Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik az, ha a gyerek a...

Tetszik az, ha a gyerek a keresztnevén szólítja a szüleit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%
szerintem is igy olyan mintha nem kötödnének egymáshoz.meg az anyxának nem hiányzikl h nem anyunak,anyának szólitsák?nekem furcsa lenne,nem a haverja vagyok a gyerekemnek!
2011. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Én nem örülnék neki, ha a gyerekem erre szokna rá, pedig szeretem a nevemet. Minden vágyam már azt hallani, hogy anya :) De még odébb van, még csak 5 hónapos a picur.
2011. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

ismertem egy lányt, aki a nevén szólította az anyukáját. nem is volt túl szoros a viszonyuk...

nekem sosem jutott eszembe ilyen. egyébként is csak egyetlen ember van az életedben, aki anyunak vagy apunak szólíthatsz, Zsuzsinak meg Zolinak bármelyik haverodat szólíthatod....

2011. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha másnak beszélek róluk, akkor a nevüket mondom( azoknak, akik tudják a nevüket). Nem szeretem úgy mondani, hogy az anyukám ezt v azt mondta, vagy ilyesmi. De neki anyut mondok, nem szólítom a nevén.
2011. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is inkább csak szokás kérdése, viszont én soha nem tudnám a keresztnevükön szólítani őket. Mi az már, hogy: "Te, Mari, adjál már nekem egy kis zsebpénzt!" Nem, nekem ez valahogy nem klappol... ez van. Anyuka az anyuka, apuka meg apuka :) Ennyi :D
2011. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Olyan távolságtartó.
2011. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem,hogy jó ötlet volna.Anyának,apának lenni nagy dolog,gyermekeinknek is éreznie kell a súlyát.Ha az élet szent,akkor az életet adó szülő is megkülönböztetett tiszteletet érdemel gyermekétől.A tiszteletnek pedig a megszólításban is mg kell nyilvánulni.
2011. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
3-4 éves korom körül volt egy ilyen időszakom. Anyám nem akarta letagadni a korát,tekintve,hogy 23 éves volt, normálisan,szeretetben nevelt addig és azután is. Egyszerűen egy gyerekes hóbort volt,nem kell ebből mélyremenő következtetéseket levonni. (Egyébként,mint sok más furcsa dolgot ezt is elhagytam magamtol)
2011. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

20:23-vagyok

Valaki elmondaná,hogy azon mit kellett lepontozni,amit írtam? :D

2011. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem zavar, hogy ki hogy szólítja a szüleit, de én pl. úgy érzem, hogy mivel több ember is van, akit azon a néven szólíthatok, ahogy például anyukámat is hívják (mivel sok ilyen nevű ember van), anyukámnak viszont csak őt egyedül, úgyhogy én inkább ennél maradok. De semmi kivetnivalót nem látok abban, ha más családokban más a szokás.
2011. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!