Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg akkora nagy bűn?...

Ez tényleg akkora nagy bűn? Most akkor hogy csináljuk?

Figyelt kérdés

A lányunknak május 18.-án lesz az 1. születésnapja.Nagy a baráti társaságunk és a párommal azt szerveztük meg,hogy kibérlünk egy éttermet és ott lesz egy szülinapi vacsora.

(Kb. 50-en leszünk,a házunkba ennyien nem férnénk az asztalhoz és még így sem hívtuk meg a távolabbi ismerősöket...)

Ma a szüleimnél ebédeltünk(Ők ragaszkodtak hozzá,én a hátam közepére nem kívántam) és anyukám mondta,hogy majd akkor náluk tartjuk a lányunk szülinapját majd Ő süt,stb...Én mondtam neki,hogy nem tudunk még oda is menni,mert már meg van szervezve.Erre elkezdte mondani,hogy Őket semmire nem becsüljük,a pici nem fogja élvezni,nem kell ilyet szervezni meg hogy Őket miért nem hívtuk meg.Persze beszálltak a bátyámék is a vitába,Ők is anyáék pártját fogták,a tesóm felesége meg még azt is az arcomba vágta,hogy nekem milyen jó,hogy ilyeneket tudok szervezni,de persze ezeket nem tudnám megcsinálni,hogyha a párom nem keresne ennyit(itt megint arra célzott,hogy én a páromat a pénze miatt szeretem,nem ez volt az első eset,2 éve ezt fújja.)...Na,nekem ennyi elég volt,eljöttünk,de azóta szedem egyik fájdalom csillapítót a másik után,mert annyira fáj a fejem.

Ezen a "bulin" nem lesznek család tagok,csak barátok.De később akartunk egy családiasabb bulit is,de most már teljesen elment tőle a kedvem.

De az esik a legrosszabbul,hogy anyáék osztják az észt,hogy miket kell csinálni a picivel,de Ők kb. havonta 2-szer látják,akkor is mi megyünk hozzájuk.


Nem tudom,hogy most mi legyen...

Ha a családi ünnepségre sem hívjuk meg őket,akkor azért akadnak ki.De ha meghívjuk Őket,akkor tuti,hogy valamin megint összeveszünk.


Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 1. 16:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Ünnepelj a gazdag haverjaiddal, a családodat meg sz rd le nagy ívbe.Nyugtatót is vegyél be,jó sokat.
2011. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%

Ha havonta 2× látják az unokájukat - és nincs nagy távolság köztetek lakóhelyben -, akkor nem értem mért háborodnak fel !? Ha ennyire kíváncsiak a gyermeketekre, akkor ennyire legyenek kíváncsiak a születésnapjára is ...

A sógornőddel meg ne foglalkozz, ő csak irigykedik a ti 'sikereitekre'. Gondolom a párod nem napi 8 órát ül egy asztal mögött semmit téve, hanem megdolgozik a pénzért, amit hazavisz havonta és ezért évekig keményen 'megdolgozott' az iskolába.

2011. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Egy 1éves kislánynak szerintem sincs semmi szüksége egy összejövetelre a ti barátaitokkal. Nyugodtan tarthatsz partyt velük, de ne ez legyen az alkalom. A gyerkőcnek bőven elég lett volna szerintem is a családi összejövetel, nálunk is ez a normális.
2011. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem igaza van a családodnak.

Kicsit túlzásnak érzem ezt a hatalmas bulit egy egy évesnek, de gondoltam mindegy, akinek futja rá. De mikor olvastam, hogy a családodat meg sem hívod...

Meg, hogy nincs időd rá, most meg már kedved nincsen...

Szégyelld magad.

2011. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
egyébként mi a keresztneve a kislányodnak?
2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

a véleményemet kérdezted

1. hülyeség ekkora bulit csinálni a gyereknek 1. szülinapjára. 1 óra után bealszik, vagy végigüvölti. egy étteremben még le se tudod rakni.

2, ha már csinálsz bulit, akkor ez a család ünnepe és nem a barátoké. Nekem is van 3 gyerekem, és nagyon jó barátaim, de eszembe nem jut a gyerekek szülinapőját velük ünnepelni. Amikor már lettek saját barátaik, akkor ők döntötték el, hogy kit hívnak.

Tehát szerintem ez a buli rólad szól és nem a gyerekről. Magadat ünnepelni máskor is lehet.

(és mielőtt azt mondanád,hogy irigykedem,nem. az enyémek lakást kaptak 16 évesen,mind a három. de nem tartottam volna nekik 50 fős bulit akkor amikor nem tudják élvezni.)

2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Nekem nem világos hogy gondolod hogy szervezel egy bulit, nem is szűköset és oda nem férnek be a gyermek nagyszülei.

Azt fogod mondani majd későbbre terveztél nekik egy családi összeröffenést, de ha adott napon van a pici szülinapja akkor nem családtagoknak kellene ott lenni? Nem ők élvezik a magasabb prioritást? Aztán jöhet a baráti társaság.

2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem könnyű mindenkinek a kedvére tenni. A szülőket, rokonokat milyen megfontolásból hagytad ki? Talán akkor nem neheztelnének ennyire, ha őket is meghívtad volna a nagy bulira.
2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem akarom őket lesz*rni,de nem túl jó a kapcsolatunk.Az első órában jól elvagyunk,beszélgetünk,utána meg mindig összeveszünk.

Nem akarom a kislányunk első szülinapját is elrontani azzal,hogy ideges vagyok miattuk.

2011. máj. 1. 16:37
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj,használható választ nem tudok adni,de azt nem értem,hogy a lányotok szülinapjához mi köze van a barátoknak?


Szerintem ez egy családi ünnep,én biztos nem szerveznék emiatt "kis esküvőt".


Az meg nálunk is úgy működik,hogy bátyámék hozzák anyuékhoz a kislányukat.


Nem tudom,de ha nem akarsz nagyobb bonyodalmat,akkor szervezzétek meg azt a családi bulit is,vagy engedd,hogy tényleg ők csináljanak egyet a kislányodnak.

2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!