Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nincs ez így jól?

Csak szerintem nincs ez így jól?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy apa eddig sokat dolgozott, ezért ugye anya végezte a házimunkát, mert ugye ő sokkal kevesebbet dolgozott. Most viszont vagy fél éve kirúgták, ellenben anya már napi 12 órát dolgozik. Ennek ellenére ő csinálja a házimunkát, meg mident. (mmint anya) Mikor rákérdeztem apámnál a dologról, csak annyi mondott hogy ő nem fog házimunkát csinálni az biztos. Csak szerintem igazságtalan?? (Kolis vagyok, úgy kb. másfél havonta járok haza, olyankor persze besegítek, de egyébként egyedül csinálja)

Ja és jó a házasságuk, ezt a házimunka dolgot leszámíta apa is egy szorgos és kedves ember, szóval nem egy zsémbes vénember, de ha házimunka jön szóba..áh.


2011. máj. 1. 18:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
26%
hát apukád micsinál egész nap?
2011. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
nem akarja anyukádat kizökkenteni a ritmusból, nehogy megszédüljön, aztán fotőjbe dobja magát.
2011. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ha apukád egész nap otthon ül mivel nem dolgozik és elvárja hogy anyukád 12óra munka után még főzzön mosson takarítson is akkor ez nagy pofátlanság apukád részéről már bocsánat. anyukádat ez nem bosszantja? ez nem normális dolog, nem csak a nő dolga a házimunka. nálunk a párom is én is dolgozunk de osztozunk a házimunkán.
2011. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban az lenne a normális, ha nem is sokat, de azért valamennyit besegítene anyudnak. De gondolom ez az ő szüleinél is mindig így ment, már mint, hogy nagymamád csinált mindig minden házimunkát. Ő ezt látta kicsiként, számára ez a normális.

Amúgy dolgozgat legalább a ház körül? Ha kertes házban éltek, akkor legalább az udvart, kertet rendben tartja, vagy csak a TV és esetleg a számítógép? Mert ha késő estig kint dolgozik mondjuk a kertben, akkor még oké is.

2011. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Apu vállalkozó, vannak emberei akik helyette dolgoznak, mondván neki nincs kedve dolgozni. Anyu 8 órát dolgozik, szinte a hét minden napján, egy-két nap kivételével.


Apu semmilyen házimunkát nem hajlandó végezni mert szerinte ez égő, nem férfiaknak való. Oké! De a füvet is anyu nyírja, ő fest kerítést, ő hordja be a fát, ő fűt stb. Ezenkívül főz, mos, takarít, kiszolgálja, körbe ugrálja aput, lesi minden kívánságát....


Ezt szerintem anyu rontotta el, még a kezdetek kezdetén, egy férfinak (legyen az a férjünk) nem kell ennyire kin*alni a seggét.. Ez már túlzás, akármennyire is szereti..

2011. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 18:57-es, ez lemaradt:

Bár akkor is segíthetne valamicskét, hisz ő a nap 24 órájában otthon van. Annyit nem kell a kertel sem foglalkozni.

Amúgy az én párom is besegít a házimunkába, pl. ő mosogat, én nagyon ritkán.

2011. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát apa napközben általában üzletel valamit, hátha lesz jó munkalehetősége. Szóval gyakorlatilag vagy telefonál, vagy elmegy valahova. Tényleg mindent megtesz hogy legyen munkája, de ha nem mondom neki hogy szegény anya majd meg szakad, akkor szerintem eszébe se jut hogy ez nincs rendjén. Anya pedig csak annyit mond, hogy apa egész életében értünk dolgozott és gyakorlatilag azt is próbálta megadni nekünk ami egyébként mások számára tulzás, és hogy ennyit igazán megtesz érte. De ő akkor sem fog házimunkát végezni elmondása szerint.
2011. máj. 1. 19:02
 8/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Szerintem is pofátlanság apukád részéről.
2011. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Apukám is vállalkozó, nem azt mondom hogy mindig, de gyakrabban van itthon, mint anyu. Apu minden házimunkát megcsinál (ha nem csinálja meg más) Főz és mosogat is. A mosógéphez nem ért, ezért azt én szoktam megcsinálni, meg persze neki sincs mindig kedve meg ideje megcsinálni a dolgokat, szóval van hogy ez rám marad. Szerintem apukád észbe kapna, ha mondjuk egy héten 2x-3x nem lenne meleg kaja meg rend otthon.
2011. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Anyukád nem véletlenül nem emel szót ezért. Ha eddig ennyit dolgozott,ahogy édesanyád mondja, akkor azt mondom anyukádnak van igaza é nem pofátlanság apukádtól,elvégre éveken keresztül annyi pluszt elvállalt,amit egy átlag ember soha, és ezért a házimunka a "kárpótlás".

Ilyen egy normális házasság, egyszer az egyik ad pluszt, másszor a másik, nem kell aggódnod :)

2011. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!