Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik az, ha a gyerek a...

Tetszik az, ha a gyerek a keresztnevén szólítja a szüleit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Engem valahogy nem izgat az egész. Elsőre fura, mert az én gyerekemmel anyának hívatom magam, én is anyának meg apának hívtam és hívom a szüleimet, szóval nálunk nem ez a megszokott, de ha valaki a keresztnevén szólítja a szüleit, akkor maximum elsőre kicsit elcsodálkozom, de se negatívan se pozitívan nem hat rám a dolog. Ahány ház, annyi szokás.
2011. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez neveltetéstől és környezettől is függ. Pl én kiskoromban nagyon ritkán hallottam a szüleim nevét, mert egymást is anyának meg apának hívták, meg a nagymamám (akivel laktunk) ő is így hívta őket. Ellenben az unokaöcsém most 6 éves, és anyának apának hívja a szüleit, de ha E/3 ban beszél, akkor a rendes nevüket mondja.

Meg szerintem függ ez a viszonyoktól is. Édesanyámat szeretem, imádom, és eszembe sem jutna a keresztnevén hívni, viszont apámat, akivel nagyon megromlott már régen a viszonyom, mindig Jocózom. Amikor meg ott vagyok nála, nem áll rá a szám az apára.

2011. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!