem lesz.

2011. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Én sajnos anno otthagytam a gimit,hogy külföldre jöjjek a szerelmem után.Egyáltalán nem bántam meg olyan szempontból,hogy még most is nagyon jól elvagyunk,jól élünk itt kint és biztos munkám is van!DE,fogalmam sincs,hogy mihez kezdenék ha most haza kellene mennem.Semmi végzettségem,szakmám nincsen.Ide nem is kell,de otthon anélkül meglenni nem lehet.Utólag már máshogy tenném/tennénk,de a szerelem néha rákényszerít dolgokra...és persze mindennek van jó és rossz oldala.Jól gondold meg mit teszel,mert elég sok múlik most ezen.
2011. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nem régóta vagytok együtt (bár relativ kinek mennyi az annyi) akkor ne menj.

Ha velem lenne ez a helyzet,én mennék a párommal a világ végére is.

2011. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Ha friss a dolog, akkor csak magad miatt tedd amit teszel. Ne azért mert most épp szerelmes vagy.
2011. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 napietus ***** válasza:
Németország melyik részén? Mert nem mindegy, hogy Passau vagy Hamburg...nincs az a világ végén egyébként, repülővel 2 óra. az annyi, mint Budapestről kocsival Keszthely :) szóval egyikőtöknek sem kell feladnia az álmait, ha szeretitek egymást, működhet ez így :)
2011. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

befejezném a sulit és mennék utána


távkapcsolatnak nem sok esélye van, hacsak nem fanatikusak vagytok ...

2011. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedjétek el egymást. Már csak minél később, annál nehezebb lesz. Az álmaitokat kövessétek először. Kapcsolatot még találhattok, de ha az álmotokat feladjátok, később nehezebb lehet azt elérni. Kapcsolat viszont nagyobb valószínűséggel úgyis fog kialakulni mással is. Vagy később összekerültök újra, ha valamelyikőtök változtat az álmán. Egy kapcsolat tönkremehet bármikor, az álom a karierr örökké tarthat, ha ily erős. Távkapcsolatot is megpróbálhatjátok. De én azt mondó vagyok engedjétek el egymást, hogy helyben találhassatok párt. Ha egymásnak vagytok írva, úgyis összekerültök még.
2011. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet! Ha egy kapcsolatban az egyik fél feladja az álmait a másikért, 99%-ban megbánja és meggyűlöli érte magát vagy a párját. Évek múlva.. mikor már nincs visszaút. Ti nem egymásnak vagytok teremtve, hiszen az utatok másfele visz. Lehet, hogy nem esik jól hallani, és küzdenél a pillanatnyi boldogságért, de ha okosan akarsz dönteni, akkor hagyod elmenni, és te is véghezviszed a terveidet.

Az igazi az lesz, akivel társak tudtok lenni mindenben, és ugyanolyan jövőt képzeltek el magatoknak.

2011. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!