Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem kiszeretett belőlem,...

Feleségem kiszeretett belőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tizenegyéves kapcsolat után a feleségem egy napon azt mondta, hogy kiszeretett belőlem, néhány nap múlva viszont közölte, hogy szerelmes egy pasiba. Néhány hónap már eltelt, de még nem tudtunk közös nevezőre jutni. Annál is inkább nehéz, mivel van két fiunk, egyik hét éves a másik öt. Pszichológusnak kell a pontot rátenni vagy a feleségemnek kell eldönteni, hogy mit akar?
2011. máj. 1. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

o.o


A te életed a te döntésed és érvényes a nejedre is!

A pszichológusnak ehhez semmi köze.

2011. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

a pszichológus /nevelési tanácsadó - sokat segíthet, hogy ne legyen olyan elképesztő nagy a törés a gyerkőcök életében. Érdemes a segítségüket kérni! Játékosan, kedvesen feloldják a feszültségeiket, a segítenek abban, hogy megértsék, (ami nagyon fontos), hogy őket Ti ugyanúgy szeretitek.


mert elmúlik az a szerelem, de a seb marad.

(egy hasonló (11év,2gyerek, kicsit megúnt férj) helyzet után mondta barátnőm, 10 év múlva:

nem tudtam, milyen boldog voltam....

2011. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]

ajánlom figyelmedbe

Ő már eldöntötte. A folyó sem fordulhat vissza.

Minél jobban erőlteted, annál jobban megy a másik irányba.

figyelj.

te vagy X

ő Y

ha X kergeti Y-t, akkor Y hogyan tudná kergetni X -et?

ehhez helycsere kell.

A helycserét eléred, ha békénhagyod.

Persze mindig az uj az erősebb, ha ilyenkor még érvelsz is,

hogy ne ne hagyj el, annál rosszabb!

akkor nemcsak még zaklatod is, de jelzed felé hogy a döntése sem jó,

és felül akarod birálni!

http://www.youtube.com/watch?v=5tvPU_pJY7U

2011. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki,hogy tiszteled őt és neked az a legjobb,ha ő boldog,hát menjen nyugodtan,te megérted őt. Ez majd bántani fogja a hiúságát,hogy ilyen könnyen elengeded. Tegyél úgy,mintha nem érdekelne,járj el te is randizni,játszd el,hogy neked is van valakid,de nagyon hihetően,mert különben rájön. Akkor féltékeny lesz és lehet,hogy visszajön,ha meg ez se jön be,akkor tényleg szerelmes a pasiba.
2011. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
attól függ hogy hajlandó e arra hogy megbeszéljétek azokat a dolgokat ami végül oda vezetett hogy kifelé nézeget a kapcsolatból. ha igen, és vannak feltételei, hogy ha pár dolog változik, marad, akkor van esély arra hogy a dolgok rendeződjenek. na elzárkózik, akkor nincs, vagy nem most. csak idő amíg rájön hogy a másik sem tökéletes. az hogy 11év után az ember pillanatnyilag úgy érzi, hogy kiszeretett a másikból önnmagában nem baj, ez előfordul, vannak hullámvölgyek, nem lehet valakit tizenX évig folyamatosan ugyan úgy szeretni. viszont nem egyenes ok és okozat arra hogy beleszeressen valaki másba. de még arra is azt mondom hogy rendben, szeresse. de ha összekötötte veled az életét, vállaltatok két gyereket akkor sem szabadna pusztán unalomból kilépni a kapcsolatból, hiszen 3 ember "alapozta" rá az életét, és önzőségnek tartom. ha nincs más indok rá. ha van, az sem baj, ha hajlandó beszélni róla. nem hiszem hogy kellene ehhez pszichológus de ha másképp nem megy akkor azt is igénybe lehet venni, de ez nekem már azt jelzi hogy a ti kapcsolatotok vagy érzelmi kommunikációtok vagy hogy mondjam nincs épp a top-on. lehet ez az első baj
2011. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hónapok óta úgy élünk mint két barát, se szex, se semmi! Attól félek, hogy ez már rendbe hozhatatlan, ha idáig eljutottunk.
2011. máj. 3. 08:06
 7/15 anonim ***** válasza:

,,Hónapok óta úgy élünk mint két barát, se szex, se semmi! Attól félek, hogy ez már rendbe hozhatatlan, ha idáig eljutottunk."


Még ezen sem kell túlaggódja magát az ember, mert idáig eljutni borzalmasnak tűnik de már nem olyan borzalmasan nehéz. Szóval könnyen megesik ez is főleg ha megbeszéletlen problémák vannak, elkezdődik az egymástól való távolodás, kezdődik a titkolózás, az engem nem ért meg a másik gondolat, és szépen lassan vagy gyorsan kialakul egy olyan lelki helyzet hogy nem érzi úgy a másik hogy szívesen megnyilna. A testi elzárkózás a totális lelki elszigetelődés jele lehet. Nem elsősorban szexuálisan nem kíván már, hanem lelkileg nincs abban a passzba hogy szívesen beengedne akár a lelkébe akár máshova, de szerintem ez nem csak a te hibád, a javaslatom ugyan az. Jó hosszú nyílt beszélgetések, mostmár mehet ahogy érzed, ennél rosszabb nem lesz. És kell tudjad mit vállalsz mert ha teljesithetetlen vágyai vannak amiket tudod hogy nem tudsz megtenni akkor igenis mondd hogy ezt nem, mert ha igent mondassz és nem változik semmi, akkor csak nyújtjátok ezt az egészet és kétszer akkora csalódás lesz mindkettötöknek. Gondolkozz azon is,hogy te miért viselkedtél úgy ahogy esetleg, ehhez ő mit tett hozzá. Mit nem tettetek meg azért hogy ez ne így alakuljon.

2011. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

könnyű innen mondani hogy biztos voltak előjelek amiket észre vehettél volna, de a feleséged is megtehette volna hogy nem morze jeleket küld hanem egyenesen megmondja ha valami baja van, mert a hieroglifákat is nehéz megfejteni. de ezt én sose tudhatom pontosan hogy mi történt. nagy figyelmeztető jel a másik fokozatos elzárkózása, a szexmentes időszakok és a legvégső ALARM az hogy másba szeretett bele. ezt a nő a "végső elkeseredettségében teszi"... ha feltételezzük hogy nem eredendően lotyó valaki, de itt erről szó sincs mert hát több mint 10 éve vagytok együtt és családot vállaltatok. ha valamikor tudtok változtatni valamin akkor arra a legmegfelelőbb pillanat a krizis. mert akkor valamerre igyis ugyis eldöl a dolog, és akkor a leginstabilabb a kapcsolat jó értelembe is meg rosszba is. ha most akartok köntörfalazni az a legrosszabb megoldás, tényleg az őszinte beszélgetés a megfelelő, de ez is lehet kétélű penge ha úgy érzi hogy éveken át tojva volt a fejére és most hirtelen egyszerűen lerohanod az indulataiddal vagy őszinteségeddel, ez heves védekezést válthat ki. egyikőtöknek okosnak kell maradnia és a legparázsabb vitában sem lehet elveszteni a fejed. ő is zaklatott gondolom, te is, de a "te anyád az én anyám a te ringyód a te szeretőd meg a mit csinált a hugod az esküvőnkön" egymásra ordítások nem vezetnek előre ilyenkor.

ettől függetlenül vagytok mindketten hibásak. de nem menthetetlen a helyzet ha mindketten nyitottak vagytok

2011. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ja igen és a saját hibák őszinte belátása és megbánása sokat dob a latba
2011. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Engedd el! Aki menni akar, azt hagyni kell.


Nagyon hasonló helyzetben voltam pár éve. Nálunk egy gyerek van. Nagyon nehéz volt elengednem, mert azt gondoltam, hogy hülyeséget tesz. Ma is ez a véleményem, csak kiegészült azzal, hogy senkit nem lehet megóvni a saját életétől, ahhoz mindenkinek joga van.


Ha érdekel, nálunk az történt, hogy a pasi, akibe szerelmes volt, nem igazán viszonozta a dolgot. Azóta mindketten találtunk új párt, én boldog vagyok, remélem Ő is az. A fiunk is túlélte, bár neki is nehéz volt. Mindketten nagyon szeretjük őt, soha nem uszítjuk a másik ellen.

2011. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!