Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenne egy kérdésem! Mit...

Lenne egy kérdésem! Mit tegyek? Adjatok valami jó tanácsot!

Figyelt kérdés
A párommal több, mint 6 éve együtt vagyok, de az utóbbi időkben nagyon ellaposodott a kapcsolatunk. Már csak aludni bújúnk az ágyba is. Én elég sok mindent kipróbáltam, hogy ezen változtassak, de semmi hatása nem volt. A minap elkezdett nekem udvarolni egy férfi és nyíltam meg is mondta mit akar tőlem. Nekem nagyon jól esik az, hogy végre valaki a nőt látja bennem és nem a háztartási alkalmazottat. Azt mondja addig nem hagy békén ameddig igent nem mondok neki. De amúgy jól megvagyok a párommal, de én még vágyom a szeretere.
2011. máj. 10. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Első körben még egyszer megpróbálnám megmenteni a kapcsolatomat. 6 év nem hosszú idő, ennyi idő alatt nem szabad egy jó kapcsolatnak tönkremennie. Ülj le, beszélj a pároddal.

Ha pedig nem megy, vagy nem akarja, akkor élj a lehetőséggel!

2011. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat éve lopjátok egymás idejét? Ez alatt az idő alatt el kellett volna dönteni, hogy akartok-e házasodni, vagy sem. Így fog elmúlni a fiatalságod egy örömtelen, sehova nem vezető kapcsolatban, ha nem változtatsz sürgősen.
2011. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, de vagy egy közös 5 éves kisfiunk és velünk él az előző kapcsolatából való 9 éves kislánya is és ő is az anyjaként tekint rám (anyának is hív).
2011. máj. 10. 09:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Szereted még a párod? Vele akarsz lenni? Kérdezd meg ezt magadtól, és ha igen, akkor az idegen pasit használd fel arra, hogy a párodnak megmutasd, másoknak kellenél... Erkölcsi dilemmát meg ne okozzon a féltékennyé tevés, hiszen ha a harmadik fél kész lenne arra, hogy egy családanyát kiszedjen a családjából, akkor te is trükközhetsz vele egy kicsit.

Aztán meglátod a párod reakcióján, hogy van-e még tűz a kapcsolatban, vagy nincs.

2011. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a problémádat a pároddal! A gyerekek érdeke is ez. A másik pasi csak lefeküdni akar veled,ez miért lenne neked jó? Ettől nőnek éreznéd magad?
2011. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én megkeresném az okot, amiért együtt vagyok a mostani párommal.


Nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy vagy soha nem volt ilyen valós ok(1), vagy elmúlt(2), vagy (átmenetileg?) szem elől veszítettétek(3). Pedig szerintem ez fontos. Egy igazi párkapcsolat nem csak két ember, akiket egymás mellé sodor a szél, aztán meg szét. Annak, oka, és célja is van.


Nem kérdés, hogy mindenki vágyik a szeretetre, az elismerésre. Csakhogy ezt a párkapcsolatban élők, akik szeretik egymást, képesek egymásnak megadni, meg is adják, hiszen szeretik egymást. Ahol ez nem így van, ott már komoly a baj, náluk egymás mellett élés van, ami lehet békés, ám sok esetben jellemzi az "én" előtérbe kerülése a "mi" kárára. Ilyenkor mindkét fél hajlamos önzőbben viselkedni a korábbinál, amit a másik fél elutasításként is megélhet. Véleményem szerint tehát előbb adni kell, aztán kerülhet képbe a kapás. Ha jól megnézed az új férfi is ezt teszi. Előbb udvarol Neked, majd kapni szeretne valamit. Talán fura lehet 6 év után, de ha kapni szeretnél valamit a párodtól, nem kizárt, hogy előbb adnod kell valamit. Értem, hogy Te már sok mindent kipróbáltál, a leírt eredmény(-telenség) miatt azonban (tehát ez nem a véleményem, hanem az általad leírtakból következik,) ez vagy kevés volt, vagy egyszerűen nem azt adtad, ami eredményes lett volna. (Hallottál már a szeretet-nyelvekről?)


Kommunikálj többet, jobban a pároddal! Ez lehet a kulcs minden ilyen esetben.

2011. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Van, aki attól érzi magát nőnek, ha k.vának használják? Hmm......
2011. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem érzem magam k...nak. Mivel az a férfi és én köztem semmi sincs,csak végre jó volt valakivel egy kicsit beszélgetni. Én nem is bátorítottam. Ő nem is tudja mi van nálunk otthon,úgy gondolom ez nem rá tartozik.
2011. máj. 10. 10:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a tűz mindenhol elmúlik. Ha az ágyban sincs már semmi, az viszont a véget jelzi. Egymás közt kellene ezt megbeszélni, nem egy 3.-kal megoldani. Ha amúgy jóban vagytok ennyi ideje, meg kellene próbálni megbeszélni, hogy javíthatnátok, a külső "segítség"-ből csak baj lesz. Ott a 2 kisgyerek, ez nem elég indok az életük szétzilálására.
2011. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi 11 éve vagyunk együtt. A 7. év nekünk is, mint oly' sokaknak hozott hideget-meleget egyaránt.

Mégsem mondanám, hogy engedtük ellaposodni a dolgokat, bár nem lett volna nehéz.

Az a férfi sejthető, hogy mit akar Tőled, szerintem ezt te is tudod, és szerintem azt is, hogy Neked nem erre van szükséged!!!

Az meg, hogy azt mondja, addig nem hagy békén, míg be nem adod a derekadat... ne is haragudj, de iszonyú arroganciára és önhittségre vall...

Számomra ez inkább taszító, és gusztustalan, mint vágykeltő...:S

Ha jól megvagytok, akkor egy ilyen sz*** kis hímpellér nehogy bekavarjon már!!!

A gyerekek miatt is százszor meg kell gondolnod ezeket a kis kalandokat.

A fő feladat szerintem most nem a pasin agyalni, hanem felmelegíteni a kihűlőben lévő kapcsolatotokat!

Rengetegen elmondják, de hidd el, hogy pusztán egy együtt (csak kettesben) töltött este is csodát tehet megfelelő helyszínen...

Jönnek a szép, langymeleg nyári esték... :)

2011. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!