Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem tudta...

Párom testvére nem tudta feldolgozni gyerekként a szülei válását, idegbeteg lett, de orvosilag ez nem bizonyított. Hogy tudnánk neki segíteni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találtam a megfelelő kategóriát, így hát itt teszem fel a kérdést.

Tehát... A párom öccsét 13 éve egy nagy trauma érte, anyukája elötte szurta le a férjét, egy-két évvel késöbb az apukája elöttük vágta fel az erét, majd anyukája elhajtotta a háztól az apukát. Persze a történések között rettenetesen sok veszekedés, civakodás és soha nem voltak tekintettel a gyerekekre.

Párom (28) feltudta ezt dolgozni, persze lelkileg megsínylette, de hál isten normális ember vált belőle, ezt csak is magának köszönheti.

Tesóját 18 évesen beadták egy otthon féleségbe, mert kezelhetetlen lett, idegbetegnek mondja, vagyis mindenen nagyon hamar felhúzza magát, káromkodik és nem néz se embert se istent, kukát gyújtott fel a lakásban stb...

Állítólag amúgy normális, de ezekből kifolyólag munkát sem tud vállalni, így maradt az otthonban (most 23 éves) és az anyukája fizeti a kis minimálbéres fizujából a havi 25e-et az ellátásra.

Soha nem vitte az anyukája ezzel orvoshoz, tehát nincs megállapítva, hogy ő amúgy idegileg labilis, nincs leszázalékolva meg semmi.

Szeretnék megoldást találni arra, hogy kaphasson valami juttatást, támogatást az államtól, mert ha az anyukájával történik valami, ki fogja fizetni a srác ellátását?

Mi most veszünk házat a párommal, most lesz esküvőnk, minél elöbb szeretnénk babát is, nekünk nem fog beleférni az hogy még az öccsét is eltartsuk, meg őszinte leszek nem is szeretném életem végéig eltartani a tesóját.

Szívesen segítenék viszont neki/nekik abban, hogy találok megoldást a helyzetre.

Az más kérdés, hogy megemberelhetné magát a srác és kereshetne munkát, de ő olyan hogy egy-két nap után kirúgják mert nem bírja elviselni hogy van főnöke, nem lehet őt utasítani v megkérni semmire.

Szerintetek ha elvinnénk orvoshoz meglehetne állapítani valamit? Hogy nem egészen ép a srác? És milyen orvoshoz forduljunk?

Én segíteni akarok ezzel a tesónak is, anyukájuknak is, meg hát magunkon is.

Köszönöm ha végig olvastad!

És köszönöm a segítséget!


2011. máj. 6. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát orvos sűrgősen, de szerintem menjetek el pszihologushoz (ne haragudj ha rosszul írtam) Mert ez így nem állapot tényleg. Szerintem a párod azért tudta mindezeket a szőrnyűségeket feldolgozni, mert Ő idősebb.. Sok szerencsét, hogy megoldjátok :- (
2011. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Orvoshoz (pszichiáterhez) jó lenne elvinni, de nem a támogatás miatt, hanem azért, hogy esetleg megjavulhasson a viselkedése és az élete. Lehetséges, hogy tudna valamit tenni.

Márészt úgy tűnik, a lelki egészsége mellett a nevelése is el lett rontva, és ez nem az ő hibája. Nem tudom, lehetséges-e még egy felnőtt embert "megnevelni", de valószínűleg az a megoldás. Ha a pszichiáter tud segíteni, valakinek a nevelését is be kell fejezni, leginkább az édesanyjának, ha alkalmas rá. Kevéssé hiszem, hogy mentség mindenre a rossz gyerekkor: nem igen elfogadható, hogy "nem bírja elviselni hogy van főnöke". Akkor neki kell változni, szakmai és szülői támogatással, persze.

Állami támogatás egyre kevéssé valószínű, a fejlemények azt mutatják, egyre nehezebben fogják megkapni azok is, akik rászorulnak. Alapítványok lehetnek, akik foglalkoznak ilyesmivel, esetleg errefelé érdemes körülnézned.

(Teljesen szubjektív és megalapozatlan magánvéleményem: egy erős egyéniséggel rendelkező, határozott férfi mellett (aki pótolni tudná az édesapát) igenis tudna viselkedni és ellátná a munkáját. De hol találunk ma már ilyet?)

2011. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát nehéz lesz... Én még nem ismerem a tesóját.

Fél éve vagyunk együtt, de még csak egy hónapja mesélte ezeket el, eddig úgy tudtam hogy a tesója a barátnőjével lakik, még piszkáltam is, hogy miért nem mutat be neki, meg hogy hogy ilyen keveset jár a tesója hozzájuk meg ő hozzá....

Remélem találunk valami megoldást.

Amikor írtam, hogy én nem akarom életem végéig eltartani... tudom, hogy nagyon csúnyán hangzik, és egyértelmű hogy ha az én öcsémmel történne valami segítenék neki pénzzel bármivel, de őt sem tartanám el hosszú évekig.

Én most majd mindent megpróbálok, hátha találok valami juttatást amit kaphat, vagy valami munkát esetleg, hátha megembereli magát... de .... nehéz...

2011. máj. 6. 13:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Általában nem szeretem az egyházakat és nem vagyok hívő, de most felmerült bennem, hogy vajon a vallás, a hit tudna-e neki segíteni? Lehetségesnek tartom, hogy az ő habitusának jót tenne egy vallási közösség, ahol talán megnyugodna és beilleszkedne. Még az is lehet, hogy létezik valami bentlakásos egyházi intézmény is ilyen embereknek.
2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszadónak is.

Igen, erre is gondoltam, hogy ha kapna kezelést, idővel jobb lehetne, egész ember válhatna belőle, de reménytelennek tartom... Az anyja anno sem vitte el egy gyerek pszichológushoz sem, pedig biztos sokat segített volna rajta, vagy egy családvédelmis vagy valaki, de nem foglalkozott ilyennel.

Ha érdekelte volna hogy mi lesz a gyerekéből, akkor már alapból nem a gyerek szeme láttára kellett volna megtenni a dolgokat és évekig elhúzni az apával a rossz viszonyt.

Amúgy az apa hajléktalan lett miután kidobta az anya.

Kérdés persze, hogy a testvér hajlandó lesz-e segíteni magán, vagy megengedi-e hogy segítsünk neki, vagy ő neki így jó hogy el van tartva, bezárva egy otthonba stb...

Csak nagyon úgy néz ki hogy arra nem gondol, hogy mi lesz vele ha az anyja meghal... Vagy csak nyugdíjba megy (pár év múlva esedékes)... Ki fogja eltartani?

2011. máj. 6. 13:59
 6/14 A kérdező kommentje:
Abszolút nem hívők, nincs megkeresztelve senki a családból, kétlem hogy ez tetszene neki, bár én teljesen jó megoldásnak találom. Köszönöm a segítséget, minden változat érdekel, egy próbát megér minden.
2011. máj. 6. 14:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Az hogy nem egészen épelméjü a srác,azt így nem lehet kijelenteni én szerintem!Ugyanis egy elég nagy trauma érte őt és igazából egy olyan ember kellene aki ebből kizökkenti,aki segítt neki normális emberré vállni,esetleg egy megértő főnök,mert hát sajnos az magyarországon elég kevés van!Az én szüleim is elváltak és traumaként éltem meg az egészet és ezért én sem tudtam nagyon sokáig munkában állni,mert egyszerüen nem találtam a helyem a nagy világban.

Ez az a srác most dühös ahogy én is az voltam és én is balhés voltam annak idején,én is kezelhetetlen voltam.De nem jelenti azt hogy elmebeteg szegény,ő csak egyszerüen nem tudja vagy tudta feldolgozni a dolgokat!Ő neki segíttségre és megértésre van szüksége,persze nem kell sajnálni,mert akkor rátok fog szállni és mindent tőletek fog elvárni,bizonyos kereteken belül kell neki segíttenetek és valahogy normális embert csinálni belőle,tudom hogy ez nem a ti dolgotok,de egy ilyen emberen csak is családja segíthet,aki jelen esetben a testvére és esetleg még te!

2011. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hogy megfogalmazni, ezért írtam hogy nem egészen ép elméjü, ezzel persze nem akartam őt leírni, vagy bántani.

Már kb 5-6 éve az otthonban van, a saját anyukája nem tudott sajnos hatni rá (állítólag), nem tudom hogy majd pont rám és a páromra fog-e hallgatni.

Én bármiben benne vagyok, ha kell istápolom, csak legyen majd ő is vevő rá.

2011. máj. 6. 14:18
 9/14 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:13

vagyok!


Nem kell elkényeztetni vagyis lehet az ő esetében lehet hogy nem ártana,de én úgy gondolom egyszerüen csak normálissan kell hozzá közeledni hogy ne azt érezze hogy mindenki egy idiotának nézi őt,tehát ezzel azt akarom mondani hogy nehogy azt érezze hogy csak sajnálatból csináljátok ezt az egészet,egyszerüen probáljátok úgy kezelni mint egy másik embert.Amikor én is ilyen antiszociális voltam rajtam is az segített hogy éreztem hogy ki az aki tényleg bízik abban hogy normális életet élhetek!

2011. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mi most veszünk házat a párommal, most lesz esküvőnk, minél elöbb szeretnénk babát is"


Fél év után házasság meg gyerek?:O

2011. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!