Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni idegekkel,...

Meddig lehet bírni idegekkel, türelemmel, erővel?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a gyerekeimet.Már nagyon kivagyok a sok gond, baj, mind egymagamra marad.

A szüleim már nagyon idősek, nekem kéne őket segíteni, nem

fordítva...nem várom el tőlük!Amit kapok, megköszönöm.

A pénztelenség, az, hogy reményem sincs "saját"lakásra, teljesen kiborít.

Azt nem mondom hogy nincsenek barátaim, vannak, hála az égnek.A lelki dolog része ilyen módon valamennyire "rendezve"van.

De hogy mindig mindenhol falakba ütközök,...

szinte már semmihez sincs kedvem...nagyon szerettem olvasni, rejtvényt fejteni, mára már teljesen elvesztettem az érdeklődésemet, nincs hozzá türelmem.

Vagy régabben elmenni "nagy"bevásárolni, tesco stb....legalább valamennyire kimozdul(t)az ember.De ma már nem...Ha a gyerekek elmennek az apjukhoz, egyedül vagyok otthon...elvégzem a dolgomat, netezek, és ennyi.

Tudom, hogy nekem kell erőt venni magamon, mert más nem tudja ezeket megoldani helyettem.

De..más hogy csinálja?Honnan veszi(k)az erőt?

Meddig lehet ezt bírni, csinálni?

Addig tényleg, míg bele nem döglik az ember?

Ha sűrűsödnek a gondok, ez az állandó sírhatnék....brrrrrrrrrrr kikészít.

Más(ok)hogy csinálják?

Bocs hogy hosszú lett...

És köszi a válaszokat.


2011. márc. 3. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki a gyerekeiből merít erőt.

Kellene egy társ neked, aki biztosít arról,hogy erős vagy ,szép vagy és értékes ember.Amíg ez nincs meg, csak depisebb leszel.

2011. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
új lemezt tegyél fel magadnak! nem azt mondogasd, hogy nincs kedvem, hanem azt hogy van és ezt is megcsinálom meg azt is.. és szépen elhiszi az agyad , hogy jó.. ennyi.. önerő..
2011. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert vannak a jo baratok pl.! Amikor a gyermekeid elmennek, akkor talan onmagaddal kellene foglalkozni es eppen lelkileg.

Tehat nem nagytakaritas, es nettezes, hiszen ezt akkor is megtudod csinalni, amikor a gyermekeid alszanak mar.

Ki kell mozdulnod!

Torodj magaddal, figyelj a belso hangra, erzesre, s igy mar tudni fogod azt, hogy igazabol mire van szukseged, viszont azert tenni is kell lepeseket, hogy valora valljon az, amit elkepzeltel es megalmodtal.

Menj el a szabadba setalni, menj el csak nezelodni, nem feltetlenul fontos az, hogy vasarlassal fejezodjon be ez a seta.

Ha netan egy tarsra vagysz, akkor az nem fog hozzad becsongetni, hogy itt vagyok, tehat add meg a lehetoseget arra, hogy megtalald a tarsat, vagy Rad talaljanak.

2011. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ebbe a cipőbe járok sajnos én is. Rettegés az egész életem. Mi lesz holnap?
2011. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan voltam,vagyok már évek óta és nálam ennek pánikbetegség lett a vége,úgyhogy most már nem az van,hogy most már ha lenne kedvem,akkor sem merek egyedül elindulni sehová.A besavanyodásnak nagyon rossz vége lehet, menni kell, amíg csak lehet, keress társat, én is azt mondom, ha szeretsz olvasni, ne otthon tedd,hanem könyvtárban, vagy iratkozz be valamilyen klubokba, az nem egy drága szórakozás.A reménytelen helyzet nagyon lehangoló, de ha csak otthon gubbasztasz,attól nem jön rendbe semmi,csak rosszabb lesz,ráadásul teljesen elszoksz az emberektől,külvilágtól és a végén úgy járhatsz,mint én.Nem éri meg!
2011. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ember nagyon sok mindent kibír. A lejjebbtől is van még lejjebb. És a nagyon kicsi jó után biztos, hogy rengeteg rossz jön. Én 20 éve "vegetálok" Közben felnőttek a gyermekeim. Szépek, egészségesen, már nincs rám szükségük. Néha próbálok kikapaszkodni, de hamarosan kapok egy nagy pofont, hogy tudjam hol a helyem. Próbálok a hitre, a lelkiismeretre támaszkodni, arra hogy kisembernek lenni nagyon nehéz, de azért szép. Ilyen borzasztó még talán sosem volt a világ, ekkora igazságtalan különbség sokáig nem maradhat büntetlenül.
2011. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a történet akár rólam is szólhatna annyi különbséggel,hogy se szüleim se gyerekeim se párom és még barátaim sincsenek.Csak vagyok egyedül az anyagi és lelki gondokkal.Néha erőt veszek magamon és társkeresőkön nézelődöm.A vége mindig csalódás mert leginkább szexpartnert keresnek.Nem tudom,hogy lehet ebből kimászni.Az jó ha vannak barátaid mert velük ki tudnál mozdulni és talán így párt is találhatnál egy kiruccanás alkalmával.Csak ez annyira nehéz...........
2011. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

barátok...igazából egy igaz berátném van, ő egy 2 éves kisgyerekkel van otthon, egy pocsék háézzasságban, él, válás küszöbén...

Hétvégente össze jövünk, és akkor jól kibeszéljük magunkat.

Köszi a válaszokat.

2011. márc. 3. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Na látod,milyen jó, hogy legalább van egy jó barátnőd.Sajnos,neki is vannak gondjai, de így biztos megértőbb lenne a Te gondjaid iránt is.Szerintem mindkettőtöknek jót tenne, ha együtt töltenétek minél több szabad időt, eljárnátok együtt szórakozni.Találhatnátok mind ketten új párt.Bele kell kezdeni, a többi meg majd csak jön valahogy...
2011. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!