Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghal vagy leépül a volt...

Ha meghal vagy leépül a volt férjem, kihez kerül a fiam?

Figyelt kérdés
A volt férjemnek súlyos balesete volt 3 hete, még mindig az intenzíven van. A fiam vele, és az új feleségével él 5 éve, mert mikor elváltunk, nekem nem volt jövedelmem, és sajnos az ivásom miatt mentünk szét, a bíróság neki ítélte a gyereket. Időközben sikerült leszoknom az ivásról, és már munkát is kaptam, a fiamat pedig rendszeresen keresem. A volt férjem nagyon rossz állapotban van, sajnos azzal is számolni kell, hogy nem épül fel. A kérdésem az lenne, hogy a fiamat ítélheti nekem a bíróság a volt férjem halála vagy leépülése esetén? Vagy az új felesége is kérvényezheti a gyámságot? A fiam az új feleségét jobban szereti, mint engem, mert teljesen ellenem hangolta a gyerekemet. És ha a volt férjem esetleg tolószékbe kerül vagy munkaképtelen lesz, akkor pedig nem tudja eltartani a fiamat és akkor mi lesz? Nem tudom, mi ebben az esetben az eljárás. A nő pedig még 30 éves sincs, túl fiatal, hogy eltartson egy kamaszt.
2011. ápr. 30. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi az hogy túl fiatal hogy eltartson egy kamaszt? Ez nem életkor kérdés.

Ha magadhoz akarod kérvényezheted, de ha pl a másik nö is kérvényezi, lehet hogy a fiadat megkérdezik.

Hogy lehet hogy elhidegültetek?

Elöszrö azon kellene dolgznod hogy megint jó kapcsolatotok legyen.

2011. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért hidegültünk el, mert miután elváltunk, én csak hétvégén látogathattam meg, és elszokott tőlem, meg haragudott is rám. Leszoktam erős akarattal az ivásról, még a cigarettáról is, és megint megpróbáltam vele megszerettetni magamat, de akkor már késő volt, mivel a volt férjem és a felesége teljesen ellenem hangolták. Volt, hogy be sem akartak engedni a fiamhoz. És a fiam csak azt látja, hogy ők jól élnek, nagy házuk van, megkap mindent, a mostohaanyja fiatal, szép és vidám, én pedig egy semmirekellő vagyok. Azt nem értékeli, hogy már én is rendbe hoztam az életemet.
2011. ápr. 30. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel azt írod, hogy a fiad már kamasz, őt is meg fogják kérdezni.
2011. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előszöe is, az, hogy vki jó anya-e, és hogy tud kezelni egy kamaszt, az rohadtul nem életkor függvénye. Lehet, hogy az, hogy nincs 30éves a nő, még jó is, mert sokkal inkább átérzi egy kamasz problémáit (főleg az újgenerációsakat), mint egy idősebb. Egyébként a fiút is meg fogják kérdezni, és ha nem téged választ, akkor bele kell törődni... hiszen mégiscsak az ő véleménye/érzelmei a fontosak.
2011. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves az a kamasz? Mert szerintem,hogyha 15 környéke körül lebeg az életkora,akkor kérdezd meg őt,és az legyen,amit ő szeretne ezzel kapcsolatban.
2011. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
16 éves elmúlt, 17 éves lesz júliusban. Nagyon szeretném, ha hozzám kerülne baj esetén.
2011. ápr. 30. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért szakítanák ki abbóla környezetből, ahol felnőtt? aholaz elmúlt időt töltötte?

Ne haragudj, de amellett, hogy minden elismerésem,hogy sikerült új életet kezdened, ha igazzán szeretetd a gyereket, akkor hagyod ott ahol van.Aholjólérzi magát,amit megszokott. Mihez kezdene nálad?

16-17 évesen a bíróság már nem fog vizsgálni semmit.Megkérdezi őt és elfogadja a döntését. Nemsokára nagykorú.

2011. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok neked tanácsot adni,csak nagyon nagyon gratulálni szeretnék ahhoz amit elértél,gondolom nem volt könnyű.Nagyon kevesen tudnak lemondani az alkoholról,de neked sikerült.Bárhoigy is alakuljon a további életed,soha többé ne nyúlj a szeszhez.Remélem lesz erőd ezt betartani,és nagyon büszke lehetsz magadra!!!!
2011. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!