Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő ha nem...

Mennyire elítélendő ha nem megyek el apám temetésére?

Figyelt kérdés
Rossz a kapcsolatunk,vert engem is meg édesanyámat is,14 évig csalta mint kiderült,elvette az összes pénzünk,hazudozott szét szedte a családunkat.Édesanyám miatta beteg!Nem szeretnék elmenni a temetésére!El fognak ítélni?
2011. máj. 6. 11:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ez nem egy érzés!Sok mindentől félek,mások véleményétől,attól hogy ott kell lennem és milyen érzések fognak kijönni belőlem.Kicsit van bennem olyan hogy bűntudatom lesz mert tudom magamról nem vagyok haragtartó.De mégis haragszom,bánt amit át kellett élnem látnom kellett.Fura ez az érzés!
2011. máj. 6. 11:39
 12/22 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján menj el a temetésre. Valahogy le kell zárnod a múltad, erre nagyon alkalmas lesz a dolog. Ne fuss a problémák elől. Ha szeretnél bocsáss meg apukádnak, sőt nem szégyen, hogyha a történtek után elmorzsolsz néhány könnycseppet.
2011. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
41%
Szerintem akár mit is csinált az apukád,és szerintem ott a helyed,de másokkal ne foglalkozz,a te döntésed,senkinek semmi köze hozzá.
2011. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

elmennék. teljesen mindegy, ki-mit godol, ez Ti rólatok szól.

Segítené, hogy megbocsáss neki, és ezzel együtt elengedd- a Te fájdalmaid csökkennének ettől! Ezért.

2011. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

*elmennék. teljesen mindegy, ki-mit gondol, ez Ti rólatok szól. Segítené, hogy megbocsáss neki, és ezzel együtt elengedd - a Te fájdalmaid csökkennének ettől! Ezért.

Jó esetben el is kellene múljon a fájdalom- ez persze hosszabb időt vesz igénybe

2011. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

szerintem nem a megbocsátás hanem a közöny segítene, ha ki tudnád törölni az emlékezetedből. Szerintem a haragon nem a megbocsátás segít, mert ezt nem szabad megbocsátani, hanem az hogy túllépsz rajta és marad a közöny. Elfogadod hogy neked ilyen apa jutott, ennyi. semmi se tökéletes. viszont másban sokkal jobb sorod van mint másnak.


Valószínűleg én sem mennék el a temetésre. a temetés a gyászról szól, a szomorúságról, és hogy megtiszteljük azt aki meghalt, hogy ott vagyunk utolsó útján. Neked jobb lesz ha elmész? szerintem csak még jobban haragudnál rá és még jobban elkezdenéd utálni. Nem hiszek abban, hogy később megbánnád, hiszen aki szemét volt az is marad. Mit lehet ezen megbánni?

Sajnálom hogy így alakult neked

2011. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szia,pont ezt akartam írni neked,hogy azért mennék el a helyedben a temetésre,hogy nehogy bűntudatom legyen,hiszen mégis csak az apám volt.Fogd fel úgy,hogy most még elmegyek és utána megpróbálom kitörölni,ill. feldolgozni a vele kapcsolatos emlékeket.Lezárod magadban a történteket.Meg kell próbálni lezárni a múltat.Amúgy én azért sem szólnálak meg,ha nem mész el,csak a te érdekedben gondolom így.
2011. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sajnálom,nagy lelki erő kell hozzá,hogy feldolgozd ezt.

Elolvasva a történetet,megérdemelné az apád,hogy senki se foglalkozzon vele,még halála után sem.Mégis azt mondom,menj el a temetésre,ez már nem változtat gyökeresen az érzéseiden és történteken sem.

Hasonló helyzetben voltam a nagypapámmal.Furcsa kapcsolata volt a családdal,de mégis hiányzik,a temetésen is megjelent mindenki,így könnyebb lezárni a múltat.

2011. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én elmennék. Ha nem mennék el, lehet, hogy később megbánnám.

De hogy te hogy döntesz és milyen érzéseid vannak ezzel kapcsolatban, abba senkinek nincs beleszólása és nem tudhatja.

Ha nem mész el, biztos lesz olyan, aki elítél (még ha nem is mondja) és biztos sokan lesznek olyanok, akik megértenek.


De semmiképp nem jó szerintem ez a hozzáállás. Dönts ebben az ügyben bármilyen szempont szerint, csak ne az legyen a szempont, hogy megfelelj az emberek elvárásainak, hogy jaj, most megszólnak, vagy nem.

2011. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam felvetni mint amit az utolsó. Nekem is volt olyan ember a családomban aki ott keserítette az életünket ahol tudta. Meg se fordult a fejembe, hogy ne menjek e a temetésére. Lezártam. Ma már a legnagyobb fájdalmon is tudok nevetni. Valahogy évekkel később, amikor először mosolyodtam el azon, amin valamikor sírtam, ráébredtem, hogy megbocsátottam. És tudod mit? Nem bánom. Ma már könnyebb.
2011. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!