Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kistestvért szeretnék, már...

Kistestvért szeretnék, már többször volt róla szó. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Soha nem merült fel ez, hogy legyen e kistesóm, csak most, 14 éves koromba. (lány vagyok). Egyke vagyok és nagyon rossz magányosan élni, barátaim sincsenek. Úgy gondolom, nagyon szeretnék egy testvért. Onnanstól nem lennék egyedül, de a korkülönbség nagy és rizikós, hogy nehogy beteg gyerek szülessen mert anya már 37 éves lesz novemberbe és 2 apró miómája van a méhében. (apum 44 éves lesz nyáron...). Októberben megfogant a baba, anya rögtön el is vetette. Nehéz volt nekem ezt feldolgozni, rá 3 hónapra tudtam meg ezt apától. Azután is szó volt róla...anya most már belemenne, ha apa is akarná, de apa már ezek után...nem említi már fel ezt a témát. Anya meg fél, mert nem fiatal már és 2 kis jóindulatú miómája is van és nem tudja, mien hatással lene ez a babára. Segítsetek, mert nagyon szeretnék egy tesót! Meggyőzzem apát? Vagy nem is jó ötlet ez az egész? tanácsoljatok, írjatok bármit, nagyon várom a mondandótokat!!!:)
2009. márc. 10. 21:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és anya az anyagi helyzet miatt vetette el meg ilyesmi, pedig az ő elmondása szerint apával 9 hónapig próbálkoztak...na erre varrjatok gombot!
2009. márc. 10. 21:11
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem mindenképp próbáld meggyőzni édesapádat, mondd el neki, hogy egyedül érzed magad, és nagyon szívesen segítenél a babázásban nekik. Azután az orvosok úgyis megmondják, vállalhat -e édesanyád újra kisbabát, ők biztosan okosabbak nálunk. Semmi vesztenivalód nincsen, ha a szüleid (édesapád) mégis azt mondja, nem vállalják. Te megpróbálhatod, ha látják rajtad, meg édesanyád is szeretné, akkor szerintem nem lehet gond! :) Ma már olyan fejlett az orvostudomány, szerintem édesanyád 37 évesen még nincs nagyon megkésve. Főleg, hogy már szült egy gyermeket. 40 éves korig még biztonságosan lehet babát várni. Az csak a régi kornak, és fejletlen módszereknek köszönhető társadalmi norma volt, hogy egy nő 30 éves kora után már kicsúszik az időből.

Ez mind eltolódott már.

De nem is erről akarok papolni, hanem hogy nyugodtan beszélj szüleiddel erről! Közösen megbeszélhetitek, és ha segítségre van szükség, ott vannak az orvosok! :)

2009. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
háát itt valaki nem mondd igazat, mert ha 9 hónapig próbálkoztak, akkor nem vetetné el. Bocs, de szerintem aki ilyet tesz, azaz nincs nagyon erősen rákényszerülve az abortuszra, akkor meg sem érdemli az élettől, hogy lehessen még gyereke.:( Apukádat meg sajnos meg lehet érteni, lehet ő akarta volna, és anyukád ennek ellenére elvetette. Bocs, hogy ezt írtam, de a jó hír, hogy a legtöbb mióma mellett ki lehet hordani a terhességet. Ha itt az oldalon beírod a keresőbe, hogy mióma (vagy myoma), kiad egy csomó ezzel kapcsolatos kérdést,és van köztük, aki így hordta ki a babát.
2009. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, mikor elvetette, a doki meg is mondta, hogy ez egy normális terhesség! Apum már nem is nagyon említi fel ezt a témát, anyum azt szokta mondani, h öregek hozzá, de ma azt mondta, h ha apát meggyőzném, vállalná. És lehet h azért kellett ennyi ideig próbálkozni, mert anyum mióta engem megszült, fogamzásgátlót szed, de most, h nem régen összejött, hátha most könnyebben összejönne...habár egy abortusz után.........=/
2009. márc. 10. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha anyukad elvetette a babat akkor az egyertelmuen azt jelenti, hogy nem akar mar tobb babat. Es ez azert is igaz, hiszen 14 alatt nem szult megegyszer.

Talan azert mondja neked, hogy beszelj apukaddal, hogy megnyugodjal egy kicsit, remenykedjel is, es ne nyuzd ot egyfolytaban ezzel.

Talan tul sokat beszelsz errol, nem tudod megerteni, hogy ok nem akarnak mar tobb babat. Nem tudjak jol elmondani neked, hogy ne nyaggasd oket.

Mert gondolj csak bele, 14 evig nincs ujabb baba vedekezik anyukad, most 9 honapig azon van, hogy legyen baba, amikor meg terhes lesz, elveteti! Szoval ki erti ezt meg? Csupa ellentmondas az egesz story.

Szerintem ne erolkodj annyira, a szuleid tudjak, hogy mit akarnak.

2009. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tudod mire a baba kicsit nőne Te már nagy lány leszel,nem testvér lenne neked,hanem inkább olyan "kisanyuka" lennél neki.ezért nem lenne helyes édesanyád egészségét kockára tenni.hamarosan már neked lesz majd babád.nincsenek unokatestvéreid? azok is pótolni tudják a testvért
2009. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
van 4 is de nem vagyunk velük jóba. anyáék se az ő szüleikkel, mind a 2 szülőm össze van veszve a testvérével. talán épp ezért nem akartak másik gyereket mellém. Egy 11 éves tacskó kutyám van. Meg a szüleim, meg mamám. Senki más. :(
2009. márc. 11. 21:31
 8/10 anonim ***** válasza:

csak mondd hogy szeretenél, hiszen apukád szeretné, s anyukád megijedt, de talán már megbánta.Beszéljétek meg 3-asban.Hogy ki szeretne. Ne féljenek, nem olyan idős még, van aki az elsőt szüli ilyenkor.

Akár ilyen különbséggel is jó a testvér, Az orvosi kérdésekben orvos megnyugtatja, ha ilyen aggasztja. Talán azért bánta meg az abortuszt pont, ahogy te reagáltál. Még lehet testvéred. A lányom barátnője 18 éves most születettt egyszerre két kisöccse , egyik az anyjánál, másik az apjánál (elváltak)

2009. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lett kistesód?
2010. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, hogy azóta mi történt veled. :) remélem lett tesód. :)
2013. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!