Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van gyermekkori tetted ami...

Van gyermekkori tetted ami miatt lelkiismeret furdalásod van?

Figyelt kérdés
Itt nem gyerekcsínyre gondolok, olyat szinte mindenki elkövetett. Hanem olyanokra amit tényleg a mai napig bántok és értetlenül álltok a dolog előtt, hogy miért követtétek el. Nekem van két olyan dolog is amit nagyon szégyellek és nem értem mi vitt rá kisgyerekként. Azt gondolom, hogy normális értékrend szerint élek, becsületes vagyok, nem bántanék soha senkit stb. Ha pedig vissza gondolok erre a két dologra nagyon lelkiismeret furdalásom van. Persze tudom, hogy gyerekként sok hülyeséget csinál az ember, de ezek azért nem sima gyerekcsínyek voltak. 27/N Csak én vagyok így?
2011. máj. 3. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

A mai napig bánt, hogy 5 vagy 6 évesen földhöz vágtam az ebédemet, mert a nagyi nem engedett tavasszal a kb. 10 fokos vízbe fürdeni. A nagyi direkt a kedvencemet főzte és még rétest és palacsintát is sütött és én így "háláltam meg".

18/L

2011. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, és annyira bánom/bánt :((
2011. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nem csak te vagy így vele.:) Nekem is voltak olyan dolgaim hogy ihaj. Még most is lelkiismeret furdalásom van miatta.Szerintem amúgy mindenkinek vannak kényes titkai.:)

35/N

2011. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer elvettem anyum tárcájából egy nagyobb pénzt. Elköltöttem mindenféle hülyeségre, amikor lebuktam nagyon kikaptam. A mai napig szégyenlem magam, mert nem voltunk gazdagok és szinte annyi volt az összes vagyon. Persze azóta dolgozom és 100x is vissza adtam, de akkor is bennem maradt a rossz érzés.
2011. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek vannak ilyen történetei nekem is. De felnőttünk és minden más lett. Bocsássatok meg magatoknak nincs értelme a múlton rágódni hiszen megváltoztatni már úgysem lehet.
2011. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Én kitörtem a barátnőm drága babájának a lábát.Mai napig tagadom,hogy én voltam:)


34N

2011. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Volt olyan hogy anyu megkérdezte h mit ennék(már nem vele laktam,de sokat jártam hozzá)mindig amikor mentem a kedvembe akart járni.Aztán mondtam neki h tojájosnokedli+ sali(tél volt a sali meg "drága").Aztán megcsinálta nekem én meg nem ettem belőle mondván mégsem azt ennék hanem mást.Persze azt is megcsinálta.Utolag kiderült h nagyon nem volt pénze akkor,én meg csak soroltam h miket fözzön és meg sem ettem.Aztán akkor ettem belőle utána mikor rájöttem,mert szégyeltem magam,de a mai napig bánom.
2011. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Van, és tudom, hogy meg kellene bocsátanom magamnak, azt is tudom, ha elmondanám az "áldozatomnak", ő már nem is emlékezne rá, de engem a mai napig bánt, és nem tudok szégyenkezés nélkül visszagondolni rá. de szerintem kellenek ezek a negatív élmények, hogy később, felnőtt fejjel eszünkbe se jusson hasonló dolgokat csinálni. persze senkit nem bátorítok a hülyeségre:)
2011. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Egy osztálytársamat folyamatosan szekálták a többiek. Vékony, szemüveges, csendes kislány volt, olyan igazi áldozat típus. Én mindig megvédtem, de egy idő után meguntam, hogy soha nem képes kiállni magáért, és ráhagytam a többiekre a dolgot. Kimentem az osztályból.

A lánynál, mint megtudtam az általános után szklerózis multiplex-el diagnosztizáltak, és azóta ugyanabban a kis szobában éli a mindennapjait. Még a kertbe sem tud lemenni, annyira rossz állapotban van. Rossz érzés, hogy akkor elfordultam tőle. Nem mintha bármin is változtatott volna a dolog, de mégis...:(

2011. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Általánosban egyszer írtam egy levelet az egyik osztálytársam nevében az egyik barátnőjének, kb. olyasmi volt benne hogy 'büdös, kövér malac vagy!', ezt egy harmadik osztálytársam találta meg, mindhárman bőgtek mint a hülyék, a két barátnő megsértődött egymásra és azt hiszem nem is voltak többé barátnők, a harmadik meg azért bőgött mert ő találta meg és azt hitte miatta van.. Az osztályfőnök meg megesküdött hogy szünet utánra kitalálja ki írta, de persze sosem jöttek rá hogy én voltam. :) Igazából nincs miatta lelkiismeret furdalásom, de azt hiszem ez csúnya dolog volt. Szerintem inkább vicces.
2011. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!