Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem fogad...

Mit csináljak, ha nem fogad el a barátom családja?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Én idén töltöm be a 18. életévemet, a barátom csak 5 hónappal fiatalabb nálam. Viszont az anyja úgy bánik vele, mint egy 13 éves kisfiúval. Sajnos az anyósom még az előző barátnőjénél tart és abban a hitben él, hogy nekik még van jövőjük. Ők már lassan 2 éve szakítottak. Még pár hónappal ezelőtt találkozott a barátom nővére a drága ex-szel és elmondta neki a lány, hogy mennyire szereti még a barátomat. Persze, hogy kapott a lehetőségen sógornőm és azonnal rohant anyóshoz, hogy hozzák össze őket megint. Azóta ez megy, hogy akkor vesz barátomnak jegygyűrűt, ha az lesz a lány neve, mint a volt barátnőjének, áthívja teázni meg hasonlók. Sajnos nem ez az exe az egyetlen, akivel össze akarta hozni, mióta együtt vagyunk. Ráadásul nem szereti, ha sokat találkozunk, pedig szerintem ez az alapja egy kapcsolatnak. Mi nagyon komolyan gondoljuk, ahhoz képest, hogy mióta vagyunk együtt és, hogy hány évesek vagyunk, de én így nem fogom sokáig bírni. És persze, mint a legtöbb fiú, ő sem akarja észrevenni a dolgot, vagy ha kimondja akkor is csak nevet rajta. Sajnos nem érzi, hogy mennyire rosszul esik. Ilyenkor mit lehet tenni? Beszéltem már vele, hogy nekem ez rossz, de nem vett komolyan! Segítsetek lécci! Előre is köszönöm!
2011. ápr. 28. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

anyós, sógórnő xD itt majdnem bepisiltem a röhögéstől :'D


amúgy nem hiszem hogy tudnál velük bármit is tenni

ezek a fejükbe vették, hogy nekik az excsaj kell, akkor aztán nincs mit tenni

legyél hozzájuk kedves

2011. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem veszi észre magát,ha nem látja milyen gáz ez a heéyzet,ha kinevet amikor te megmondod h téged ez bánt,akkor ez a fiú egyáltalán nem szeret.


ne ringasd álomba magad,ő közel se gondolja a dolgokat olyan komolyan ahogy te.


egy komoly kapcsolat nem ilyen. ott az ember tűzön-vizen átgyalogol azért akit szeret,és aki csak 1 rossz szót szól rá vagy bárhogy bántani akarja,azzal elbánik.


hidd el,tapasztalatból beszélek,33éves vagyok.


a legjobb ha szépen hagyod ezt a fiút,mert ennek nem lesz sosem jövője

2011. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
eloszor is: milyen anyos? milyen sogorno? talan a baratom edesanyja, es testvere... masodszor: mindennek oka van. kedves vagy veluk, szoktal veluk beszelgetni? lehet, h az a kislany sokkal kozvetlenebb volt, kozelebb erzik magukhoz. probald kicsit megpuhitani oket, erzzek, hogy nyitsz feleljuk. pl koszontsd fel oket nevnapjukon.. ilyesmik. apro dolgok, de sokat szamitanak. a baratoddal pedig ulj le komolyan beszelni, hogy segitsen neked ebben, neki is jobb lesz, ha nem ragod a fulet, h neked ez milyen kellemetlen. ha kirohog, akkor meg mit keresel mellette? ha meg egy ilyen dologban sem tamogat, ami az o erdeke is lenne...
2011. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Darcy01 ***** válasza:
76%

Mondd el még egyszer-kétszer a barátodnak, hogy téged ez mennyire bánt, és hogy értesse meg a családjával, hogy neki te kellesz és kész, ne próbálkozzanak semmivel sem.

És valóban legyél mindig nagyon kedves a családjához, hogy ne találjanak rajtad "fogást". Előbb-utóbb megunják szerintem:-)

2011. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mond valamit az előző!

Azt nem mondom, hogy azonnal hagyd ott, mert menthetetlen, de azért bőven hagy kívánnivalót maga után a barátod reakciója.

Így nem is lehet változást várni, ha egyedül maradsz. Ez széllel szembe hugyozás.

2011. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lassú voltam, 16:14-re gondoltam.
2011. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként kedveskedik a családja, mikor ott vagyok. De a hátam mögött meg megy a kibeszélés. Próbálok minél kedvesebb lenni velük, meg jópofizni, de nekem sem megy sokáig! Viszont nem szeretnék barátommal szakítani, mert úgy érzem, hogy szeret és amúgy aranyos meg minden pillanatban velem szeretne lenni! És ezt érzem is, csak nem meri megmondani anyucinak, hogy ezt nem kéne. Ráadásul a barátom anyuja sokat van külföldön dolgozni, így alapból 2 hónap után ismert meg engem. Lehet, hogy az a lány közvetlenebb.. Vagyis annak mutatja magát, mert elég sok a közös ismerősünk a lánnyal és láttam már lopni is, úgyhogy annyira nem jó kislány, mint ahogy mutatja.
2011. ápr. 28. 16:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy remélem nem azért bánnak veled úgy mint egy kisfiúval, mert fiú vagy...

Mert akkor érthető, hogy a konzervatívabb szemléletűek az ex-hez ragaszkodnak... :)


Amúgy az jutott még eszembe, hogy lehet hogy túl töketlen, hogy valamiért szakítson veled, és a családja által akarja elérni, hogy te szakíts vele - ezért reagálja le úgy a dolgot, hogy őket erősíti.


Azt azért tudni kell, hogy paranoiás vagyok.

2011. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és a barátommal bánnak úgy, mint egy kisfiúval, nem velem. Amúgy annyira tökös, hogy kimondja, ha nem akarna már velem lenni. Meg azt azért én is észrevenném.. Már pedig nagyon úgy tűnik, hogy szeret, különben nem nyavalyogna, ha 2 napja már nem látott és nem lenne az, hogy ha este elmegyek tőlük , addig nem alszik, amíg nem jeleztem, hogy hazaértem épségben. És, ha baj volt , szó szerint azonnal jött értem, nem a legnagyobb nyugodtságban.
2011. ápr. 28. 16:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor meg legyen már ahhoz is elég tökös, hogy a sarkára álljon, ha rólad van szó!!! Meg elég érett, meg aggódó, hogy komolyan vegyen.

Ha valóban komolyan gondolja, be kell látnia, hogy ennek előbb-utóbb be kell következni, és inkább előbb, mint utóbb!!!

Még ha nem is te leszel az új családja, (bár nekem a komolyságban ez benne van) akkor is a privát érzelmi függetlenségéről van szó, amibe nagyon egészségtelen, ha beleszólást enged!

Főleg, ha tényleg együtt maradtok, a családdal viszont nem változik a helyzet. Több évnyi házasságok mentek tönkre ettől, ne vedd félválról a problémát!

(és főleg a barátod ne vegye tréfának)

2011. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!