Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék anyukámon?...

Hogyan segíthetnék anyukámon? :' (

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és lassan úgy érzem bele fogok őrülni az aggódásba. Anyukámnak súlyos depressziója van és ezáltal gyógyszerfüggővé vált 10 év alatt. Hatalmas dózisokat szed be és ez csak fokozódik. Ugye beszedi a napi antidepresszánsokat, de amiatt alvászavarral küzd, ezért kb napi 4-6 rivotrilt és 1 db Imovane nevű altatót is beszed esténként, de amellett is nagyon rosszul alszik. Napközben szörnyű fejfájás gyötri, ezért algopirinből is beszed 2-3-4 darabot, de nem segít neki! Idegkimerültsége volt pár hete, ezáltal én is kikészültem. Tudat alatt mindig miatta aggódom, vajon hogy érzi magát, és nagyrészben magamat okolom az állapota miatt, mert gyakran mondja, hogy kikészítette őt az elmúlt év, mivel egyedül nevelt engem és rosszul tejesítettem a suliban, és bulizni jártam, meg kialakult nálam a pánikbetegség és folyton aggódott miattam. Úgy érzem nagyon rossz hatással vagyunk egymásra, mert mindketten egymás miatt aggódunk, és ez nem fog változni amíg egyikünk jobban nem lesz. A pánikbetegségemre én is elkezdtem antidepresszánst szedni, és rivotrilt esténként, mert minden este sírok, ha belegondolok milyen rossz a családunk helyzete. Próbálom elfolytani ezeket a gondolatokat, de néha, főleg esténként kitörnek és szörnyen érzem magam! Hogyan segíthetnék anyukámon?:( Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, de már muszáj volt tanácsot kérnem valakitől!
2011. ápr. 30. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyszülők, nagybácsi, nagynéni? apukád? tesód? bármilyen rokont vonj be, akiben megbízol. és mondd meg anyukádnak, hogy szereted őt, és mindkettőtök érdekében le kell nyugodnia, és neked is, különben tönkrementek testileg is és mentálisan is

jobbulást kívánok mindkettőtöknek:)

2011. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki az aki felírja neki ezeket a mennyiségeket?

Jegyezd fe, hogy mit szed be egy hétig és menj el háziorvoshoz, vagy a kezelőorvosához.

tuti megtudja és jómérges lesz rád, de ez betegség, valamit tenni kell.

És felejtsd el, hogy te lennél a hibás bármiért is (elég ronda viselkedés anyádtól lelkiismeretfurdalást okozni neked.az oké, hogy a saját életét elcseszi, de nincs joga ahhoz, hogy a tiédet is elcsessze)

2011. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A rokonainkra nem tudunk támaszkodni. Apukámra lehetne, de ő rákos és kiutazott októberben amerikába. Ez is közrejátszott az idegkimerültségünkben. A nővérem is aggódott rengeteget aggódott anyukám miatt, és próbált is segíteni, de már feladta a reményt, és tudta, hogy csak tönkreteszi magát, ha anyukámmal foglalkozik, amiben igaza is van. De nekem ez nem megy ilyen könnyen, mert már beleépült a tudatalattimba.:(
2011. ápr. 30. 15:14
 4/4 A kérdező kommentje:
A pszichiátere írja fel neki ezeket a gyógyszereket. 10 éve jár hozzá, ez idő alatt fokozatosan növelte a gyógyszermennyiséget, ezalatt anyukám állapota pedig fokozatosan romlott. Mostmár a maximális gyógyszermennyiséget szedi antidepresszánsokból, és ő csak a gyógyszerekben bízik, ezért nem tudom hogy segítsek rajta! A munkahelyére is alig tud bejárni!
2011. ápr. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!