Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék magabiztosabb,...

Hogy tudnék magabiztosabb, nem ennyire szorongó lenni?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves leszek, lány vagyok. Teljesen el vagyok keseredve. Itt vagyok ennyi idősen és azt érzem, h felesleges vagyok a világnak, mindenkinek.

Először is valahogy a családomban nem érzem, h számítok is vmit. Apumat sztem nem nagyon érdeklem, vagyok s kész, soha nem volt szoros a kapcsolat közöttünk. Anyum, néha mondja, h jajj így meg úgy kislányom, de gyakran a szememre veti, h igazából nem csinálok semmit, lusta dög vagyok és, h semmi haszna belőlem. Van egy nővérem, ő az,a ki akármit megtehet. Szőke vékony, szép, szilikon mellekkel, alacsony természete matt mindenkiben védelmező érzetet kelt. Én meg barna hajú vagyok,barna szemű, nincsen olyan szép arcom, mint neki, magas vagyok(173)körte alakom van, tehát nagyon kicsik a melleim és nagy a fenekem meg a hasam(56kg vagyok). A nővéremnek már 14 éves kora óta volt barátja, nekem még senkim nem volt és ezzel piszkálnak is. Múltkor pl a családi ebédnél megkérdezte, h ha már pasit nem is legalább egy csajt szedjek össze. Olyan kellemetlen volt. Elé nagy közöttünk a korkülönbség, ő Pesten él én vidéken. Mindene sokkal szebb és jobb, mint nekem. HA együtt van a család én eltörpülök mellette.

Barátok: nincsenek igaz barátaim, és ezzel is szekálnak itthon. Pedig mindent megtennék érte, h legyenek. De mindig átvernek, mindig kihasználnak. Olyan szerencsétlennek érzem magam, mintha mindenki többet érne , mint én.

Szerelem: erről inkább ne is beszéljünk. Nem kellek én senkinek.

Itthon van egy párnám, általában ha haza jövök tanulok és nézegetem a többi ismerősöm facebook adatlapját. Látom a bulis képeket, látom a szép profilfotót. Látom, h XY kapcsolatban van, megint... Én meg itthon vagyok és csak ölelem magamhoz azt a nyamvadt kis párnát. Pedig én is mennék, de nem hív senki, nem kellek senkinek.

Nagyon kellemetlenül érzem magam pl azért is, mert anyukám néha megjegyez dolgokat. Pl , h büdös vagyok, görényszagú vagy h semmire nem vagyok jó. Úgy szeretném, ha vki megölelne, ha nem kéne megjátszanom magamat, ha vki szeretne, éreztetné, h fontos vagyok neki. Magányos vagyok és arra várok, h végre legyen vége ennek az életnek, belefáradtam, ennek semmi értelme. Fáj erősnek és magabiztosnak tettetnem magam, mikor belülről szint kiégek. Hogy tudnék kilépni ebből az ördögi körből?


2011. máj. 7. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Tanulsz? Dolgozol?
2011. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tanulok..ezt is elcsesztem, mert 5 évfolyamosba jelentkeztem. Majdnem 20 leszek, mikor jövőre érettségizni fogok.
2011. máj. 7. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vagyunk így, vagy hasonlóan, lányok fiúk, egyaránt.

És nap mint nap, simán elmegyünk egymás mellett az utcán, és nem is gondolnánk hogy Ő is pont.

Aztán meg itt írogatjuk egymásnak búnkat-bajunkat.


És ez az egészben a h'ótvicces..

:DDDDDDD

2011. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem "csesztél" el semmit, azzal az 5 évvel, az a 31 év nem hátrány. Nem jelent semmit, hidd el.

(még az előző voltam)

2011. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
+1 év akart lenni nem 31 .. XDDD
2011. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tudnál kilépni,ha abbahagynád az önsajnálatot , anyádra meg tennél magasról.Nem csak a szilikonmellű, szőkített hajú guminők találnak társat maguknak.Aki keres, az talál.173 centi és 56 kg, nem lehetsz kövér!Azért piszkálnak, mert látják, hogy hagyod magad.Ha néha te is megsértenéd őket a gyenge pontjukon, akkor gyorsan abba is hagynák!
2011. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Sokszor érzek én is hasonlóan,hogy tkp senkinek nem hiányoznék,fel se tűnne,ha egyszer csak nem lennék.

Biztosan van valami olyan,amiben jó vagy,amit szívesen csinálsz.Meríts ezekből.Én pl. szívesen olvasok jó regényeket,ilyenkor mindig kiszakadok az aktuális közegből és kicsit máshol járhatok.Igaz barátaim nekem sincsenek sajnos,alapvetően jószándékú,segítőkész vagyok,és mindig megtalálnak azok,akik csak kihasználják a másikat,vagy éppen érdekből közelednek.

A suli miatt meg ne aggódj.Nem te vagy az első,és nem is az utolsó,aki majd' 20 évesen érettségizik.A tanulással hogy állsz?Bizonyára vannak olyan tárgyak,amik érdekelnek,fejleszd magad!

Ami a facebook-ot és a többi közösségi oldalt érinti,szerintem nem sokat ér.Mindenki ismer mindenkit,lájkolgat,aztán sokra is megy vele az ember,ha a való életben meg sz@rnak a fejére.Töröltem is magam,ha akar valaki valamit,van e-mail címem és telefonszámom,esetleg msn.Ami a facebook-os fotókat,meg kapcsolatcímkéket illeti: attól,hogy valaki kapcsolatban van,meg hiperjókat bulizik,még nem biztos,hogy a hétköznapokban is olyan problémamentes az élete,kapcsolata,mint ahogy az a fotókon tűnik.Hidd el,sokan a szebb,jobb arcukat mutatják mind a fotókon,mind a való életben,és a jóég a megmondhatója,mi lakozik igazán bennük.

Ami anyukád illeti: mondtad már neki,hogy mennyire fáj,mikor ilyeneket mond neked?Szerintem nem veled van baja,"csak" rajtad csattan az ostor...Otthon mit szoktál csinálni?Az iskolában (ha nem is az osztályban) egyáltalán nincs senki,aki szimpatikus?

Ha gondolod,írj privit,szívesen meghallgatlak!

22/L

2011. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok mint te! Csak annyi, hogy nekem vannak barátnőim de néha úgy érzem ,hogy nem szeretnek. Szerelmem nekem sincs de már többen kérdezték mikor lesz?, én meg mondtam, hogy majd. Igen nem csak a szőke hajú embereknek lehet barátjuk hanem bárkinek. Ha van kedved beszélni velem akkor írj privit! 19/L
2011. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szép, és elgondolkodtató levelet irtál, már erről is azt gondolom hogy egy értékes, okos lány vagy. Ha kicsit körülnézel, láthatod hogy ez az általános hogy egyedül vannak az emberek 18-40-ig rengetegen, látod nem házasodnak, nem szülnek gyereket, pedig társadalmi elvárás. Ez azért van, mert kevés a szórakozási lehetőség, ezek amik vannak ezeken a helyeken nem lehet ismerkedni, csak a munka és a tanulás létezik. Ezzel szemben te még nagyon fiatal vagy, a te korosztályodnak még könnyebb ismerkedni. Mész tovább tanulni? Ha igen az egyetemen lesz lehetőséged ismerkedni. De az ismerkedés is azoknak megy jól, akik rengeteg energiát belefektetnek, minden féle módon próbálkoznak, mosolyogva kedvesen, és sokszor. Ne add fel. A szilikonos mellről annyit, hogy ha majd a nővérednek elrákosodik a melle, örülni fogsz, hogy neked kis melled van, de egészséges. A paramétereid szerint nem vagy kövér, ennek örülj, a körte alkúaknak szép hogy vékony a derék és széles a csípő, ezt az almák nem mondhatják el. Vannak férfiak akiknek a nagy mell tetszik, van akiknek a kicsi. Sok pasi fél a nagy melltől, nem tud vele mit csinálni, de nem ismernék be. A nagy mell hamar megnyúlik. Megfeleő ruhával korrigálhatod az alakod. Ja és a barátokban nem lehet bízni, a barátnők nem őszinték, örülnek ha bajba jutsz, mindenki csalódik a barátaiban. Nincs valami hobbid, valami tanfolyam ahová eljárhatsz és ismerkedhetsz? Ja a facebook, ne nézegesd ez nem tesz jót neked, ez csak kirakat, a valóságos életükben ha bepillantanál akkor nem ezeket látnád... Eljön a te időd is és találsz valamit majd aki viszont szeret és megbecsüli az értékeidet. Ne szomorkodj, itt a jó idő, fel a fejjel.
2011. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is úgy vagyok, mint az utolsó válaszoló. Viszont szerintem az alakod miadt nem aggódj. Én pl. szívesen lennék 173cm. Ez még nem vészes magasság és vékony is vagy.
2011. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!