Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszamegyek dolgozni, és a...

Visszamegyek dolgozni, és a férjem lesz otthon Gyesen a 2 évesünkkel. Mennyi gyerektartást kell fizetni?

Figyelt kérdés

Szóval ahol a férjem-neki van az előző házasságából gyereke- most dolgozik,csődbe ment a cég,mindenkit ki fognak elöbb utóbb rugni,bár huzzák halasszák a dolgot. Azok járnak jól,akiket még most az elején küldenek el,mert ők kapnak végkielégítést.Férjem kérte az egyik fönököt h tegye őt listára,így nyáron neki már nem lesz munkája. Én szeptembertől visszamegyek dolgozni-a lányunk akkor fogja betölteni a 2 éves kort-,a férjem lesz gyesen. Az én fizetésem 20%át kell gyerektartásként adni,vagy ilyenkor hogy van ez? Tudtommal Gyesből nem vonhatnak.

Még egy kérdés a végkielégítés 20%át is oda kell adni?


2011. máj. 1. 18:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Én eddig is Gyest kaptam,mivel nem volt annyi munkaviszonyom h többre legyen jogosultságom.

A fönököm mikor terhes lettem,kérte h próbáljam ugy intézni a dolgokat h ne töltsek 3 évet gyesen,mert számítanak a munkámra minnél elöbb. Ez egy biztos állás nem rossz fizetéssel

2011. máj. 1. 19:02
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Gyesből nem vonnak gyerektartást, de a te fizudból sem, hisz neked semmi közöd a gyerekhez. Ilyen esetekben a mindenkori minimálbér 20%-át ítélik meg.
2011. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
a minimál bér most olyan 80 körül van,nem?
2011. máj. 1. 19:07
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Inkább 60 körül
2011. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2011. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2011. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2011. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2011. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 59%os!

Miért linkelgeted nekem ide ezeket a kérdéseket? Mikor ki írtam a kérdésem nem adott ki egyetlen hasonlót sem ez ügyben.

És meg mondom őszintén ezeknél a kérdéseknél adott válaszok csak összezavarnak. Megvoltam elégedve az első válaszoló válaszával,de elolvasva azokat amit linkeltél,most el bizonytalanodtam. befejeznéd a linkelgetést? Köszönöm

2011. máj. 1. 19:22
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

eddig mennyi tartásdíjat kapott a másik anyuka?

illene annyit adni továbbra is.

elvégre nem rosszabb helyzetbe kerültetek..

Attól a gyermektől sem kéne sajnálni.. Gondolom nem milliomos az az anyuka sem.

2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!