Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom párom szüleit és...

Utálom párom szüleit és szeretném ha ö is elfordulna tölük. Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Az én családom rendes, dolgoznak szüleim, rendben tartják a hazukat. Mikor összejöttünk párommal,azt hittem az ö családja is. Aztán kiderült, hogy a lakásba még tizenévesen ö vety, szinte mindent. Az apja alkoholista és rendszeresen hitelbe iszik a helyi kocsmában. Önkormányzati lakásban laknak. Utána mondta párom, hogy az anyja gyakran kér kölcsön, de sosem adja meg. Megszünt a munkahelyük. Ekkor tudtam meg, hogy a párom tavaly elött hitelt vett fel nekik a saját nevére, amit ök nem fizetnek. Az anyja rendszeresen azt hazudta, esküdözött hogy befizette, aztán a bankban mást mondtak. Jelen helyzet szerint még 3 évig fizetheti a szülei hitelét, ami havi 15 ezer. Emellett mi albérletben lakunk. Szeretném ha egyszer tudnánk közös lakást venni, de komolyan elkeserít, hogy a családja miatt évekig nem tudunk normálisan gyüjteni. Az apja azóta is iszik, de dolgozni nem megy el, pedig lett volna lehetösége. Már ott tartok, hogy ellenük akarom fordítani, hogy a muszájon(hitel) kívül ne adjon egy forintot se nekik. Gonosz vagyok? Szerintetek mit lehet ilyen helyzetben tenni? Nem akarom, hogy mi is így végezzük.
2011. ápr. 27. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak a kérdést láttam, eléggé szemet szúrt, gondoltam valami önző nőszemély vagy. De most, hogy elolvastam, azt kell mondjam, igazad van. Én ugyanezt tenném a helyedbe. És nem vagy gonosz.
2011. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Teljes empátiát érzek Veled.

Íme az én hasonló sztorim, olvasd el, tanulságos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nem kell teljesen elfordulnia a szüleitől, családjától, de nagyon nyomatékosan meg kell neki mondani, hogy az ő családja immáron az, ahogy ti vagytok együtt és nem volna szabad a ti életetekre rovással mások helyett fizetni és felelősséget vállalni. Mondd meg neki, hogy álljon a sarkára és tudjon nemet mondani.

Ti albérletben és ő máshova fizet??? A pofám leszakad... :(

2011. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Parodat ne probald szulei ellen forditani, mert majd O fog ellened fordulni. Vagy elnezed ami van, vagy most abbahagyod a kapcsolatot, esetleg 3 ev mulva folytatjatok, mikor a hitel lejar. Addig ameddig a parod ugy dont hogy segiti oket, addig nem fogtok tudni gyujteni sajatmagatoknak. Ha lehet, beszeld meg vele, hogy mennyit tudtok kiszoritani szulei reszere, es ehhez tartsa magat.
2011. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Az "empátiás" 17:33 vagyok: még annyit, hogy SEMENNYIT SE FIZESSEN, ha már nem ott lakik/laktok.

PONT.

2011. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 napietus ***** válasza:
nem kell elfordítanod a családjától olyan értelemben, hogy persze, a szülei, szeresse őket, segítsen nekik, ha megkérik pl. füvet nyírni, vagy ilyeneket. de ahhoz ragaszkodj, hogy amíg Ti is albérletben éltek, pénzt ne adjon nekik! bőven elég, hogy a hitelüket fizeti.
2011. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 napietus ***** válasza:
70%
ja, ha meg nem sikerül ezt keresztülvinni, akkor tényleg szakíts vele, ha nem akarsz 20 év múlva is albérletben élni. az egyébként nem fér a fejembe, hogy miért összeköltözés után derül ki, milyen a családja...
2011. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

En elõbb arra kérném a pàromat, hogy segitsen a szülein. Az okànak meg kell lennie, hogy ilyenek lettek.

Ha a pàrod nem fizeti ki helyettük, akkor még jobban lesüllyednek.

Segitsetek inkàbb valahogyan megoldani, hogy felébredjenek.

2011. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mikor megismertem ö már albérletben lakott. Nem akarta egyböl azzal kezdeni, hogy mik a gondok otthon. És igazából nem is tartozik rám, míg nem befolyásolja kettönk kapcsolatát. Csak mostanság ülnek ki ezek a dolgok az otthoni hangulatra. Eltervezi, hogy vesz valamit magának, aztán kiderül, hogy újabb csekket kell rendezni. Én nem vetetek vele semmit, mielött bárki azt hinné magamnak akarom a dolgokat, viszont adni sem tudok.Csak úgy elélünk. Próbálta öket jobb belátásra téríteni, de hiába. Az apja már valoszinuleg nem is ép teljesen szellemileg.
2011. ápr. 27. 18:07
 9/10 napietus ***** válasza:
najó, persze, nem az első randin beszélünk meg ilyesmit. de azért összeköltözés előtt már csak szóba kerülnek ezek a dolgok is, nem? vagy ha nem is konkrétan beszéltek róla, de egyszer sem voltál a szüleinél mielőtt összeköltöztetek? valakihez odaköltöztél, aki be sem mutatta neked a családját? mert ha igen, akkor meg látnod kellett, mi a helyzet, de akkor nem lepődtél volna ezen meg. nekem úgy tűnik, elkapkodtátok kissé ezt a dolgot...
2011. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szemet szúrt, hogy a szülei ellen akarod fordítani a párodat.Az én családomba az egyik testvéremmel ugyanez volt, és az egész család ellen lett fordítva, és nagyon szar, hogy alig látom és nem is tehetek róla.Ne fordítsd ellenük, ,majd ő ellenük fordul, ha úgy gondolja, majd eldönti mit akar.
2011. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!