Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire szemétség...

Tényleg ennyire szemétség lenne, hogy nem akarok tanú lenni nővérem esküvőjén?

Figyelt kérdés
Nővéremnek hónap végén lesz az esküvője. Már nagyon régóta együtt vannak a vőlegényével, nem is hiányzik nekik az esküvő, csak formalitás az egész. Összesen 14-en leszünk, a két család (nem ismerjük egymást). Mivel nem lesznek ott a barátok, ismerősök, csak a szűk családi kör, engem kértek fel az egyik tanúnak. Én viszont nem szeretném elvállalni, mert utálok kiállni az emberek elé, főleg, hogy mostanában sokat híztam és nincs normális ruhám. Egyszerűen úgy érzem megfulladok, ha ki kell állnom emberek elé, akkor is, ha ez csak pár ember. A családom most nagyon haragszik rám emiatt.
2011. máj. 6. 19:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%
Akkor fogyjál le. Miért ilyenkor jut eszedbe hogy dagadt vagy? Máskor nem zavar, csak a nővéred nagy napján?
2011. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
bocs, 2szer ment el
2011. máj. 6. 19:27
 13/31 anonim ***** válasza:

Mikor kértek fel tanúnak?

Akkor igent mondtál?

2011. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

Mikor kértek fel tanúnak?

Akkor igent mondtál?

Te férjnél vagy?

Ki volt a tanúd?

Egyébként pedig mi a baj azzal, hogy te vagy a tanú? Szerintem nem várnak tőled balalajka-kíséretet, gondolom, alá kell írnod, oszt jónapot.

2011. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a kommenteket, de itt az án véleményem: Nyugodtan merj kiállni, hidd el, mindenki az ifjú párral lesz elfoglalva, nem veled. A másik az, hogy ha szűk családi kör, érthető, hogy téged kért fel tanúnak. Az meg hogy egy kicsit felszedtél meg nem ok arra, hogy hátat fordíts a nővérednek. Ha az emberek egy életvidám laza csajt látnak, akkor eszükbe nem fog jutni, hogy nézd már milyen kis duci. És mondom nem veled lesznek elfoglalva hanem a tesóddal és a párjával. Ha a kevés tömeg közepén állnál akkoris észrevennének a rosszindulatúak, de mind1. Szerintem vállald el. Én is tuti megharagudnék rád, ha cserben hagynál.
2011. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy a tanúnak meg sem kell szólalnia. Ott állsz (vagy ülsz) tesód mögött.... amikor kell aláírsz és ennyi volt a szereplésed. MIelőtt elkezdenél aggódni már vége is lesz :) Meg még annyit, hogy egy megfelelő fazonú elegáns ruhával sokmindent el lehet takarni,.
2011. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút megértelek. Szociális fóbiának hívják ezt a betegséget. Sajnos a hétköznapi emberek nem tudják, hogy egy ilyen esemény milyen emberfeletti megpróbáltatással jár egy szoc. fóbosnak.


Pár tipp:

1, Egy kávé -ellentétben azzal mai írnak- ponthogy nyugtató hatással van és kitisztítja az elmédet. De max 1 kávé és 1 kávéskanál instant kávéból. (ha toleráns vagy már, akkor előtte 4 nap szünet) Csodát ér!!!


2, Picit torzítós szemüveg (nem dipotriásra gondolok) szintén 30% ot lekap a Fóbiádból. Nem tudom miért, de működik:


[link]


3, Baseball sapka. Ez is óriási segítség. Nem hiszed? Próbáld ki egy napra! Persze ezt ott nem viselheted.


Azt meg ne is várd sajnos, hogy valaki ezt megértse, aki nem szenved ettől a betegségtől.


Szorítok neked! Hajrá!!!

2011. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
48%
Miért ne értené meg más ember? Ne haragudj, de a saját esküvőjére sem fog elmenni? Pár perc alatt lezajlik az a része ahova ő is kell.
2011. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%

figyelj, az ilyen kis polgári esküvőn nem kell "kiállni" a tömeg elé ;)

úgy néz ki, hogy tesódék ülnek középen, mellettük 1,5-2m-re a két tanú, mögöttetek meg a násznép. mármint az a 10 ember amiknek a fele a családod :)

szóval kb. tök mindegy, hogy az első sorban ülsz vagy mellettük. kb. 1 perc lesz a szereped, hogy odamenj az anyakönyvvezetőhöz és aláírd a könyvet!

ezt azért túl lehet élni a testvéredért!


nekünk is olyan kicsi esküvőnk volt a férjemmel, testvérem volt a tanúm. utál kiállni de örömmel fogadta el, ez megtiszteltetés, nem kitolás.


kérd meg a tesódat, hogy szervezzenek egy vacsorát az esküvő előtt, ez egyébként is sok helyen szokás, ott meg tudod kicsit ismerni a családot.


ruhára meg annyi, hogy nem kell kisestélyiben lenni, vegyél fel egy fehér farmert, egy csinos felsőt és egy kis kosztümkabátot mondjuk. az eleget takar de csinos is :)

2011. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nem normális, hogy ennyire félsz.

Viszont ehhez senkinek semmi köze. Mindenki azt csinál amit akar. A kérdés egy olyan dolog amire két lehetséges válasz van. Miért kérdez a nővér, ha a nemleges választ nem képes elfogadni és előre eldönti, hogy mi lesz? Nem az ő élete, máséba meg ne tervezgessen bele annak helyeslése nélkül. Miért olyan oltári nagy tragédia, ha nem ő a tanú? Ez nem valami kötelezettség.

2011. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!