Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Mért...

Miért ilyenek a szüleim? Mért nem értik meg, hogy már nem vagyok gyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat veszekszek a szüleimmel. Szerintem túlságosan féltenek. Például egyik barátnőm szervez egy házibulit, de nem akarnak elengedni, mondván, hogy nem ismerik, és nem engednek el csak ugy egy idegenhez, pedig én jóba vagyok a lánnyal, és nem vagyok olyan aki sokat iszik, vagy valami hülyeséget csinálnék, a legjobb barátnőmet is állandóan kritizálják, hogy mért barátkozok vele, meg csak bele visz a rosszba, pedig semmi okuk nincs rá, rendes, aranyos, jó tanuló, nem pasizik, nem bulizik, nem cigizik, vagy iszik, nagyon jól elvagyunk, és nem értem mért nem akarják, hogy vele legyek. általában mindig bajuk van azzal akivel barátkozok, senki nem elég jó nekik. Egy elég jó gimnáziumba járok, most vagyok kilencedikes, jók a jegyeim, négyes, ötös, mégis mindig azzal jönnek, hogy a tanulmányi eredményem..., mit kéne még bizonyítanom nekik, hogy elengedjenek bulizni haverokkal? 16 éves leszek, és még nem is voltam diskóban, pedig már nagyon szeretnék, és a legtöbb osztálytársam, is jár. Eddig mindig azt mondták, hogy járjak el valahova mozogni, sportoljak, most, hogy elkezdtem a táncot, már ezt is kezdik tiltani, és azt hajtogatják, hogy romlanak miatta a jegyeim, pedig ez nem így van, néha becsúsznak rosszabb jegyek, de kijavítom őket. Az oké, hogy féltenek, de ez szerintem már túlzás... Ők azzt hiszik, hogy mindent megadnak azzal, hogy vesznek új ruhákat, meg tényleg az igaz, hogy sokmindent megkapok, amit szeretnék, de ez szerintem nem minden, és inkább engednék, hogy többet legyek a barátaimmal. Miért csinálják ezt? Másoknál is van így? :(
2011. máj. 11. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
korodat nem írtad le
2011. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
de igen leírta, hogy 15...
2011. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ja de, bocsánat átszaladtam ott:(

engem 16 elött sehova nem engedtek.

16 évesen viszont már mehettem discoba is és még a barátaim is hidegen hagyták anyut. nem akarta megismerni sem őket.

igaz, azt tudta, hogy normálisak, nem iszunk és nem drogozunk.

2011. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Hát ne haragudj, de egy 15 éves gyereket én sem engednék el bulizni. Addig oké, hogy te nem iszol (remélhetőleg egyáltalán nem), nem cigizel, és tudsz normálisan viselkedni, de rajtad kívül biztos lesznek ott olyan emberek, akik viszont igen. Tőlük ki véd meg? A szintén 15 éves barátnőd? Nem valószínű... Lehet, hogy prűd vagyok, meg szigorú, de 15 évesen még nem kell bulizni járni. Meg lehet nézni, milyen a mai fiatalság, akik ezt az életmódot élik...
2011. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Néha hívd át magadhoz a barátaidat amikor a szüleid is otthon vannak. Megismerik őket és látják, hogy nem csináltok semmi rosszat mikor együtt vagytok. A barátaid beszélgetnek a szüleiddel értelmes dolgokról és hidd el meg fognak enyhülni. 24L
2011. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"16 éves leszek, és még nem is voltam diskóban, pedig már ..."


Szülők, az a dolguk, hogy féltsenek.


A legjobb barátnős dologba nem tudok mint mondani neked, nem volt ilyen problémánk.

A féltés viszont volt. Engem 17 évesen engedtek szabadabban. Előtte is elmehettem házibuliba vagy ott aludhattam osztálytársnál, de ragaszkodtak hozzá, hogy a szülőkkel találkozzanak és ismerjék azt, akihez megyek.

Sosem csináltam semmi hülyeséget, belém nevelték minden rossznak a következményét, feltudtam fogni, hogy mi mivel jár.

Megbíztak bennem, csak féltettek... nőttem fel, egyre több 'igényem' volt a szabadság terén. Sokszor veszekedtünk, hogy 18 évesen mért jövök hajnalba haza a buliból, etc.. Apukám mindig a szomszédokkal jött (külvárosi tipikus pletykafészek), hogy mit gondolhatnak, etc... Szerinted érdekelt 3 éves kapcsolatban?! Mókás volt ... Aztán, szép lassan leszokott apukám erről, anyukám csak aggódott, de ő amíg él aggódni fog - ez a dolga, imádom! -, elkezdtem főállásban dolgozni, mellette tanulok még mindig.

Elköltöztem másfél éve páromhoz, unokájukat várom .. még mindig aggódnak ...

Az élet ilyen. Az, hogy tini vagy és 'lázadsz' --> ilyen az élet.

Majd 'lecsillapodnak' :))

2011. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a szüleidnek. Nem vagy már kisgyerek,de még felnőtt sem. Korai még diszkóba járni. Olyan helyre én sem engedném el a lányomat,akiket nem ismerek jól. A házibulik elég durvák szoktak lenni. Pia,cigi,esetleg drog,és legtöbb esetben szex. Ehhez még túl fiatal vagy. Akkor is,ha a mai fiatalok többsége ilyen. Később megköszönöd majd a szüleidnek,hogy ilyenek.
2011. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A te korodban minden leányzó ezt gondolja amit leírtál,lehet túlzásnak tartod a szüleid "szigórúságát" de Te is lehetnél kicsit megértő,a mai világban a lányoknak,nőknek meg mindenkinek nagyon kell vigyáznia magára!Hidd el idővel (2-3év) megérted,hogy a szüleid miért féltenek annyira.

De felvethetnéd anyukádnak,hogy akkor hadd hívd meg Te a

a barátaidat egy házibulira hozzátok és majd meglátja,hogy milyenek és utána ítélje meg őket!

21/N

2011. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

19:55


Ezt még olvasni is fárasztó volt...Remélem nincs gyereked. De tényleg.

2011. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ez az áthívás, háát.. nekem nem kivánta megismerni még a lány barátnőket sem, nemhogy esetleg fiú barátokat.

hozzánk senki nem jöhetett még a telszámunkat sem adhattam meg.

érdekes mert anyumék hárman voltak lány tesók és hozájuk mehettek barátok.

sose voltam ilyen téren megbízhatatlan, ezt a részét a mai napig nem értem miért volt.


Beszélgess anyuddal, mond el őszíntén mi a "bajod"..

és azt is ,hogy megbízhat benned..

nem vagy olyan 15 éves lány, mint akikről olvasgat a neten vagy épp a tv-ben lát.

adjon egy kis teret, hogy bizonyíthass!

de akkor tényleg bizonyíts és ne csinálj butaságokat.

esetleg a barátnőt próbáld valahogy bemutatni, akkor is ha nem mehet hozzád.. akér az utcán vagy valahol összetalálkozni véletlen (persze általad direkt).


Ha pedig minden kötél szakad, kérdezd meg, ő 15-16 évesen bezárva élt?:) na azért nem ilyen durván.. csak meg kérdezném, hogy neki milyen volt a fiatalsága.

2011. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!