Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltitek a karácsonyt a...

Hol töltitek a karácsonyt a családotokkal? Nálatok is probléma, hogy melyik nagyszülőnél legyetek? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Mi mindig vitázunk ezen. A férjem az Ő apjáéknál lenne én meg az én szüleimnél. Az a gond, hogy most már unoka is van. :) Így abban maradtunk, hogy itthon maradunk és aki akar vagy tud az jöjjön ide. Tudni kell, hogy 200km-re lakunk a szüleinktől.
2009. nov. 18. 13:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát mi úgy szoktuk, hogy karácsony első napja itt a másik meg ott, Szenteste meg a családé.
2009. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

:( nekünk sajnos ez már nem probléma , mamám meghalt tavaly novemberben :(, igy már hozzá nem megyünk .

Meg valahogy az utóbbi pár évben már nagyon máshova sem, régebben mindig mentünk ismerösökhöz, karácsony másnapján este , ugyanazon a reggelen meg máshova, utobbi pár évben valamiért nem :( , pedig tök jóvolt, úgyhogy idén is itthon leszünk ,csak a szük család 5en .

2009. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a szentestén megy a harc. De csak mi harcolunk a férjemmel, a nagyszülők nem. Persze mindegyik azt szeretné ha ott lennénk náluk de ők nem csinálnak ügyet belőle.
2009. nov. 18. 13:20
 4/11 anonim válasza:
nállunk ez úgy van, hogy eggyik évben ide másik évben oda megyünk.mázlid van, h a nagyik nem harcolnak.annyira.vagy a karácsonyt a te szüleidnél a húsvétot és más ünnepeket meg a másik szülőnél.és évente csere. persze azt is lehet, h előrehozott karácsony :)pl karácsony első napján a te szüleidnél vagytok és úgy tesztek mintha szenteste lenne.:D
2009. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sosem értem azokat, akik ilyesmin képesek VESZEKEDNI.


Miért nem töltitek a szentestét hármasban, karácsony első napján egyik nagyszülő, második napján a másik... Legtöbb helyen így szokták. Vagy pedig, ahogy tervezitek is, Ti várjátok a nagyszülőket. De akkor szerintem ne "aki tud az jön" alapon, mert ez így elég hülyén hangzik... Tessék emgoldani, hogy ott lehessenek.

2009. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom helyettük megoldani, hogy itt legyenek. :/ A férjeméknél van "gond" mert az apjának élettársa van akinek az egész családja ott van szenteste. Tehát ők tuti nem tudnak jönni. Mindegy, így nem lehet sértődés még véletlenül sem. Mi szeretettel várunk mindenkit az otthonunkban.
2009. nov. 18. 13:43
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha egyszer mindenki tudja, hogy NEM TUDNAK jönni, akkor ez ugyan olyan, mintha döntést hoztok. Hiába vártok mindenkit szeretettel és mossátok a kezeiteket ha egyszer nem tudnak elmenni... Egyébként igazán megtehetnétek, hogy akkor elmentek hozzájuk ebédre... Mi is sokszor aznap mentünk a nagyihoz, az estét meg otthon töltöttük.
2009. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak hogy a férjemnek az nem elég! Vagy ott leszünk reggeltől estig vagy nem megyünk haza azt mondta.:/

Én meg nem szeretném az élettársa családjával tölteni a szentestét amikor nekem van rendes vér szerinti családom. Az apukáján kívül semmilyen rokon nem lesz ott náluk.

Na, ez a vita igazi tárgya. Kompromisszumra nem hajlandó a férjem, nem tudom mi a baja. Mondtam neki, hogy legyünk ott de.11.től du.5-ig. De az nem jó! Akkor ne is menjünk sehová aki akar jöjjön ide. Ti értitek ezt? Tiszta bolond! Azt mondja, hogy akkor megsértődik az apja ha nem vagyunk ott végig, de ez nem igaz! Tudom, hogy Ő nem várja ezt el mert tudja, hogy vannak a másik nagyszülők is.

2009. nov. 18. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy mivel anyós egyedülálló, mama egyedülálló, ezért szenteste ők, mi, sógoromék együtt. Tavaly anyukámék is ott voltak, idén ők nem jönnek, mert jobban szeretnek szenteste otthon csendesen ünnepelni. Első nap mi megyünk anyuékhoz, második nap pedig anyuék jönnek hozzánk és anyósom is jön.
2009. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az az egyszerűbb, ha "csak" köztetek van vita. Ezt azzal le lehet zárni, hogy otthon maradtok hármasban. Legszívesebben én is úgy tennék, csak nálunk anyós és a mama egyedül van és ez már így megszokott náluk hosszú évek óta,hogy az egész család együtt. De mentségül legyen mondva, anyukámékat is ugye hívták, de ők meg azt szokták meg, hogy kettesben otthon. Az ő akaratukat is tiszteletben kell tartani.
2009. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!