Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnének, de hova?

Gyereket szeretnének, de hova?

Figyelt kérdés
A párom testvére és annak kedvese nagyon szeretnének gyereket. A gond az, hogy rajtuk kívül mindenki látja, hogy anyagilag nem engedhetik meg maguknak, hogy babájuk legyen, mert többek közt tele vannak hitellel, a fizetésük sem "olyan" és még hely sincs a gyereknek. Van egy nagy fiúk, aki nem közös gyerek, de még elég fiatal és velük lakik. A testvér 37, a testvér kedvese 38 éves, tehát biológiailag sürgető lenne a dolog. Senki nem meri nekik elmondani, hogy szépen szólva, anyagilag nagyon megterhelő lenne nekik egy baba. Hiszen pótlékokra és segélyekre alapozva nem lehet egy gyereket felnevelni, azonban megbántani sem szeretnénk őket.
2009. márc. 10. 10:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Értem a problémádat, de ez kizárolag párod tesvére és sogorodra vonatkozik, nincsen ebbe beleszolási jogod. Nem akkarok offol-ni de "mássok" nagyon is tudnak segélyért gyereket csinálni.
2009. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%

Ők tudják ezt. Az anyagiakat majd rendbe hozzák, de gyerek nem biztos, hogy pár év múlva lehet még.

Meg fogják oldani. Inkább segíteni kellene. Azért ne az anyagiaktól függjön már, hogy lesz-e gyerekük!

Ha meg lesz a baba, az apja majd keres pénzt. Kimehet külföldre, vállalhat pluszmunkát. Élhetnek szerényen, de szeretetben. De lehet mire meglenne a hova, nem lesz kit beletenni. Egy kicsi babának csak az anyja kell. A többi jó, de csak a felnőttek igénye. Segítsetek nekik jó lehetőségekhez jutni. És nehogy beleszóljatok, mert ha nem lesz, egy életre megutálhatják a tanácsadót.

Ha egy gyereket tudnak nevelni, akkor 2-t is.

2009. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%
És vegyétek megtiszteltetésnek, hogy elmondták.Ennyi.
2009. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Teljesen világos, hogy nem csak anyagi része számít a dolognak, de nem tudjuk elképzelni, hogy miért kell bevállalni egy gyereket a bizonytalanba? Hiszen a család (nagyszülőkre és a többire értve) és az állam nem arra van, hogy eltartsa a gyereket. Persze más az anyagi támogatás, de ebből nem lehet rendszert csinálni. A gyereket a szülőknek kell eltartani.

A másik gyerkőc pedig éppen kamaszodik, tehát az is elég nehézkes helyzeteket szül.

Lehet, hogy én vagyok sznob (vagy mi a szösz?), de mi úgy szeretnénk a kedvesemmel gyereket, hogy ne kelljen szűkölködni, amikor megvesszük a pelust és a többit. Ha egy gyerekre telik, akkor azt az egyet kell úgy felnevelni, hogy boldog gyermekkora legyen, a lehető legkevesebb nélkülözéssel. Hiszen nem lehet a pelenkát szeretetből megvenni...


Kedves első válaszoló!

Értem mire gondoltál! :)

2009. márc. 10. 11:02
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom átgondolták, hogy ha most nem futnak neki a gyerekprojektnek, akkor már 5 év múlva hiába próbálkoznak. Én abszolút nem látom ezt reménytelennek, a gyerek fel fog nőni így is (maximum nem kap drága és felesleges játékokat, és nem a legdrágább helyekről fognak vásárolni. pl. a ruhát megkaphatja ismerőstől, vagy turiból párszáz forintért). Én se születtem túl gazdag családba, és elég későn szült anyukám, és mégis felnőttem, és mostmár jobb a helyzetünk. Az ő helyükben én is bevállalnám. Egyébként a gyerek inkább akkor kerül több pénzbe, ha majd elkezd iskolába járni.
2009. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Elég valószínű, hogy nem segélyből és családi támogatásból akarják eltartani majd a gyereket. És azt sem szabad elfelejtened, hogy nincs közös gyermekük, ráadásul a "sógornőd" igencsak kezd kifutni az idejéből. Ha ők úgy érzik, akarják/tudják vállalni a picit, nektek semmi beleszólásotok a dologba. Támogassátok őket, ha kérik (bár úgy sem fogják), ne pedig elvenni akarjátok az örömüket.

Privát véleményem: arra várni, hogy anyagilag stabil legyen az ember, felesleges. Olyan helyzet nincs. Mert mindig lesz valami, amit még el akarsz érni, ami miatt nem érzed magad biztonságban, és emiatt a folytonos "szerzési vágy" miatt a végén lemaradsz nagyon sok mindenről. Ne tedd! Nem a pénz a lényeg! És gondolom te sem akarsz majd a saját gyereked nagyanyja lenni...

2009. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%

Neked fontos amit írtál, nekik fontosabb, hogy legyen közös gyerek. Óvakodj, hogy megjegyzést tegyél róluk, biztos visszahallják!

Szerintem nagyon jól teszik. Annál sokkal nehezebb helyzetben felnőttek gyerekek, mint ők lehetnek.

Pl Bartók Béla.

2009. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

Ha ad az Isten gyereket, bölcsőt is fog adni hozzá.

Nem neked kell felnevelni, ne Te aggódj emiatt!

2009. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

Nos ha valaki gyereket szeretne ott két embernek van beleszólási joga:a nőnek meg a férfinak.A család meg örüljön,hogy bővült.Karácsonyra meg szülinapra stb lehet nekik pelust ajándékozni.

Kedves kérdező!Szerintem Te irigykedsz rá,már Te is szeretnél gyereket,csak valaki(párod,édesanyád)ezt a szöveget nyomja Neked!Van lehetőséged változtatni!Egyébként SOHA nem lesz az embernek annyi pénze,amennyit akar,mert az igényei mindig nőnek...az idő viszont elmúlik.A nőknél még hamarabb.

2009. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Sok szegény boldog gyereket ismerek,akiket felneveltek a szüleik.Meg sok boldogtalan gazdagot,akiknek anyuci,apuci pénzt hajhászott,hogy az egy szem gyereknek meglegyen minden,mégis úgyérzi kevés amit kapott!
2009. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!