Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom akkora egy sóher...

Barátom akkora egy sóher alak, hogy már azon gondolkozom hogy elhagyjam?

Figyelt kérdés

Van köztünk több mint 7 év korkülönbség, már együtt vagyunk 5 éve

Amikor megismerkedtünk, még úgy állt a pénz kérdéshez, hogy az csak egy eszköz, amivel meglehet venni azt, amit az ember szeretne. Elég szegény családban élek, és ezért barátom próbált nekem imponálni, hogy megmutassa, hogy ő mennyi mindent megtehet, és elvitt nyaralni, bár sokáig győzködött, nem akartam hogy 2szár e ft-ot erre költsön. Aztán vett nekem ruhákat, meg egy -két dolgot amire szükségem volt, de mindig mondtam neki hogy nem kell, ne költsön, aztán meg egyszer csak hozta. (pl együtt voltunk boltba, mert akkoriban mindehova elkísért és direkt visszament megvenni)

Eltelt 2 év, mire úgy érzetm, hogy szerelmes vagyok. Abban az időben nagyon féltékeny volt, még barátnőkkel sem engedett sehova.

Aztán úgy 2.5 év után 360fokos fordulatot vett, szó szerint sóher lett, még egy üveg vizet sem vett, mikor nálam egy ft sem volt.

Ma is egész nap a városban mászkáltunk, mondtam neki hogy együnk egy menüt, de mondta hogy majd 3 óra múlva ha hazaérünk eszünk, mert van otthon kaja, anyám főzött.

Aztán kitalálta, hogy megy ő haza enni.

Épphogy hazaért, feldühödve hív fel, hogy nemigaz, hogy se nálunk se otthon nem tud enni, megy és kajál étterembe.

Érdekes, mert amúgy ő minden ft-ot meg akar spórolni, már-már nevetséges módon. (inább az anyjáék nyakán élősködik, 29 éves létére) Nekem is pl nőnapra sem vesz egy szál virágot sem, sőt szülinapomra sem, de ha arról van szó, akkor a kocsijába vesz cuccokat. Plazma tv-t néz 200 e ft-ért.

Miért jó ez?

Drága dolgokat megveszi, tőlem meg sajnál egy üveg vizet?

Mi történhetett vele?

Nagy anyagi különbség van köztünk.

Néha olyan fellengzősen beszél, hogy őt nem érdekli a pénz, de ha mellette halnék éhen, vagy kölcsönt kellene felvennem, mert ő nem adna kölcsön.

Nem bírom már ezt, azon gondolkozom hogy elhagyom.

Neki mindene megvan, én nyaralásra gyűjtöttem, és kijelenti hogy nincs most arra pénze. (30 e ft)

Néha úgy érzem hogy szeretem, mikor jól megvagyunk.

Néha pedig úgy érzem, hogy 23 éves létemre még arra van szükségem hogy csavarogjak, és azt szeretném hogy valaki nagyon szeressen.

Már én sem tudom őt úgy szeretni ahogy régen. Sőt inkább már olyan vagyok vele mint egy testvér.

Ha megyünk valahova, nem fogjuk meg egymás kezét.

Csókolózni sem szoktunk csak nagyon ritkán.

Néha viszont féltékeny, és akkor nagyon kedves mindent elfejelt neki az ember.

Nemtudom mit tegyek?


2011. jún. 1. 15:32
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ő egyébként komolyan gondolja velem, azt szeretné hogy jövőre gyerekünk legyen.

Mondtam neki hogy én 3-4 évig biztos hogy nem akarok gyereket, mert nincs semmim. Se félretett pénzem (most kezdtem el dolgozni pár hónapja), se kocsim. Gyerek előtt én még lagzit szeretnék, nászutat.

Önzőség a részéről, hogy let*jja az én vagyaimat? Hogy megvalósítsam amit akarok?

Úgy érzem, folyton csak azon gondolkozik hogy neki mi a jó. Nem támogat, munkát sem segített keresni, pedig neki rengeteg ismerőse van. Aztán meg elvárja, hogy a pénzt, amit keresek az ő lakására költsem, mikor se eljegyzés se semmi.

2011. jún. 1. 15:36
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Már nem szeret, lehet, sosem szeretet. Inkább lépj tovább, és keress olyan valakit, aki meg tud becsülni.

Sosem lesz olyan, mint régen.

Ha meg 29 évesen valaki a szülei nyakán él, pedig el tudná magát tartani...

2011. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

mark86


nyilván nem fogod meg tenni de azt javaslom azonnal hagyd el! a tulajdonának tekint! telnek az évek és egyre rosszabb lesz a helyzet,nem szereted te igazán csak mivel megszoktad és nem látsz más kiutat megnyugtatod magad azzal hogy NÉHA KEDVES veled!

egy normális férfi nem ilyen a párjával,ez a kapcsolat halálra van ítélve,csak idő kérdése!

2011. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az jön le, hogy te a pénzéért jöttél vele össze (2 év kellett, hogy beleszeress), és utána sem szerelmes voltál/vagy, csak ragaszkodsz hozzá, megszokás, na meg a pénz.


Nem benne keresném a hibát elsősorban.

2011. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Darcy01 ***** válasza:
85%

5 éve együtt vagytok, és 2,5 éve kezdődött ez a változás. Akkor miért nem beszélted meg vele rögtön?

Ha teljesen mások a vágyaitok, és az elképzelésetek a jövőről, akkor nem sok értelme van szerintem.

2011. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

mark86


a másik meg az hogy nem tudhatod hogy a gyerek születése után hogyan változik a hozzáállása! sok férfi csak magához akarja láncolni a gyerekkel a nőt+ha féltékeny tipus,azért is akarhatja hogy a gyerek mellett ne legyen időd "mással" foglalkozni! nem hinném hogy egy ilyen ember kivenné a részét a gyereknevelésből!

hanyagold és keress mást amig lehet!

2011. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nemtudom miért mondod azt, hogy én a pénzért jöttem vele össze.

Lehetfélreértettél valamit.

Azt hogy menjünk el a városba kajálni, nem ő fizetné!

Meg az, hogy menjünk el nyaralni, azt sem ő!

Mindenki a magáét.

2011. jún. 1. 15:43
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy most azt várja, hogy "viszonozd" azt az első 2 és fél évet, csak abba nem gondol bele, hogy Te teljesen más anyagi helyzettel rendelkezel. Mindenképpen Vele kéne ezt megbeszélned.
2011. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már tett ilyen kijelentést.

Hogy mostmár költsek én.

Csak nem értem mit gondol, hogy majd "elsorvadok" azért, hogy viszonozzam neki a nyaralást?

Nem is akarok én már pénzt költeni olyan dolgokra, amit később megbánnék, mert nem vagyok biztos benne, hogy vele akarok maradni, sokat gondolkozom azon hogy el tudnám-e képzelni az életemet vele, de nemtudok dűlőre jutni. Azért mert van amikor tényleg jól megvagyunk, mondjuk 2-3 hónap, aztán képes mindent 1 perc alatt lerombolni.

2011. jún. 1. 15:57
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Nézd:


Az ismerkedési fázisban elhalmozott mindennel, pénzzel, ruhával, nyaralással, összejöttetek.


Te 2 év (!!!) után kezded érezni, hogy "szerelmes" vagy.


Rá pár hónapra a párod kevésbé nagyvonalú, mint az elején, ma meg már teljesen sóher, te meg inkább nem is akarsz vele lenni.


Nekem ez elég egyszerű képlet.

2011. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!