Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem magam, nem tudom,...

Szégyellem magam, nem tudom, mennyit adjak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy dolgozom, de a szüleimnek nem szoktam (rendszeresen) adni a keresetemből . A fezetésem kicsi, 60.000 Ft. Ők nem várják el tőlem, de én ugy érzem, be kellene szállnom a költségekbe, hisz még mindig otthon lakom, és nem vagyok szellem, akinek nem kell fűtés ha hideg van, meg kaja meg stb... Nem tudom, mennyit "illene" adni ebből, olyan 20.000? Ha va itt még valaki, aki dolgozik de még otthon lakik, hogy oldja meg a dolgot, mennyit ad be mennyiből?
2011. máj. 9. 19:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy ruha, kaja a munkán, autó busz meg ha megyek valahova (stb), azt természetesen magam állom..
2011. máj. 9. 19:33
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Hany eves vagy?


Szerintem ilyen pici fizetesbol ha magadnak allod a kajat, ruhat, utikoltseget es a szuleid nem kernek penzt, akkor egyaltalan nem kellene rosszul erezned magad, hisz azzal, hogy mar ezeket a koltsegeket fizeted magad utan, nem vagy ingyenelo. Nem kell lakbert fizetned, hisz a szuleid, nem az alberlojuk vagy es latod, hogy nem is varjak el. Nagyon rendes vagy, de ne ess tulzasba. A penzt, ha marad, tedd el, tedd be a bankba!

2011. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem ezt a szüleiddel beszéld meg, erre ne itt keress választ. Te tudod, hogy a 60.000 fizuból mennyi marad, ha ruházkodsz, közlekedsz, eszel.


Esetleg ajánld fel, hogy két számlát te fizetsz.

2011. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Hát 60-ból 20-at soknak tartok. Szerintem ha eddig semennyit nem adtál akkor 10-15-nek is örülni fognak. Persze jó lenne ismerni az ő anyagi helyzetüket is.
2011. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Rendes tõled, hogy segitesz a szüleiden. En a helyedben azt csinàlnàm mindig bevàsàrolnék, napi dolgokat, ha nem vàrjàk el tõled. Viszont neked is nagyon kevés ennyibõl élned, de még mindig jobb, mintha albiban laknàl. Tehàt ùgy kalkulàld, mintha nem otthon élnél kb.a 20000 Ft. szép osszeg ennyi keresetbõl.
2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Cleptomaniac válasza:
91%
Havi 67-et keresek, régebben 30-at adtam "haza". Most már csak apukámmal élek, ő fizeti a számlákat, rezsit, stb, én megyek mindig bevásárolni.
2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok
2011. máj. 9. 19:44
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Amikor még otthon laktam, és volt állandó munkám, nálad kevesebbet kerestem (40e ft). Abból én nem adtam, de a telefon előfizetésemet, és az internetet amit szinte csak én használtam, azt mindig kifizettem.

De van egy alkalmi munkám évente, ami nagyon jól jövedelmez, abból adtam is haza, meg bevásároltam, ilyesmi. Volt, hogy nem fogadta el édesanyám, akkor vettem neki valamit. Egy cipőt, egy felsőt, akármit. Szerintem nem kellene hazaadnod, hiszen elég kevés ez a 60e ft. Esetleg kövesd az én példámat, és fizesd a telefonod, az internetet, amiket csak te használsz.

2011. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 napietus ***** válasza:
100%
ennyi idősen még én is otthon laktam. beszéld ezt meg a szüleiddel. nekem azt mondta apu, hogy nekik nem kell a pénz, költsem magamra, vagy tegyem félre későbbre, ahogy gondolom. ha ezt így megbeszélitek, nem szégyen ha nem adsz semmit, főleg ilyen kevés fizetésből.
2011. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az jól hangzana, ha azt mondanád, hogy a telszámládat te fizeted, meg az épp aktuális legalacsonyabb összegű számlát.

ezen felül magadnak veszel tusfürdőt, dezodort, és ha van valami akciós, akkor megleped anyudat vagy apudat is.

2011. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!