Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Daniellákat szokták Daninak...

A Daniellákat szokták Daninak becézni? Hallottál már ilyenről? A Dancsi becenévről neked fiú, vagy lány jut eszedbe?

Figyelt kérdés
Esetleg más női név, aminek a becézéséről fiúra asszociálnának az emberek? (történetet szeretnék írni:)
2011. ápr. 27. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én mindkét Daniella nevű ismerősömet Dancsiként, Daniellaként ismerem, Danizni nem szokta őket senki. A Dani egyértelműen fiús, a Dancsi meg lányos.
2011. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy Daniellát ismerek, az is Dana :D
2011. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Daniella ismerősömet Danaként becézik :) A Dancsiról fiú jut eszembe, mert szoktam úgy hívni Dani ismerőseimet hülyeségből :) Más ilyen név szerintem a Gabi (Gábor és Gabriella) esetleg a Krisz (Krisztián és Krisztina)
2011. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott mégegy: Toncsi (Antal meg Antónia)
2011. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonomnak ez a neve. Dananak becezik, senki nem hivja Daninak.
2011. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy olyan név kéne, amit lehet fiúsnak becézni, hogy félreérthető legyen és az ember elsősorban fiúra asszociáljon, de még elfogadható legyen mikor kiderül, hogy lány az illető.

pl. Gabi, Viki nem jók, mert nagyon elterjedt, hogy kétnemű becenevek.

2011. ápr. 27. 17:52
 7/15 A kérdező kommentje:
A Krisz az nagyon jóóóó ötlet.:D Ha esetleg van még ötlet szívesen várom.:)
2011. ápr. 27. 17:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ez nem teljesen ez a szitu, de pl. Gabriella-->Gabi, ami lehet a Gábornak is a becézése. Szintén férfiban Szilárd-->Sziszi. Sára-->Sasa, ami a Sanyinak is lehet becézése. Szabina-->Szabi, ami Szabolcsé is lehet. Teodóra--Teó, ami a Teodoré is lehet
2011. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Mi a Daniella ismerősünket Deninek becézzük.
2011. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

itt van még pár :)

Tami (Tamara, meg talán Tamás)

Andi (ez csak a magyarban női név, mindenhol máshol férfi)

Zsozsó (Zsolt vagy Zsófia)

Lex (Alex, Alexa(ndra)

Reni (Renáta, Renátó)

Roli (Roland, Karolina)

Edi (Ede,Edina)


mondjuk ezek már kicsit erőltetettek meg bugyuták :D de jobb mint a semmi :) ha még eszembe jut valami jobb írok :)

2011. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!