Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt egyedül kell helyretennem...

Ezt egyedül kell helyretennem magamban, vagy kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Borzalmasan rosszul érzem magam a bőrömben,talán mondhatom úgy,hogy gyűlölöm magam.Azt gondolom,hogy nincs ember a földön,aki jobban utálna engem,mint én saját magam. Tudom,hogy ez nincs jól így,el kellene fogadom magam,de egyszerűen nem megy. Mit tehetnék ez ellen?
2011. máj. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Annyira süt belőled, hogy boldogtalan vagy, ebből nehéz egyedül kimászni...én kérnék segítséget...
2011. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kezd ezzel a könyvvel: Louise L. Hay - Éld az életed
2011. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha ez segít neked, én ismeretlenül is jobban utállak, mint te magadat. :)
2011. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Viccet félretéve. Sajnos semmit nem tehetsz ellene. Fognak majd itt jönni pszichológussal, meg egyéb marhasággal, de hidd el nem segít... Tudom miről beszélek, nem egynél voltam már.
2011. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

21:53

Máris jobban vagyok. :D Rég nevettem ilyen jót,de tényleg :)

2011. máj. 11. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Én is így vagyok nem tudom mit csináljak hiána van külön szép felujott tetőterem mindennel berendezve de én anyámékkal sem találkozok szint én hazajövök és le sem mekk hisz minek mosóhépem van itt fent éd a konyhában is szép beépitet dolgok végzek a sulivan megyek boltba mindent megveszek ami magamnak kell meg a tesomnak mi ketten itt fent külön lakrész anyuék lent mi fent és persze annyira nem érdekel senki és semmi régen szerettem takaritani is mostmár undorral csinálom minden nap sőt már arra is képtelen vagyok hogy főzzek magamra anyuékhoz nincs kedvem lemenni a lépcsőn de néha hoz fel kaját és kérdezi h minden oké e . volt olyan most a szünetekbe hogy felkelni is lusta voltam jah és ez a sulitól van nekem mert mindennap korán kelek és sok órám van ma is hazajöttem és bebujtam az ágyamba hajszáritó takaró és elaludtam szerintem neked is ilyesmi lehet de ha ez a nyári szünetbe sem áll helyre egy hetet adok magamnak akkor szolok anyunak és elmegyek dokihoz mert olyan lettem ami nem is én vagyok
2011. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia:)

sokszor én is így érzem...:( néha magamban rendezem a dolgokat, de pl. vki lenéz vagy leszól, akkor megint rossz kedvem lesz...

de tudod szerintem az segítene, ha egy olyan környezetbe, olyan emberek közé kerülnél, akik igazi barátok, és megértenek téged, és felvidítanak...és elfeledtetik veled ezeket az érzéseket...:)

nem tudom hány éves vagy, váltasz-e sulit, vagy bármi...de akár egy hobbi kapcsán is kialakulhatnak olyan barátságok, akik hasonlóak hozzád, akikkel jól éreznéd magad:)

fel a fejjel csajszi:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elarulod a korodat? En is igy ereztem tini koromban, aztan jobb lett. Ez is egy folyamat. Egyebkent en nem ajanlom a pszichologust. En voltam mas okbol (egy trauma utan) nala es nekem csak rosszabb lett tole. Szerintem penzlenyulas. Az ember nagy erofeszites aran helyre tudja tenni magat, ugyis neked kell eldonteni, hogy valtoztatsz magadon, a gondolkodas mododon, ezt mas nem teheti meg helyetted. Amint elkezded szeretni es elfogadni magadat, masok is kozeledni fognak hozzad. Miert vagy ilyen onbizalomhianyos? Mibol fakad ez nalad? Miert hiszed, hogy mas kulonb nalad?
2011. máj. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha szabad tanácsolnom, ne hallgass a voltam már pszichológusnál, nem segített jellegű hozzászólásokra, mert annak ezernyi oka lehet (pl. az illető nem neki megfelelő szakembernél járt vagy a feltárás során felbukkanó fájdalmas emlékeket, élményeket, érzéseket úgy értelmezte, hogy rosszabbul lett, pedig ez a gyógyulási folyamat része). Nem célom senki tanácsát ledegradálni, csak sajnálom amikor személyes vélelmek miatt valaki elbizonytalanodik a segítségkérést illetően.


Teljesen magamra ismertem a magadhoz való viszonyulásodban és remélem, hogy arra tudlak biztatni, hogy kezdj bele egy pszichoterápiába. Ugyanígy érzek (illetve már azért 3 hónap alatt sok változás történt) magammal kapcsolatban, zsigeri szinten gyűlölöm magam, minden csip-csup hibám után erősen öndestruktív gondolataim vannak és elutasítom magam. Sokszor szinte elhatárolódnék magamtól. Pedig tudom, hogy nem vagyok rossz ember. Úgy gondolom, hogy egy ilyen hozzáállásnak múltbeli, gyermekkori gyökerei vannak. ''Az ember először mások szemén keresztül tanulja meg látni is, szeretni is önmagát, és ebben a korai élmények nagyon meghatározóak. És nem is az számít, hogy valójában szerettek-e és megértettek-e minket, hanem az, hogy éreztük-e, hogy szeretnek, éreztük-e, hogy megértenek, és hogy bízhatunk abban, hogy bármi történjék is, ezt a szeretet és megértő figyelmet nem veszíthetjük el. Ennél konkrétabban valóban csak egy komoly és hosszú egyéni terápiában lehet az okokat is és a változási lehetőségeket is megtalálni. Jó hír, hogy lehet!''


25/N

2011. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!