Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom tesoja szül. Nekem...

A barátom tesoja szül. Nekem "illik" elmenni meglátogatni a kórházban?

Figyelt kérdés

Mert ha esetleg zavarnék, vagy nem is tudom.

A barátom nem lesz ott, mert dolgozik és nem tud eljönni.

Ilyenkor ecsetelik gondolom a szülés körülményeit, stb nem tudom rám tartozik e.

A tesoja nem a bnőm, csak és kizárólag a barátom miatt van vele kapcsolatom.

de ha nem mennék, nem tudom úgy néz ki, mintha engem nem is érdekelne?

Szerintetek?


2011. máj. 1. 12:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem kérdés nélkül ne menj be, egyáltalán nem biztos, hogy a kismama szeretné, ha BÁRKI is ott nyüzsögne körülötte a kórházban. Ha odaállítasz csak úgy, lehet, hogy csak zavarni fogod. Írj neki sms-t, hogy szeretnéd meglátogatni (ne hívd, mert lehet, hogy a csörgésre felébred a baba, annak nyilván nem örülne).

Ha otthon látogatod meg majd, akkor sem maradsz le semmiről.

2011. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Georgina Bojana válasza:

Én mindenképpen elkérném a telefonszámát de semmiképpen nem sms-t, hanem valóban felhívnám és jó egészséget, sok boldogságot kívánnék, meg azt, hogy sok-sok öröme legyen a babában és az elkövetkezendő életében.

Arra figyelj, hogy a babák etetésének időpontja a következő: 06, 09, 12, 15, 18, 21. Erre számold rá az időd, amíg a babájával foglalkozik, az úgy fél óra, s csak akkor. S, amikor már a baba eléri a 6 hetes kort, no akkor látogatnám meg őket. Én is voltam hasonló helyzetben, nem mentem a tömeggel be a kórházba, hidd el, nem egészséges. De amikor a baba már 6 hetes volt, akkor mentem, de akkor sem kaptam fel, nem ölelgettem, nem nyúltam hozzá. Vittem ajándékba egy csomag pelenkát (az mindig jól jön!) s, ha közelebbi rokoni szálak fűznének hozzá, akkor egy méretes kis rugdalódzót, vagy egy kis sapkát. A lényeg, szerettel és nem össze-vissza ölelgetni őket! Ez nagyon fontos! Hidd el egy normális észjárású frissen szűlt édesanya megköszöni a figyelmet! - Georgina Bojana*

2011. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hm, előző... nem megbántani akarlak, de a legtöbb babának sejtelme sincs ám az általad felállított napirendről :DD
2011. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is hívd fel, és mondd el, hogy szeretnéd meglátogatni, de számára mikor lenne alkalmas, mikor nem zavarnál, meg hogy esetleg szüksége van-e valamire. És ha azt is mondja, hogy nincs, akkor is vigyél neki valami gyümölcsöt, kis csokit, vagy valami hasonlót, aminek tudod hogy örülne.
2011. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

12:46 épp ezt akartam én is írni


kérdező, ha eljegyzésnél tartotok, akkor azért illik menni a pároddal együtt, nem kell zavarni és kész...a legtöbb kórházban úgy is csak egy szűk váróban vagy folyosón lehet a kismamával találkozni, a baba meg üveg mögött van...mindenesetre egyedül ne menj, ha mentek, akkor mindenki együtt, mert az anyuka megy ki hozzátok, neki kell mászkálnia...


és tényleg kérdezz rá, mire van szüksége, mert van olyan dolog, amit ciki pl a párjának, vagy a férfi tesónak mondani, hogy kellene ;)

2011. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

még mostanában fog csak szülni, előre gondolkodom, még nincs a kórházban

a barátom nem lesz jelen, mert kint dolgozik

azon gondolkodtam e-mailben megkérdezem, mi újság velük, és ennek a levélnek a keretében kérdeznék rá, hogy esetleg, ha szül, számítana e a jelenlétemre

nos így jó?

2011. máj. 1. 13:40
 17/21 anonim ***** válasza:

Most vagyok 35 hetes kismama. Sokat gondolkodtam a kérdésed után, hogy mit válaszolnék például én. Arra jutottam, hogy jobban örülnék annak, ha először megkérdeznének telefonon. Persze tudom, hogy lesz aki, csak úgy jönni fog.

Nagyon előre gondolkodni nem érdemes, és rákérdezni se szerintem. Ha most Tőlem kérdezné valaki, azt mondanám, hogy jöjjön persze, de nem ígérem, hogy toppon leszek. Fogalmam sincs mi áll előttünk pontosan, ergo azt sem tudom mennyire leszek kimerült. Ez nagyon fontos.

Ha nem leszek fáradt, mindenkit nagyon szívesen fogok fogadni, jól fog esni, hogy gondolnak Ránk, érdekeljük Őket.

Én szülés után kérdeznék csak rá a helyedben.


30/N

2011. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

addig viszont elő kell készítenem a terepet

tehát az anyukával csak meg kellene beszélnem, hogy szóljon, majd ha bemegy, mert LEHET megyek én is

nem?

a kismamát akkor majd felhívom szülés után

és addig? semmi levél, sms?

2011. máj. 1. 14:45
 19/21 anonim ***** válasza:

De-de, azt nyugodtan, annak biztos fog örülni szerintem, ha néha érdeklődsz, hogy vannak... Hozzáteszem, hogy ez az egész nagyon személyfüggő ám, ki mit igényel. Én a saját véleményem írtam le. :)


30/N

2011. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

írtam egy kedves, érdeklődő levelet a kismamának

elővételben megjegyeztem, hogy szívesen meglátogatnám, de lehet ha kimerült lenne, nem akarom majd zavarni és majd telon megbeszéljük, ha eljön az ideje


már csak az anyuka van hátra, hogy megbeszéljem ha megyek, mehessünk együtt

2011. máj. 1. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!