Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalat az öregek...

Mi a tapasztalat az öregek otthonáról? Van valakinek ott rokona?

Figyelt kérdés
A dédim nagyon beteg, a doki azt tanácsolta, hogy menjen öregek otthonába, mert 24 órás orvosi felügyeletre van szüksége. Kinek, milyen tapasztalata van a témába? Létezik jó öregek otthona is? Melyik intézményt ajánlanátok?
2011. ápr. 27. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem akartam anyukámat ilyen helyre adni, és nagyon kellemesen csalódtam. Ő is jól érezte magát, végre volt társasága, foglalkozások voltak, torna. És természetesen orvos ésfolymatos ápolónői ellátás. Csak jót tudok mondani, később már bántam,hogy nem előbb léptem.

Ő a Ménesi úton az irgalmasnővéreknél volt.

2011. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen vegyes a kép, vannak nagyon kultúrált otthonok és nagyon kritikus állapotúak. De azt tudnod kell, hogy csak olyan időseket vesznek fel, akik bizonyos mértékig tudnak gondoskodni magukról, tehát magatehetetleneket nem tudnak vállalni, mert ott nincs 24 órás orvosi felügyelet. Hacsak nem a nagyon színvonalas, nagyon drága otthonokban.
2011. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a szemelyen (az idos emberen) is mulik, mert ha o nem akar menni, ha nagyon makacs termeszetu, aki nagyon nehezen alkalmazkodik, akkor nehezen fogja megszokni. Pl. egyik rokonom mindig eleg ontorvenyu volt, a fia beadta oregek otthonaba, ahol par honapra ra meg is halt, pedig meg 60-as eveiben jart es elotte nem volt semmi baja, csak o nem tudott alkalmazkodni es ugy erezte, hogy az eletenek nincs mar ertelme. Nem tudom, hogy a dedid mennyire "beszamithato", tud-e magarol, mert ot is meg kellene kerezni, ha igen.
2011. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző szerintem te a szociális otthonról beszélsz.

Az öregek otthonában van 24 órás szolgálat,hiszen akik ott laknak 2 éve és magatehetetlenekké válnak,azokat sem rakják ki. Van aki 4-5 éve magatehetetlen és ott van.

2011. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*nem előzőnek 15.15-nek írtam
2011. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2011. ápr. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!