Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akit nem lehet...

Van olyan, akit nem lehet becsülni, értékesnek tartani?

Figyelt kérdés

Engem senki, tényleg SENKI nem tart fontosnak, anélkül, hogy bármit is vétettem volna. Édesanyám szigorúan nevelt, valóban óriási szerettetével megfojtott. Nem hagyta, hogy kiforrjon a személyiségem, hogy saját véleményem, döntésem, akaratom legyen. Tucatnyiszor belegázolt az önbizalmamba. Ma ott tartok, hogy egyáltalán nincs saját véleményem, döntésem, akaratom - mindig némán azt teszem, amit mondanak nekem, mert ugye az biztos jobb... Nincs egyetlen ember a környezetemben, aki fontosnak, értékesnek tartanna. Senki, akit érdeklek. Én a szomszéd macskáját többre becsülöm, mint életem első (és eddig utolsó) barátja engem... De család többi tagjával, barátaimmal sincs másképp a helyzet.


Hogy lehet ezen változtatni?

Ki a hibás? Én? A környezetem, az anyukám?


18/L


2011. ápr. 28. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok emberrel ez a helyzet, hogy nem ismeri ki a másikat. Vagy ha tudja is hogy az akivel foglalkozik és a barátjának tart, nemérdekli, mert egyébként lehet ő is egyedül lenne. Próbálj hozzád hasonló személlyel ismerkedni, új emberekkel barátkozni, hátha kisül belőle valami jó .Ha gondolod beszélgethetünk msn-en vagy valami:)
2011. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben voltam én is. Csak engem nem szeretettel folytottak meg, rosszabb, utáltak, gyűlöltek. Nem engedtek ki a négy fal közül, nem engedtek barátkozni senkivel. Egy tugyi-mutyi, önbizalomhiányos, döntésképtelen ember voltam. Aztán elkerültem otthonról, mert főiskolára mentem. Kollégista lettem. Imádtam a szabadságot, végre szabad voltam! Aztán jött egy fiú, aki megmutatta nekem, hogy érek valamit, és hogy képes vagyok dolgokra. Azóta is együtt vagyunk, immár 6 éve, lassan 7:D Már nem vagyok önbizalomhiányos, végre az vagyok, akinek mindig is lennem kellett volna.

Talán egy szerelem, egy jó barát, egy személy, akit szeretsz, és viszontszeret téged (nem csak szerelmi, baráti szeretetre gondolok), talán ki tud rángatni ebből a gödörből.

2011. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Senki sem hibás, csak így történt. anyukád a tőle telhető legjobbat akarta. Nem tehetett mást, csak ezt tudta tenni.

Te viszont ki tudsz lépni a körből.

Tehát ne keress hibást, ne vádolj senkit, csak változtass. Mindenekelőtt tartsd MAGADAT ÉRTÉKESNEK.


Ha úgy hiszed, nem vagy értékes, tedd magadat értékessé. Vasakarattal kell hozzáállnod. Tanulj, fejlessz ki képességeket magadban, sportot, művészetet, éneklést , bármit. A vasakarat adja az önbizalmat.


Türelmesen, de határozottan tarts ki a saját akaratod, véleményed stb. mellett. Ne változtasd meg a nézeteidet, vállalásaidat a mások kedvéért. Ha ezért veszekedés, harag van, bírd ki. Csak csendben, tisztelettel, veszekedés nélkül, de határozottan.


Tanulj ebből a rövid videóból, pontosabban Balogh Bélától. [link]


Ha felépítetted magadat, hamarosan lesz barátod is. Addig viszont nem kell, mert megállít a törekvéseidben.

2011. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól érzed magad a bőrödben akkor inkább ne figyelj mások negatív véleményére, viszont ha zavar a dolog akkor próbálj meg változtatni magadon.

Én úgy gondolom hogy senki sem hibás csak így alakult.

/Nekem hatalmas önbizalmam van majd küldök neked :)/

2011. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

először tanuld meg önmagadat értékesnek tartani, aztán várhatod el, h más is értékeljen.

keress egy hobbit vagy olyan munkát, amiben sikeres lehetsz. ez önbizalmat ad, és majd mások is elismernek.


ne add alább, csak olyan fiúval barátkozz, aki nem lenéz, hanem egyenrangúnak tekint.


és végezetül olvasd el ezt: [link]

2011. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darcy01 ***** válasza:

Az írásodból az derül ki, hogy anyukád nagyon szeret téged és a legjobbat akarta neked. Szerintem bátran fordulj hozzá a problémáddal. Meglátod majd, ha van valaki, aki meghallgat, osztozik a gondodban, bánatodban máris könnyebb lesz minden.


Mindenekelőtt szeresd, becsüld és tiszteld magad!!! Biztosan csupa jó tulajdonságod van, ezek nagy értékek ám! Csinálj olyan szabadidős dolgokat, amik boldoggá tesznek, az önbizalmad is több lesz ezáltal.


"Nincs saját véleményem..."...ilyen nincs, biztosan van saját véleményed! Gyakorolj! Pl. ha mész az utcán mindenről alkoss rögtön véleményt (szép ez az épület, mert...nem tetszik ez az autó, mert...)


Fel a fejjel!

2011. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hagyta, hogy kiforrjon a személyiségem, hogy saját véleményem, döntésem, akaratom legyen. Tucatnyiszor belegázolt az önbizalmamba.

Ha ez a anyaiszeretet,mi lehet az utálat,ááá.

2011. ápr. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nincs saját véleményed semmiről. Pl. mi a kedvenc kajád, vagy színed, milyen ruhákat szeretsz, milyen zenét? Mellesleg az már jó, hogy rájöttél arra, mi miért alakult ki benned. Ez a mérhetetlen önbizalomhiány sajna tuti kiül rád, és eleve "olyan" lesz a kisugárzásod is. Nem vagy visszahúzódó? Próbálj meg jobban beszállni a beszélgetésekbe, nyílj meg más emberek előtt. Beszélgetés közben csak eszedbe jut neked is valami a dolgokról, oszd meg másokkal, nyílj meg. Ha látják az emberek, hogy érdeklődő vagy, máskor is bizalmukba fognak fogadni. ;)
2011. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!