Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a szeretett nagymamám,...

Meghalt a szeretett nagymamám, de nem érzek gyászt. Mi van velem?

Figyelt kérdés

Tegnap délután tudtam meg, hogy nagymamám meghalt váratlanul. Bár tőlünk 60 km-re lakott, közeli volt a kapcsolatunk, nagyon szerettem. Nyaranta sok időt töltöttünk együtt, és hétvégeken is sokszor elutaztunk hozzá. Tőle tanultam sütit sütni, azt, hogy hogyan bánjak az állatokkal. Régebben sokat bicikliztünk, játszottunk együtt. Mindig is sokat nevetett, viccelődött velünk. Legutóbb egy hete láttam, nagyon jól éreztük magunkat együtt, semmi jele nem volt, hogy egy héttel később már nem lesz itt...


És mégis, nem tudom meggyászolni. Tegnap apukám hívott fel a munkahelyéről, és közölte a hírt, olyan volt, mintha fejbe vágtak volna, aztán meg egész nap csak ilyen kábult ürességérzés. Próbálom felfogni, megmagyarázni magamnak, hogy a mama nincs többé, de olyan, mintha nem hinném el. Nem tudom igazán elképzelni, hogy többet nem látom, nem beszélhetek vele. Hihetetlenül furcsa érzés ha arra gondolok, hogy meghalt, de nem érzek mérhetetlen gyászt vagy szomorúságot, pedig tényleg nagyon szerettem. Annyira furcsa ez az egész, és lassan már szégyellem magam miatta. Egy könnycseppem sem hullott ki tegnap óta, pedig máskor egy filmen is elérzékenyülök. Most meg nem tudok sírni. Csak hihetetlenül furcsa ez az egész. Látom a szüleimet sírni, én meg csak bambulok.


Korábban még nem halt meg semmilyen rokonom, akivel tartottam volna a kapcsolatot, ezért nem nagyon tudok mit kezdeni a helyzettel.


2011. máj. 3. 07:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19/L vagyok amúgy
2011. máj. 3. 07:42
 2/11 anonim válasza:
100%
Talán majd mikor tudatosul benned, hogy nincs többé...
2011. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétem!

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Nagyon sokszor van így ezzel más is. Sztem igenis nagyon mélyen érintette a lelkedet, ezért az érzelmek "leblokkoltak", egyelőre nem tudnak felszínre törni. Ez miatt ne aggódj. Amikor majd úgy érzed, hogy sírnod kell, akkor ne tartsd vissza a könnyeidet. Az is meglehet, hogy ez csak hetek, hónapok múlva jön elő, ez nem jelenti azt, hogy lelked mélyen nem gyászolod.

2011. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem! Szerintem kaphattál egy sokkot, és nem fogtad még fel, hogy mi történt. általában ilyen esetekben a temetés, illetve a temetés utáni időszak a nehezebb. Belül biztos nagyon fáj.

Ne törődj azzal, hogy nem törtél össze. Vannak olyan emberek akik erősek ilyen helyzetben. Valakinek támaszt is kell nyújtani a gyengébbeknek.

Az én nagyszüleim is meghaltak már több mint 10 éve. Ők is messze laktak. A hétköznapokat teljesen úgy élem meg, hogy ők még élnek. Csak most én itt vagyok, ők meg 150 km-re innen. Valójában akkor tudatosul a hülyeségem, amikor a többi rokont látogatjuk ott ahol ők éltek.

2011. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is csak lesokkoltál majd később megérzed.
2011. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szegény nagymamám elhunyt 2006-ban akkor először én is semmi, az egész csaldában tartottam a lelket aztán a temetésen robbant ki belőlem... majd előkerülnek a könnyek, ne félj tőlük. A gyászmunkát el kell végezni. 36,F
2011. máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én szeretett nagymamám meghalt, én sem sírtam. Sőt, kicsit megkönnyebbültem, mert már alig bírt mozogni, nem ismert meg szinte senkit. Aztán a temetés környékén, de inkább utána, amikor van egy családi ünnep, vagy valami, amiről szívesen beszélnék vele, akkor érzem, hogy hiányzik.

Természetes folyamaton mész át, sokkos állapotban vagy, ne érezd magad miatta rosszul. Még valószínűleg sokáig fogod úgy érezni, hogy ez valójában nem történt meg, és nehéz lesz elhinni, hogy már nincs többé.

2011. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így volt a papámmal aki 1 éve halt meg...Nagyon szerettem mégse sírtam 1 könny cseppet se...Nem tudtam miért,de nem éreztem rá készettést...A temetésén én voltam az egyetlen gyerek,és szinte csak én nem sírtam...Pedig nagyon szerettem...De a temetés utáni időszakba se sirtam szvl egyáltalán nem...Persze hiányzik de nem annyira h sirjak.

Őszinte részvétem!


12/L

2011. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szégyelltem magam sokáig miatta, mert ugyanígy voltam vele ahogy te is, igazából nem fogtam fel. Most már tudom, hogy sokan így vannak ezzel. Ápold az emlékét és gondolj Rá mindig szeretettel. Részvétem!
2011. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Részvétem!

Nem kell emiatt szégyelned magad. Mint írtad nagyon szeretted, rengeteget játszottatok. Mikor 3 évvel meghaltak a nagyszüleim, először a nagyapám, majd két hét múlva a nagyanyám, én sem éreztem különösebb gyászt. Egyáltalán nem tudatosult bennem, hogy már nem lesznek velem, azonban mikor a temetésen álltam, és a nyughelyükre kísértem őket, csak úgy szakadt a könnyem. Azt hiszem a temetés az ami tudatosítja, hogy soha többé nem látod őket, hiszen lekerülnek..Azóta sem érzek különösebb gyászt, néha néha rám tör, hogy soha többé nem szólhatok a mamámhoz, hogy a papa már nem beszéli el nekem a háborús történeteit, de amúgy úgy érzem mindig, mint ha valamilyen utazáson vennének részt, és már csak pár nap míg újra látom őket. Mindig velem vannak, vagy maradnak, számomra nm haltak meg.:)

2011. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!