Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék magabiztosabb,...

Hogy tudnék magabiztosabb, nem ennyire szorongó lenni?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves leszek, lány vagyok. Teljesen el vagyok keseredve. Itt vagyok ennyi idősen és azt érzem, h felesleges vagyok a világnak, mindenkinek.

Először is valahogy a családomban nem érzem, h számítok is vmit. Apumat sztem nem nagyon érdeklem, vagyok s kész, soha nem volt szoros a kapcsolat közöttünk. Anyum, néha mondja, h jajj így meg úgy kislányom, de gyakran a szememre veti, h igazából nem csinálok semmit, lusta dög vagyok és, h semmi haszna belőlem. Van egy nővérem, ő az,a ki akármit megtehet. Szőke vékony, szép, szilikon mellekkel, alacsony természete matt mindenkiben védelmező érzetet kelt. Én meg barna hajú vagyok,barna szemű, nincsen olyan szép arcom, mint neki, magas vagyok(173)körte alakom van, tehát nagyon kicsik a melleim és nagy a fenekem meg a hasam(56kg vagyok). A nővéremnek már 14 éves kora óta volt barátja, nekem még senkim nem volt és ezzel piszkálnak is. Múltkor pl a családi ebédnél megkérdezte, h ha már pasit nem is legalább egy csajt szedjek össze. Olyan kellemetlen volt. Elé nagy közöttünk a korkülönbség, ő Pesten él én vidéken. Mindene sokkal szebb és jobb, mint nekem. HA együtt van a család én eltörpülök mellette.

Barátok: nincsenek igaz barátaim, és ezzel is szekálnak itthon. Pedig mindent megtennék érte, h legyenek. De mindig átvernek, mindig kihasználnak. Olyan szerencsétlennek érzem magam, mintha mindenki többet érne , mint én.

Szerelem: erről inkább ne is beszéljünk. Nem kellek én senkinek.

Itthon van egy párnám, általában ha haza jövök tanulok és nézegetem a többi ismerősöm facebook adatlapját. Látom a bulis képeket, látom a szép profilfotót. Látom, h XY kapcsolatban van, megint... Én meg itthon vagyok és csak ölelem magamhoz azt a nyamvadt kis párnát. Pedig én is mennék, de nem hív senki, nem kellek senkinek.

Nagyon kellemetlenül érzem magam pl azért is, mert anyukám néha megjegyez dolgokat. Pl , h büdös vagyok, görényszagú vagy h semmire nem vagyok jó. Úgy szeretném, ha vki megölelne, ha nem kéne megjátszanom magamat, ha vki szeretne, éreztetné, h fontos vagyok neki. Magányos vagyok és arra várok, h végre legyen vége ennek az életnek, belefáradtam, ennek semmi értelme. Fáj erősnek és magabiztosnak tettetnem magam, mikor belülről szint kiégek. Hogy tudnék kilépni ebből az ördögi körből?


2011. máj. 7. 12:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül,hogy van barátom mindenben ugyanolyan helyzetben vagyok,mint te.Se barátnőim,barátaim,szüleim szerint egy naplopó vagyok,önbizalmam nulla...katasztrófálisnak érzem a helyzetemet.de ha gondolod beszélgethetnünk írj privit:P 20/L
2011. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

anykád: "nem vagy a hasznára". a gyerek nem azért van mert hasznos.

nővéred: "összeszedhetnél már egy csajt" nem a világ h 18 vagy(19 leszel) és nem volt pasid. van aki 20-on évesen van elöször, legalábbis hallottam ilyenről. 1,5 évvel vok nálad fiatalabb és nekem sem volt még RENDES kapcsolatom és szerintem nem is lesz egy darabig.

A nővéred meg ássa el magát h szőke szilikonos mert igy csak egy barbibaba. és ha Pesten él, akkor semmi jót ne várj, mert van egy "haverom" aki szépen felvázolta milyen emberek élnek ottm és hát gyomorforgató. ha pestivel találkozol, és előjön az önző, buta, külsőre ítélős énje akkor fuss amíg lehet!!

2011. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem is gondoltam volna, h ennyi hozzám hasonló gondokkal küzdő ember van. Én meg már azt hittem bediliztem hogy az egész világon csak nekem vannak ilyen érzéseim. De ahogy látom tévedtem, szóval ne aggódj nem vagy egyedül, sok itt a segítség. :)

Én kb. 19-20 éves koromig éltem így, ahogy te. Rajtam az segített a legtöbbet, hogy elköltöztem otthonról jó messzire. Vagyis előbb otthonról jártam el dolgozni, aztán amikor elég pénzt összegyűjtöttem elköltöztem albérletbe. Így senki nem szól bele az életembe, azt csinálok amit akarok... :) persze dolgozom, hogy megéljek és mellette tanulok. Néha nehéz, de a függetlenségért megéri. Szerintem ha befejezed a sulit, lépj le onnan gyorsan (a szüleidtől és a tesódtól is!! jó messzire) és kezdj új életet. :) Meglátod jó lesz! :) Új élet, új munkahely vagy suli, új ismerősök. új esély... :)

A pasikkal pedig ne foglalkozz. Egyszer volt egy barátnőm, azért nem volt sokáig barátja, mert nagyon rágörcsölt, hogy a barátnőinek mindnek van csak neki nincs. Aztán egyszer belefáradt, nem érdekelte... és azóta vőlegénye van és babát terveznek. :)

Ne érdekeljenek mások beszólásai, csak magaddal foglalkozz, hogy neked mi a jó. Pl. ha koliba vagy albérletbe mennél, próbálj 1-2 igaz barátnőt szerezni és velük mindig jól fogod érzeni magad. :) Ne fuss a fiúk után, ha valakinek nem eleve nem tetszel, akkor minél jobban közelítesz, annál kevésbé fogsz neki tetszeni. (Nem lehetünk mindenkinek a kedvencei. :) ) De ha valakinek tetszel, akkor előbb-utóbb úgyis kezdeményezni fog :) (hagyd meg neki a vadászat örömét :) )

Én a helyedben még egy új hobbit kerítenék magamnak, pl. facebook-ozás helyett elfoglalhatnád magad valami olyannal is amiben örömöd leled! :) :D (Annyi a lehetőség, és egyáltalán nem muszáj drágának lenni! ) (pl. tánc, kerékpározás, kötés, festés, horgászás, goblein vagy BÁRMI!!, csak ne a gép előtt ülj és keseregj!!! :) )

Hidd el, a sok pozitív élmény meg fog látszódni rajtad! :) És a vidám, kedves, élettel teli csajokat (amilyen te is lehetsz!! :) ) sokkal jobban kedvelik a pasik! :)

Én most vagyok 23 és nekem ez bejött, pont így ahogy leírtam. Ha letisztázod magadban a dolgokat neked is fog menni!!! :D Nem mondom, hogy teljesen elmúlt minden szorongásom (mert szerintem sosem fog), de jól érzem magam a bőrömben, boldog vagyok. :) És ha megleszel elégedve magaddal és az életeddel (akkor is ha épp nincs párod) felbukkan a "nagy Ő' is. :) (De ne várd nagyon, úgyis akkor jön, amikor akar. :) :D :D Addig is lehet szép és jó az életed, amíg nem érkezik meg, nem igaz? :) :) )

NA HAJRÁ ÉS MINDENT BELE!!!! :D



Ui.: Az előttem szólónak írnám, hogy nem minden pesti rossz és képmutató ám!! :) (Legalábbis én nem tartom magam annak, pedig én is Pesten élek. :) ) Na jó, tényleg sok ilyen alak van itt is, de hol nem? Azért nem kell rögtön általánosítani, mert vki aki itt lakik ilyen vagy mert vki azt mondta hogy itt micsoda emberek élnek... (Az negatív előítélet sem sokkal rosszabb mint a képmutatás.)

2011. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!