Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szemétség? Vagy...

Szerintetek szemétség? Vagy ti is ezt tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akinek arab férje van. Rendszeresen disznóhússal eteti őt és a gyerekeket is, a férje tudta nélkül. De szerintem a férje sejtheti, csak biztos ízlik neki, így nyugtathatja magát, hogy nem tud róla. Bár ha kiderülne nem tudom mi lenne. Ti is csinálnátok ilyet?
2011. szept. 2. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ízléstelen, tapintatlan :-P

Én se kevernék a vegetáriánus férjem szójafasírtjába egy kis libazsírt, csak azért mert az finomabb. Tiszteletben illik tartani mások meggyőződését és hagyományait, főleg ha ilyen közel áll hozzánk az illető!!!

2011. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

ez egy multikultúrális család, miért ne ehetnének disznóhúst?

nem kell hogy a dogmák ennyire az életünk része legyen

te húshagyó kedden nem eszel húst?

vagy végig böjtölsz húsvétig?


nagyon helyes, hogy a gyerekeit a saját kultúrájának szokásaiba és gasztronómiájába is bevezeti


egyébként ez miért zavar téged?

2011. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, sőt a gyerekeivel egyetértek, mert ő itt él, a feleségének is megvannak a hagyományai. De az araboknál nagy bűn a disznóhús evés, ezért a férje tudta nélkül etetni azért nem szép.
2011. szept. 2. 19:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan, hogy tudja mit eszik, nagyon sok arab eszik disznóhùst.Aki nem akar enni azt nem lehet becsapni.
2011. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
84%
En Franciaorszàgban èlek.Mondanom sem kell,itt rengeteg arab èl....Tudod,mi làtjuk azt,hogy a règi generàcio mèg nagyon komolyan veszi a hagyomànyokat,vallàst,neveltetèst.Foleg az ilyen nagypapa korosztàly,de talàn mèg a fiaik is.Az unokàk,a fiatal,kamasz korosztàly màr itt sem nagyon foglalkozik a szigoru szabàlyokkal.Paedig itt minden adott,kulon huspoltok,kulon èlelmiszer rèszlegek az uzletekben.Mostanàban lett vège a Ramadan-nak (40 napig sem enni,sem inni nem lehet,csak az èjjel meghatàrozott 3 oràban ha jol tudom) Vannak arabok akik betartjàk ès vannak akik màr nem. Miert is tartanà be ezeket a szigoru szabàlyokat valaki aki màr egy màs orszàgban,màs kulturàban èl.Azt,hogy tudja-e a fèrj amit a felesège csinàl,hàt ki tudja...Lehet...Lehet,hogy nem.En nem tennèk ilyet a fèrjemmel,az biztos.
2011. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez azon múlik, hogy a férjének mennyire fontos ez a tradíció. Ilyen eltérő értékrendű világokból származó párok tagjainak mindent illene előre átbeszélniük.
2011. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a fickó is tudja mit eszik és attól hogy arab még nem biztos hogy hívő aki betart minden vallási szabályt,

lehet ateista vagy budhista....

Birka vagy teve húst szerezni nálunk nem olyan könyű és nem is olcsó.

2011. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tartja a hagyományokat, sőt kiemelte, hogy a barátnőm szóljon az oviba is a hús miatt, de ő csak azt mondta az óvónőknek, hogyha a férje kérdezi, mondják, hogy azt eszik.
2011. szept. 2. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk tiszteletben tartanám, hogy nem eszi/eheti meg a disznóhúst!

Nem szép dolog amit a barátnőd csinál, legalábbis én úgy gondolom, én nem ehetek disznóhúst, ezért egy csomó kaját csirkéből csinálok ugyan olyan mint disznóból készült sőt még egészségesebb is!

2011. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Az oviban akkor se tudnak mit csinálni ha a gyerek allergiás valamire nincs nekik külön kaja nyilván a magyar menzai menüből a disznóhús nem kihagyható, szóval van ennek egy praktikus oldala is amit a szülöknek kéne egymással lekommonikálni.
2011. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!