Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beteg a párod, élettársad,...

Ha beteg a párod, élettársad, ti mit tesztek, külön, másik szobába vonultok?

Figyelt kérdés
A Barátnőmmel a héten költözünk össze, most beteg, lázas. Már most mondta, hogy most ne találkozzunk költözésig, nehogy elkapjam... És a későbbiekre is megjegyezte, lehet ilyenkor nem kellene majd együtt aludni. Én momentán letojnám, engem nem érdekel. Ti, mások hogyan szoktatok cselekedni, dönteni ilyenkor?
2011. máj. 11. 08:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valamiért erősebb az immunrendszerem, mint a férjemnek. Ha van valami baja, akkor nem szoktam elkapni, így engem nem zavar. De mi néha azért alszunk külön, mert rettentően horkol, én meg nem tudok elaludni. Ilyenkor egy idő után kicuccolok a nappaliba és reggel visszacuccolok.


Viszont ő mindent elkap tőlem. Másrészt, ha tényleg lázas is vagyok, akkor kifejezetten ingerlékeny, antiszoc leszek. Az alváson a tv bámuláson kívül semmi nem érdekel olyankor - no meg a láztól, izzadástól nagyon büdös is leszek rövid időn belül. Őt ilyenkor átköltöztetem a másik szobába.

Egyszer megfáztam, egy hétig fújtam az orrom, köhögtem. Erősködött, hogy áááá, ő most jól van. Ja, egy hét múlva meggyógyultam, nála meg egy durvább verzió jött ki.

Azóta elhiszi, hogy jobb, ha nincs a közelemben, ha fertőzök.


Egyszer egy felfázásból vesegyulladásom lett, 40 fokos láz, néha eszméletvesztés otthon (aláírtam, hogy nem vagyok hajlandó befeküdni, miután egy vértócsát kellett kerülgetnem a kórtermek közötti folyosón...). Akkor kifejezetten antiszoc és bunkó voltam, csak aludni akartam. Annyit kértem, hogy főzzön le nekem egy nagy adag teát és tegye be az ágy mellé, meg szóljon rám, hogy ne felejtsem el bevenni az antibiotikumot. Illetve a vérvételre szállítás jelentett nagy segítséget, mert annyira le voltam gyengülve, hogy az ajtóig nem bírtam elmenni egyedül. Másik "rizikófaktor" nálam, hogy a tűfóbiám miatt kell egy "őr", aki odaáll mellém, nehogy felpattanjak és elmenjek, amit meglátom a tűt. Úgyhogy reggelente bevitt a kórházba, ott állt mellettem, amíg csapoltak. Utána visszatámogatott a kocsiba és hazahozott.

Mondjuk ez szerencsére nem volt fertőző, csak a láz miatt nagyon nem voltam senkire se kíváncsi az álommanókon kívül. De megértette és nem vette magára, hogy pár napig pokróc stílusom volt.

Mondjuk azóta, ha morgósabb vagyok, hozza a lázmérőt, hogy biztos megint belázasodtam :)

2011. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Darcy01 ***** válasza:
100%
Hát minket egyáltalán nem "érdekel" ha beteg a másik. Mivel egy egyszobás lakásban lakunk, így nem tudjuk elkerülni egymást és nem is akarnánk. Mi ugyanúgy viselkedünk, mint egészségesen.
2011. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
54%
én még ilyet nem is hallottam, hogy egy kis náthától már egyből külön szobába vonulnak a párok... :D szerintem tiszta vicc... nálunk nincs ilyen...amúgyis, ki ápolná a férjemet vagy fordított esetben engem? a szomszéd?
2011. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

nem lakásból gondoltam :)))

másik szobába , csak nem jól "mondtam" :D

2 szobánk van, 1ikbe mi, másikba gyerekek :))

nem megyünk sehova, mivel a nap többi részébe is ugyanúgy elkaphatjuk :o(

meg amúgyis.. :)

2011. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Én kicsit hipochonder vagyok, meg gyerekkoromban is nagyon betegeskedő voltam, ezért állandóan rettegek nehogy elkapjak valamit. De amikor vőlegényem beteg lesz, már elkönyvelem magamba h én is az leszek ezért nem mozdulok mellőle és ápolgatom.
2011. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
45%

Ha beteg vagyok, szeretek egyedül lenni, ha lehet. Csak hát nem mindig lehet. Ha megfertőzöm a párom, akkor utána ő visszafertőzhet, nem jó móka.

Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy az emberek betegen járkálnak munkába, emberek közé, és összefertőznek valószínűleg elég sok embert. Kínában (ha jól tudom ott) ez tiszteletlenség, az arcmaszk ilyenkor a minimum.

2011. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
54%
Az én barátom is mindig mondja, sajnos volt, hogy tényleg oda-vissza fertőztünk egymást és a végén 3 hét után még mindketten betegek voltunk, de akkor is együtt alszunk. Nem bírnám ki, hogy ott szenvedjen egyedül, mikor hátha tudok neki segíteni.. Betakargatom, teát főzök neki ha kell az éjszaka közepén is és a végén mindig örül neki hogy ott vagyok még akkor is, ha eleinte külön akart aludni.. MEg amúgyis, ha valami komolyabb baj van ne kelljen már neki elmászni a nappaliig/a másig szobáig..
2011. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Kis dolognál tökmindegy, nyugodtan lehet együtt aludni. Viszont nálunk is volt már olyan, hogy pár napig külön aludtunk, de akkor iszonyatosan beteg voltam (tavaly tél, h1n1) én magam mondtam neki, hogy menjen, nem lenne jó, ha mind a ketten ágynak esnénk, bár kicsi volt így is az esély, hogy megússza. Nem is az lett volna a baj, hogy megfertőzöm, hanem én éjjel alig tudtam aludni, csak hörögtem és dobáltam magam, köhögtem összevissza, aztán felriadtam csuromvizesen - akkor neki kellett állni pizsit cserélni, ágyat áthúzni - ha mellettem nem volt senki, akkor megtehettem, hogy csak átgördültem a másik térfélre:)) könnyebb volt így, és végül is nem kapta el:)))
2011. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem náthát írtam, hanem beteg, és lázas. Konkrétabban nem kapott gyógyszert, mert penicilinérzékeny, de valami vírus lehet, mert 39-40 fokos láza van szombat óta.
2011. máj. 11. 21:58
 30/34 anonim ***** válasza:

most épp meg vagyok fázva. a hangom napokig olyan volt mint egy bluesénekesnek :D és köhögtem vadul, valamint folyt az orrom. a párom nem csinál belőle szívbajt, ölelget megállás nélkül,nekem kell levakarni, hogy csókolózni azért ne akarjon :D elkapni végülis nem lehet, mert csak megfázás, de nekem kellemetlen :D

egy ágyban alszunk, nem ilyenkor költözködünk, azt más okból szoktuk néha megtenni :D

2011. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!