Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom családja kicsit...

Barátom családja kicsit furcsa nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az van h több mint másfél éve vagyok együtt a barátommal, egymás mellett képzeljük el az életünket, nagyon szeretjük egymást, csak a családja...

Annyit kell tudni róluk h nagyon vallásosak, a párom apja szeret mindenbe beleszólni és ha vmi nem úgy van ahogy ő elképzeli akkor már semmi sem jó,nem tekintenek a család részének, ritkán hívnak akárhova is,pedig az én családom a páromat nagyon szeretik és minden családi rendezvényre elhívják, mondván ő hozzám tartozik :)

Nah és az elmúlt pár hónapban szóba került köztünk az összeköltözés. A barátom először anyukájának mondta el, mert tudta h ő engedékenyebb...amikor elmondta, az anyja közölte hogy tudja hogy a család nagyon nem nézné jó szemmel ha eljegyzés v. esküvő előtt összeköltöznénk. Ezen nagyon meglepödtem..:S

Nyilván a párom nem fog szembe menni a családdal,őt máshogy nevelték mint engem és fontos neki a család és a véleményük, amit én maximálisan megértek.

Csak azért fura,mert én úgy nevelkedtem, h tegyem azt amit szeretnék,ha vállalom érte a felelősséget ,mert így szerzek tapasztalatot, szüleim sosem akladályoztak semmibe és normálisan felnőttem úgy h nem szoltak bele minden lépésembe. Szóval páromat vallásosan, engem úgymond világian neveltek...Ez nem lehet később gond?

Szerintetek ilyen helyzetben h kéne hozzá állnom a családhoz, hogy viselkedjek velük? Vagy túl sokat kérek, h engem ne csak egy kis barátnőnek nézzenek, hanem komolyabban vegyenek? Kicsit bánt ez az egész :(

Amúgy 22 éves lány vagyok, egyetemre járok, jó tanuló vagyok,házias,visszafogott, nem járok bulizni uh sztem nem tudnak belémkötni semmiben. Barátom 24 éves ő már végzett a sulival.


Bocs ha hosszú lett, csak jól esik leírni vhová. Várom a véleményeket v olyanokat akik voltak hasonló szituban!


2011. jan. 30. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párod is mélyen vallásos (és nem csak a szülei erőltetik rá), akkor tiszteletben kell tartanod ezt. De ha nem, akkor kiállhatna melletted...
2011. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Annyira nem mélyen vallásos(pl.együttlét volt) csak van egy értékrendje neki is amit nem akar feladni(meg ugye belénevelték ez van) és persze a családnak is vannak elvárásai. Nehéz ügy...
2011. jan. 30. 22:44
 3/16 anonim ***** válasza:

nem az a lényeg, hogy a párod szülei mit szeretnének, hanem amit a párod akar. Ha ő sem akarja az összeköltözést a vallása miatt, akkor fogadd el. Egyet próbálj elkerülni: ne menj szembe a szüleivel a párod előtt, azaz ne hangoztasd, hogy mit kellene csinálnia a srácnak, csak azért mert valamit te másképp szeretnél. A vallásos családok életét nem értheted meg, ha te magad nem vagy vallásos....

csak példaként: a férjem egy nagyon vallásos családban nőtt fel (az apja egyenesen bigott) ő mégis felépítette a saját szabályait, eszébe sem jutott volna olyan nővel összekötni az életét, akivel nem élt együtt házasság előtt.

2011. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
folytatva: a te szemszögedből nézve, ha ragaszkodsz az együttéléshez házasság előtt (márpedig ez a normális hogy így mondjam) akkor valahogy ki kell egyeznetek, mert te sem adhatod fel az igényeidet. Faramuci helyzet lehet, ha egyikőtök sem enged.
2011. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egymás mellett képzelitek el a jövőt, akkor az eljegyzés jó ötlet lenne. Tudom nem úgy megy h hipp-hopp eljegyzés, de akkor talán a szüleiben is tudatosulna h komoly a kapcsolatotok.
2011. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Nos nem egészen a kérdésedre válaszolok, de úgy érzem ez is hasznos. Ha a család köti az ebet a karóhoz, hogy csak házasság után költözhettek össze, akkor semmiképp se menj bele. Van egy régi mondás. Lakva ismerszik meg az ember. És ez teljesen igaz. Sajnos tényleg csak úgy tudod meg, hogy elbírjátok e viselni egymás rigolyáit, ha együtt éltek minimum 1 évet. Annyi idő alatt talán a legtöbb gond előjön.

Amúgy meg szerintem mindenképp sok problémát szül a teljesen más neveltetés. Meg aztán a vallásos emberek szeretnek beleszólni későbbiekben is a gyerekek dolgaiba. Nem hiszem, hogy arra vágysz, hogy majd beleszóljanak, hogyan neveld a gyerekedet, stb.

2011. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Barátom is szeretné az összeköltözést, neki is nyilvánvaló h lakva ismeri meg egymást két ember...

Eszem ágában sincs a szüleit kritizálni előtte, mert nincs jogom hozzá, tisztelem őket csak olyan mások mint az én családom :S Nem tudom h felelhetnék meg nekik.

2011. jan. 30. 22:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne értsd félre! Nem azért nem akarják, hogy összeköltözzetek, mert nem vesznek komolyan! Szerintem komolyan vesznek, de náluk az a rend, hogy csak eljegyzés vagy házasság után lakjatok együtt. Ezt tiszteletben kéne tartanod.
2011. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze tiszteletben tartom h ez a rend csak tényleg annyira meglepett.Mindkettőnknek természetes h együtt akarunk élni előtte csak ezt úgy kéne megoldani h a család is elfogadja majd. Erre mondta vki az eljegyzést... nem lenne korai másfél év után? Csak azért jegyezzen el h összeköltözhessünk?Ebbe sztem ő sem menne bele...egy eljegyzés komoly döntés...az azt jelenti h házasság brlátható időn belül, nekem meg még 2 év suli visszavan.
2011. jan. 30. 23:19
 10/16 anonim ***** válasza:
De, valóban korai lenne az eljegyzés, pláne ezért. Legyetek türelmesek, hátha kicsit enyhülnek a szülők, mást nem nagyon tehettek, ha szükségetek van a beleegyezésükre.
2011. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!