Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom albérleti díjat kér...

Párom albérleti díjat kér összeköltözés elött? Mi a véleményetek az ilyen gondolkodásról?

Figyelt kérdés
Párommal most tervezzük az összeköltözést,ő hitelképes csak házat vesz.Azt mondta aláirattat velem olyan papírt hogy x év után sem jár nekem semmi.ha jó akkor menjek(ja van 2 gyerekem és tul vagyok egy váláson ,ő jó pár évvel fiatalabb)vagy maradjak ahol vagyok.Én csak annyit kértem tőle,hogy írjunk egy olyan papírt,ha megun,vagy bármi történik,akkor közös a hitel visszafizetése(ő is be lenne biztosítva)és magyarul nem tehet utcára.Teljesen el vagyok keseredve,mert ez már milyen kapcsolat igy??Családot szeretnék,ahol a pénzem megy a tatrozásba,és érezném enyém is a fészek.szerintem nem kérek sokat:(Én jobban keresek nála kicsivel.Megmondta nem bízik bennem a multam miatt.(kicsit zavaros a válás miatt)ezért nem akarja bármi is járjon nekem.Várom őszinte véleményeket.Köszönöm.
2011. máj. 7. 07:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
76%

ez igy elég zavaros, de ha többet tudnánk arrol hogy MIÉRT nem bízik benned... másfelől irigylem az ilyen józangondolkodásu embereket mint a párod...

Ugyanakkor elég gáz és kiszolgáltatott érzés lehet.

2011. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
Te most hol laksz? (nem földrajzilag értem)
2011. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
65%
az oké hogy közösen fiozettek mindent,ha ugy éltek!!!!!de nem bízik benned?akkor miért is van veled??!!!én ugy ott hagynám mint a huzat!!!!gondolkozzon már el!1 kapcsolat a bizalmon alapul,ha bizalom nincs akkor a kapcsolat nulla!te fogsz kikészülni azért hogy nem csinálsz semmit és ő mégis gyanakszik!
2011. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem igaza van. Ha ő vesz a saját pénzén, vagy a saját maga által felvett és fizetett hitelből lakást, ahhoz neked valóban semmi közöd nem kell hogy legyen.
2011. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről korrekt (mert megmondta hogy mit akar), ráadásul ha fordított helyzetben lennél, lehet hogy te is így cselekedtél volna?


Másrészről ami elég szomorú, kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz...a fejemet tenném rá, hogy sokszor meg fogod kapni azt, hogy ez az én házam és bármikor kitehet, ráadásul kénytelen leszel rá sütni főzni...(gyerekek miatt pedig ez elég gáz szitú)


HArmadrészről

Az albérleti díj az mire menne, vagy mit tartalmazna? Mert ha csak a közös költséget (víz gáz, kaja stb) akkor korrekt, de ha egy fix elem is van a pakliban (pl csak úgy 20-30e Ft) akkor nem korrekt.



Azzal tudsz visszavágni ha azt mondod neki, hogy "bocsi, de ennyiért nem áldozom fel a személyes szabadságomat. Ennyit nekem nem ér. Majd kíváncsi leszek mit fogsz magaddal és a házaddal kezdeni, ha majd 20 év múlva már túl öreg leszel? Talán a hajadra kened?"


Amúgy ez egy intő jel, -szerintem - hogy menekülj tőle, szakíts vele...

2011. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
54%

Lemaradt:

Ha jól sejtem és ha már együtt vagytok x éve, akkor elvileg a közösen fizetett költségek (hiába álcázza azt albérleti díjnak) egy idő után beszámítanak a tulajdoni részbe...javaslom keress egy ügyvédet vagy egy jogi fórumot, mert ez elég érdekes szitukat tud ám eredményezni!!!

2011. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
69%
Hát én szerintem igen nagy pofátlanság volna bármiféle jogot formálni egy olyan ingatlanra, amihez valójában semmi közöm. Remélem a jog ezt nem engedi meg. Ennyi erővel egy idő után az albérlet is a tulajdonomba kerülne????
2011. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, azt hiszem, én sem adnám a lakás felét esetleges szakítás esetén, ha az 100%-ig én vettem... az már másik téma, hogy nem bízik benned, az alapból gáz. de akkor is logikus lépés tőle ez, és neked ezt szó nélkül el kell fogadni.
2011. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van,hogy ebben a kérdésben nem bízik meg benned,főleg egy zűrös válás után. Segítsen eltartani a gyerekeidet és még a fél házát is adja neke? Nem vagy te egy kissé anyagias?

Ha ő veszi a házat,ahhoz neked nem lehet semmi közöd. Ha a hitelt közösen törlesztitek,annak a felére tarthatsz igényt,de ez a tulajdonjogot ez alig fogja befolyásolni.

Ez a kapcsolat eléggé necces,ha sokkal fiatalabb is nálad,és van két gyereked is.

Vagy neveld egyedül a gyerekeidet,ha a válás mellett döntöttél. Vagy keress korban hozzád illő pasast,aki toleránsabb az igényeddel szemben.

2011. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
Szerintem ez annak a jele, hogy még nem jött el az ideje az összeköltözésnek. Majd ha a) már megbízik benned, b) bizonyítod, hogy bízhat benned. Kettőtökön múlik. Ebbe a helyzetbe így nem szabad belemenni, mert nagyon sok keserűség lehet még belőle, márpedig ennek a gyerekeket sem szabad kitenni. Szerintem várjatok még!
2011. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!