Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam. Anyukák, Ti...

Sokkot kaptam. Anyukák, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

18 éves lányom nemrég bejelentette itthon, hogy párkapcsolatban él már több mint fél éve ... egy nála 17 (!!) évvel idősebb férfival.

Na már most, lehet én vagyok ódivatú és prűd meg satöbbi blablabla, de egyszerűen nem tudom megemészteni, hogy egy majdnem velem egyidős (3 évvel fiatalabb) férfival van együtt a lányom..


2011. máj. 5. 20:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%
Ezt az én anyám se tudja egyszerüen elfogadni. Én 22 éves vagyok, a barátom 43(!). Tudom nagyon durván hangzik, de miért akadály ez ha mind a ketten szeretjük egymást? Ahogy az egyik válaszoló is írta manapság azért van ez mert nincs a mai fiatal férfiak közt nomrális, érett gondolkodású. Nem hiába vagyok énis együtt egy nálam jóval idősebbel. Nem vissz bele a rosszba, sőt!!!
2011. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy érzem, ha fél évig titokban tartotta, valószínű te rontottál el valamit hisz nem volt hozzád őszinte. Nem tudtál vele olyan kapcsolatot kialakítani, hogy mindent bátran eltudjon neked mondani. Ilyenkor már kár ilyeneken rágódni, ebben neked hatalmas szereped volt. Szerintem.
2011. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
38%
Én nem értem a probléma lényegét. Felnőtt a lányod, nagykorú. Mi a baj abban, hogy 17 évvel idősebbel él együtt? Most nem azért, de ezen kiakadni... egyébként sem a te dolgod. Tipikus, inkább magaddal foglalkozz, ne a felnőtt gyermekeddel, mert egyszer majd azon kapod magad, hogy nem keres 1 hétig, 2 hétig, majd már csak havonta egyszer stb...
2011. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
48%
Én mindig is az idősebb pasikhoz vonzódtam,nekem férfira van szükségem,nem töketlen értetlen gyerekre.
2011. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
31%
Utolsónál a pont.
2011. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, nem véletlen, hogy a lányod nem beszélt erről neked fél évig. Pont ezt a reakciót várta tőled..:)

Ne ess kétségbe. Ezen változtatni úgysem tudsz, ha pedig folyton azt hajtogatod a lányodnak, hogy nem jó ez így akkor nagyon el fogod magadtól marni.

Saját példámról mesélhetek. Nálam nem anyukámmal volt ugyan ez, habár ő sem fogadta túlságosan nagy, széles mosollyal, hogy egy nálam 12 évvel idősebb férfit választottam páromnak. Annyi idős voltam, mint a lányod.

Anyukám elég hamar megbékélt a szituval, mármint, hogy Őhozzá korban közelebb áll a párom, mint hozzám (köztük csak 8 év). Viszont apukám... Ő évekig utálta a páromat (aki most már a férjem.) Ezáltal nagyon sok vitám volt apuval, és eléggé elmérgesedett a kapcsolatunk, ugyanis még a rokonok előtt is nagyon csúnyán beszélt a férjemről. (pedig akkor már 2 éve voltunk együtt)

Aztán, mikor a férjem megkérte a kezem, apu gyökeresen megváltozott, viszont a sok régi sérelem nem múlt el nyomtalanul...

1 éve nyáron házasodtunk össze, én most vagyok 23 a férjem 35. Most várjuk az első kisbabánkat. :) Nagyon boldog vagyok, és örülök, hogy már mindenki elfogadta a köztünk lévő korkülönbséget.

üdv.

2011. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez nagyon durva szerintem, bár én is mindig megkapom, hogy nem vagyok elég "liberális",meg stb... Amúgy nem tudsz vele sajnos mit csinálni, ha a lányod ilyen, akkor ilyen is marad. Mármint ha ő eddig nem gondolta rossznak a nagy korkülönbséget, akkor már nem is nagyon fog ez benne megváltozni...



"Nézd, nem véletlen, hogy a lányod nem beszélt erről neked fél évig. Pont ezt a reakciót várta tőled..:)"

Az ilyen fellengzősködő majmok miatt utálom ezt az egész gyakorikérdéseket, komolyan mondom :S:S

2011. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
35%
Miert kor alapjan iteled meg ezt a ferfit? Ha 20 evessel lenne, mitol lenne jobb? Onmagaban a kor nem mond semmit arrol, hogy milyen ember. Inkabb probald megismerni es az alapjan megitelni, amilyen.
2011. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyél ellene, ha ellene beszélsz, csak magad alatt vágod a fát. Próbálj meg jó képet vágni hozzá, a lányod már elég nagy, és ebben a helyzetben csak a saját kárán lesz hajlandó tanulni belőle.
2011. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

azért van előnye ennek is!

a férfi már tudja mit akar az élettől, nem most, a lányod mellett akarja kiélni magát, nyilván megteremtette már az egzisztenciáját, biztos munkahely, stb.

próbáld ezeket nézni és nyitottan állni a dolgokhoz. a lányodat felnevelted, muszáj megbíznod benne, hogy jó döntéseket hoz!


hidd el, nekem se tetszene ha a 35 éves fiam egy 18 éves lánnyal állítana haza, de ha őt választotta, nekem el kell fogadnom :)

2011. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!