Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni ballagásra?

Figyelt kérdés
én a keresztszülő vagyok.nem tudom mennyi pénzt adjak,hogy ne is legyen kevés,de ki is tudjam adni.szívem szerint sokat adnék,de ebben a válságos világban ezt n em tehetem.nekem nincs munkám,párom fizuja meg 70%-ban elmegy kiadásokra(részlet,albérlet,stb).azzal is számolnom kell hogy 350 km-t kell utazni hozzá.és persze vissza.az is kb 20 ezer ft.ti mennyit adnátok?nem akarok szégyenbe sem maradni.
2009. márc. 9. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
10.000ft.
2009. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Én 15 ezret adtam keresztlányomnak. Ennyi szerintem bőven elég, nem kell eltúlozni a dolgot.
2009. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
kb egy 10es meg egy kis virág, de attól függ milyen a kapcsolat és mennyire tehetitek meg.
2009. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
93%
szerintem ne pénzt adj hanem valami mást én pl bérmálásra órát kaptam és sokkal jobban megmaradt ahányszor megnézem az időt mindig a bérma szülőm jut eszembe.
2009. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is keresztlányom ballag a jövő hónapban. Én 20.000.- Ft-ot fogok adni, de ebben a hónapban lesz a szülinapja, és csak fel fogom köszönteni. Azt mondta a tesóm nem is köszöntjük külön, majd a ballagásra lesz torta is. Ennyi ünnepség egymás után mindenkinek megterhelő lenne most. A keresztlányom is megérti, hogy inkább a ballagására úgy adok, hogy abba a szülinapját is bele kell, hogy vegyük.
2009. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Én 14 éves lány vagyok és szívem szerint én inkább annak örülnék, ha megkérdeznék tőlem hogy mit szeretnék...néha jobb egy kis ajándék attól akit szeretünk, minthogy pénzel tömjük egymást! ^^
2009. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén ballagok szakközépiskolából. Nem kérdezted, hogy a te keresztgyereked általánosból vagy középsuliból ballag. Szerintem is kérdezd meg, hogy szeretn-e valamit kapni, vagy inkább pénzt. Ha középiskolás és továbbtanul valószínű, hogy pénzt mond, és ez érthető is. Ékszere van az embernek, de mondjuk én ballagási pénzből szeretnék laptopot venni, mert kell fősulin majd. Ha azt mondja, hogy pénzt szeretne, akkor 10-15 ezer Ft bőven elég. Nem kell tényleg túlzásba esni, hiszen mégsem az esküvőnk van. Ha viszont általánosból ballag, akkor 10 ezer bőven elég, még sok is szerintem.
2009. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem kaptam :-( az egész családtól csak 1 kis csokor virág volt az összes, és ennyi. Persze mindenki más kapott mást is, meg sokmindent, én ezen a csokor virágon kívül semmit (nem volt anyagi akadálya), még lelki támaszt se.
2009. márc. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném, hogy örülne-e valaminek, vagy inkább borítékot szeretne. Ha borítékot, akkor max. 10.000 Ft-ot adnék. Egyébként húgom a keresztanyjától kis aranykarláncot kapott, nem került 10 ezerbe sem.
2009. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
általánosból ballag.megkérdeztem mit szeretne,de pénzt akar mert gyűjt valamire.én is 10 ezerre gondoltam,ezek szerint megfelelő ennyi.köszi a válaszokat.
2009. márc. 10. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!