Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg apámat...

Hogyan kérjem meg apámat erre? Szerintetek nem szemétség?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy apámmal olyan semmilyen a kapcsolatom, szüleim elváltak, de apám még mindig nálunk lakik, mert megtűrjük. Ezt úgy kell érteni, hogy engem és tesómat CSAK anyám tart el (apám nem füzet sem gyerektartást, sem lakbért), apámnak van egy külön szobája és egy külön polca a hűtőben, ennyi. De nem arról van szó, hogy nincs pénze (amúgy alkoholista és cigizik), mert kőműves és jól keres, csak inkább másra költi, mint ránk, gondolom valami olyasmit gondol, hogy anyám minket úgyis eltart.

Nem arról van szó, hogy ő engem nem szeretne (vagyis én úgy gondolom, hogy inkább nekünk van jogunk utálni őt), mert látom rajta, hogyha néha kérek tőle valami apróságot, hogy menjen le kenyérért az üzletbe, akkor azonnal ugrik meg minden. Szerintem ő az a fajta ember, akit kérni kell vmire, mert amúgy nem jutna eszébe.


Most jön a problémám, hogy nagyon ki szeretnék jutni a Sziget fesztiválra, mert a kedvenc együttesem utoljára lép fel és arra kéne a belépő (12000 ft). Anyám biztos adna, de őt nem akarom ilyenekkel fárasztani, neki is meg van a maga gondja. Szerintetek nem lenne szemétség, ha apámtól ebben a helyzetben pézt kérnék? Mármint tudom, hogy sokkal tartozik nekünk, de akkor is, alig beszélek vele, ha meg igen akkor pénzről? Nem fura ez?


2011. aug. 5. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megkérdezném, hogy nem járulna-e hozzá esetleg, hogy ne Anyukádnak kelljen az egészet fizetni. Megmondanám mennyi a belépő, és adjon amennyit gondol, így nem konkrétan elkérem az árát.

Egyébként meg az a véleményem, hogy "illene" adnia, ha a helyzet tényleg úgy áll, ahogy mondod (nem feltételezem, hogy hazudsz). :)

2011. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak kezdj el vele beszélgetni,és majd valahogy mond el,hogy a kedvenc együtesed jön szigetre,és úgy el szeretnél menni,de anyukád nem ad rá pénzt,vagy adna,csak nincs olyan sok pénze,hogy ennyit adjon.
2011. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mi okom lenne hazudni egy anoním oldalon? :)

Amúgy meg tényleg semmit sem füzet az égvilágon már több, mint 2 éve. Azelőtt néha-néhe befüzette a lakbér felét.

2011. aug. 5. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez amolyan saját magam megerősítésére szolgált, ezért írtam mellé, hogy nem azért írtam, mert azt gondolnám, hazudsz. :) Szóval, ha mégis félreérthető volt, elnézést, nem annak szántam. :)

És tényleg, ha beszélgetős viszonyban vagytok, mesélj neki, aztán hátha. :)

2011. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretek vele beszélgetni, mert akkor mindjárt előjön a "jóbanvagyunk" "nemharagszik" érzése apámnak, aztán elkezd okoskodni meg kérdezősködni az életemről (amihez semmi köze már), mert azt hiszi, hogy egy perc alatt elfelejtettem mindent, amit tett. Aztán mondom neki, hogy "hagyjál", meg "nem érdekel", aztán elkezdi, hogy "milyen hagyjál? én vagyok az apád" (ja, lehet papíron igen) aztán már levakarhatatlan.
2011. aug. 5. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogyha nem szeretnél vele szorosabb kapcsolatot tartani, akkor ne kérjél tőle pénzt ilyesmire, mert ebből - sajnos - úgyis te fogsz rosszul kijönni, ugyanis ha később elutasító leszel vele szemben, akkor akár fel is hántorgathatja, hogy pénzt adott neked és joggal elégtelenkedik.
2011. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ő is tudja, hogy a viszonyom hozzá nem fog változni a közeljövőben.
2011. aug. 5. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:

OFF:

Judas Priest-re akarsz menni? :)

2011. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, de amúgy, hogy kezdjek hozzá? Úgy már csak nem tehetem, hogy "aggyá' 12 ezer forintot".
2011. aug. 6. 23:36
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, ha valakit érdekel, túl vagyok rajta. :)

Ma megyek egy koncertre (csak 1000 ft a belépő), de apám mondta, hogy ő is megy és kifizeti nekem, de én azt válaszoltam neki, hogy nem kell kifizetnie, de ha már ennyire segíteni akar valamiben, akkor egy másik koncertre adhatna pénzt. Szépen rávezettem őt arra, hogy a Sziget az, megkérdezte, hogy az nem drága-e, én mondtam neki, hogy 12000 ft, erre ő fapofával rávágta, hogy "jólvan, holnap odaadom a pénz".

Nekem meg leesett az állam.

2011. aug. 7. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!