Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, h mikor végre...

Miért van az, h mikor végre lesz egy kedves, rendes barátom, akkor rövid időn belül elkezdek hisztizni és elüldözöm?

Figyelt kérdés

19 vagyok, volt már pár barátom(3). Közöttük elég sok szünet volt, most például egy évig voltam egyedül, amikor átértékeltem magamban a dolgokat, h min próbálok változtatni ha lesz kapcsolatom. Ehhez képest, most van egy nagyon rendes barátom, jobbat nem is kívánhatnék, erre meg már 1 hónap után olyan dolgokon hisztizek, h magam sem értem, mintha azt várnám, h mikor mondja azt h elég ebből....igyekszem változtatni rajta, de teljesen belehergelem magam és nagyon nehezen bocsátok meg. Nem értem magam, annyira szeretnék megváltozni, mégis rosszul esnek a dolgok, és nem tudok túllépni rajtuk...ez miért van? h "állítsam le" magam?

köszi


2011. máj. 11. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudatalatt még nem készültél fel a párkapcsolatra.
2011. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Biztos ilyen a természeted. Én is ilyen vagyok nyugi:D Ha egy pasi szeret, akkor így is kellesz neki! Persze ne napi szinten hisztizz és ne készítsd ki nagyon szegényt:)

31/N

2011. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nemtudom, de velem is ez a helyet..
2011. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam MINDEN kapcsolatomban. Aztán megismertem a mostani férjemet és magamra se ismerek. Nem mondom, hogy nem hisztizek, de elég ritkán (főleg olyanokért amit már 20x elmondtam és nem képes megjegyezni.... pl minek hol van a helye stb). De ezek tartanak pár percig aztán el is felejtem min problémáztam. A férjem elfogadott így, és remekül megértjük egymást, boldogok vagyunk. Remélem 1x majd te is találsz egy olyan pasit aki mellett nem kell kiborulnod (mert ez is annak a jele, hogy nem illetek össze). Ne sajnáld ezeket a kapcsolatokat. Sokat tanulhatsz belőlük, de ha valahol nem működik, akkor az csak annyit jelent, hogy még nem jött el a számodra igazi férfi. 24L
2011. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
szerintem kíméld meg az emberiséget és sétálj fel, majd ha már ott vagy válaszd a legrövidebb egyben függőleges utat a Tajgetoszon...
2011. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az előző barátommal. Teljesen kiborított mindig. Aztán szakítottunk és a mostani barátommal meg annyira más vagyok.

Ja és ezzel nem azt akarom mondani, hogy szakítsatok. Próbálj jobban odafigyelni és majd az idő eldönti, hogy működik-e a kapcsolatotok.

2011. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el, és figyeld meg, hogy nem egy otthonról tanult viselkedési mintáról van-e szó. Szülők veszekednek, esetleg a szülő veszekszik a gyerekre, a gyerekben meg úgy rögzül ez: Akit szeretek, arra veszekszem.

Másik ötlet: Ha valakivel egynek érezzük magunkat, akkor a saját rossz tualjdonságainkat ráaggatjuk. "Mivel egyek vagyunk, ő is olyan mint én. Vagyis rossz." Ez akkor jelenik meg, ha önmagunkkal elégedetlenek vagyunk, és rávetítjük ezt az elégedetlenséget. "Hogyan is lehetne jó, hiszen ő én vagyok?"

Következő: Mikor már eléggé elmélyült a kapcsolat, felmerül, hogy bemutatjuk otthon. Innen kezdve nem a saját szemünkkel látjuk, hanem a családtagok szemével. "Anyukámnak esetleg nem fog tetszeni, hogy rongyos a farmerja. " "Apukámnak biztos nem tetszik majd, hogy nincs elég iskolai végzettsége. " És így tovább.


De szerintem az első godnolat a legvalószínűbb. Valahonnan másolt, "minta utáni viselkedés". Van egy ilyen szakkifejezés a pszichológiában. Ellenszer: Ne kövess viselkedési mintákat. Mindent másképp, újszerűen, át5gondoltan csinálj és szervezz. És beszélj másképp, viselkedj másképp, legyél Te. Ügyelj, hogy véletlenül se hasonlíts.

2011. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

úgy állítsd le magad, hogy ne legyen barátod addig amíg nem nősz fel hozzá. esetleg kezeltesd magad szakorvossal.

és kérem a 0%-ot is :)

2011. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 napietus ***** válasza:

amikor elkezdenél hiszizni, gondolj arra, hogy milyen visszataszító is lehet ez egy külső szemlélőnek. és uralkodj magadon.


ja, meg mint írták: egy komoly kapcsolathoz nem csak testileg és jog szerint, de lelkileg is fel kell nőni.

2011. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!